Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Maciex1995
22-02-2013, 01:08
Upadek Corinthian?
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 14-05-2011, 22:58   Upadek Corinthian?

Spodziewaliśmy się tego od dawna, wreszcie jakiś czas temu nadeszło trochę wiadomości. Zaznaczam jednak, że firma jeszcze nie ogłosiła swojego końca, a przynajmniej taka informacja nie została nigdzie podana.

Dnia 6. kwietnia 2011 wybrano nowego administratora firmy, który ma uchronić Corinthian przed krachem finansowym.
Kiepska kondycja spółki wynika z serii śnieżyc w grudniu 2010, które spowodowały anulowanie wielu zamówień i zachwianie płynności finansowej Corinthian PLC.
Rada współpracowała z kredytodawcami w celu zwiększenia wartości spółki i zbadaniu wszystkich możliwych strategii wyjścia z trudnej sytuacji, w tym sprzedaży firmy w ręce nowych właścicieli.
Niestety, nie udało się dojść do porozumienia pomiędzy zarządem spółki a wierzycielami i dotychczasowy zarząd musiał odejść dla dobra firmy Corinthian. Nowa rada ma nadal starać się pomóc w sprzedaży aktywów spółki.
Prawdopodobnie Corinthian będzie próbować sprzedać wszystkie swoje marki, tzn. MicroStars, ProStars, Snuggle Pets, Slingers i Color Me Mine; nie wiadomo, co dalej z seriami In My Pocket.

Żeby lepiej zrozumieć słabnącą kondycję firmy, przypomnijmy sobie ostatnie lata... Nie będę wymieniał tutaj figurek z serii In My Pocket i im podobnych, bo zwyczajnie się na nich nie znam. Zostańmy przy ProStars i MicroStars
2008
Na początku roku PREM07/08, potem seria 38, 39 i 40 ProStars i PREM08/09. Ta ostatnia zawiera jeszcze aż 14 drużyn, ale jest drugą z kolei serią, w której brakuje zagranicznych drużyn, jest sama Wielka Brytania. Wydano 3 serie ProStars Classics; włoską, norweską, szwedzką i niemiecką serię MicroStars , miało być Convention(odwołane z powodu meczu Aston Villi, absurd). Do tego Berbatov na zamówienie MicroStarWorld. Tak ogólnie to w miarę dobrze w porównaniu z następnymi latami. Mimo to, polecam zobaczyć stronę www.corinthianarchive.co.uk i zobaczyć, w jakich nakładach wychodziły kolejne serie ProStars. Niestety, nie ma jeszcze opisów serii 38-40, które tu wymieniłem. Zobaczcie sobie np. serie 30-37. Widać, że nakłady stopniowo się zmniejszały do szokująco małych rozmiarów. Te ostatnie serie też nie wychodziły w dużych nakładach, bo np. Kuszczak z S40 wyszedł w ok. 1200 egzemplarzach. Całość dopełnia trochę nowych Select 500, klubowe blistry ManUtd i Arsenalu, brazylijskie serie i japoński Lucky Box.
2009
Na początku roku "czwórki" ProStars z kilku drużyn i wielki box ManUtd. Potem PREM09, 12 drużyn. Coś pominąłem?
2010
WorldStars, MicroDome, włoska seria. To wszystko?
2011
4. włoska seria MicroStars

Sami widzicie, że nagle tego wszystkiego się zrobiło bardzo mało. Regres jest ogromny, w latach 2007 i 2008 było mnóstwo nowych figurek, a od 2009 posucha. To już była zapowiedź tego, co ma się stać...
Jak sądzicie, czy Corinthian się z tego wydźwignie? Jak to się rozwinie? Jak skomentujecie ten ogromny spadek nowych edycji figurek w ostatnich latach?
Temat jest elektryzujący, więc trzeba wypowiedzieć się ze swojego punktu widzenia!
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Wysłany: 15-05-2011, 11:10   

_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-05-2011, 11:10   

Szczerze... Płakać nie będę. Nie kupuję dużo figurek, a jednak sporo mnie to kosztuje. Nie chcę się ani chwalić, ani żalić, ale jednak 40-50 zł za figurkę na złotej podstawce to spora przesada i na moją decyzję nie wpływa nawet fakt, że są to figurki z Włoch. Microstars z Wielkiej Brytanii szły szybciutko za atrakcyjną cenę... Nie kupiłem figurki z angielskiej serii chyba już ponad 3 lat, gdyż po prostu nie było tam nic interesującego. Na Corinthian zawiodłem się więc już szmat czasu temu.

Rozumiem Maćku, że istnieje opcja wykupienia licencji na produkcję figurek spod szyldu Prostars/Microstars? Cóż, Corinthian to nie angielski klub piłkarski, wiec nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo tego, iż jakiś majętny oligarcha zdecyduje się na wykupienie firmy. Chyba po prostu nadszedł kres pewnej ery i nie mamy większego wpływu na to, jak potoczą się losy figurek.

Na pewno nie sprzedam swych figurek. Nie zależy mi także na powiększaniu kolekcji - uważam, że moje zbiory są już na tyle okazałe, że można od czasu do czasu coś dokupić... ale wbrew pozorom niesie to ze sobą spore wydatki.
_________________

 
 
 
Piotrek 
TOP
Chelsea fan!

Ulubiona drużyna: Chelsea Londyn, Ruch Chorzów
Zbierasz od: lipiec 2006 r.
Wiek: 26
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 411
Skąd: Katowice
Wysłany: 27-05-2011, 19:41   

koniec...śmierć...hańba...

"Z przykrością informujemy, że firma Corinthian po 22 latach zakończyła swoją działalność."
by MicroStars .pl na facebooku.
_________________
CHELSEA!!!!!!!!!
 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 27-05-2011, 20:49   

Piotrek napisał/a:
koniec...śmierć...hańba...


Ja tego tak bym nie nazwał. Firma miała swoje wzloty i upadki. Niestety ostatnimi czasy pojawiały się tylko upadki i to właśnie one zadecydowały o takim, a nie innym scenariuszu. Koniec - ok, kiedyś przecież zakończyć trzeba. Śmiercią tego nigdy bym nie określił, bo znając życie znajdzie się na świecie kilkaset osób, a w Polsce kilka, które będą kontynuowały zbieranie figurek. Przecież Corinthian wydało ogromną ilość figurek, tych bardziej interesujących i tych mniej. Pewnie Maciek będzie wyglądał jakiś okazji na Ebay'u, Kamil również pójdzie tym tropem, tylko bardziej sprecyzuje poszukiwania do figurek Juve. Gracjan założę się, że w niedługim czasie wzbogaci się o jakiegoś rarytaska. Reszta razem ze mną będzie kupowała figurki co jakiś czas. Jeśli chodzi o mnie to zamierzam powrócić na chwilę, żeby w bombowym stylu zakończyć kolekcjonowanie, bo już naprawdę nie mam miejsca na kolejne sztuki. Ale żeby nazwać finisz Corinthian hańbą, to już lekka przesada. Nie zapominajmy o jej przeszłości ...
_________________
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 28-05-2011, 11:47   

Zgadzam sie z Mazim w 100%.Firma Corinthian tylko zakonczyla produkcjea śmierć to za mocne słowo poniewaz jak Mazi napisal wielu ludzi na świecie bedzie kupować figurki a wśród tych ludzi na bank jestem i ja bo nie wieze w to ze juz nie kupie nigdy figurki.Pozdro
_________________

 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-05-2011, 13:47   

Nie jest to oficjalna informacja. Nie dawno z firmy odszedł Simon Shaw, najważniejsza postać Corinthian. Nie działają również wszystkie strony firmy. Z tych faktów łatwo wywnioskować, że firma zamierza zakończyć działalność, mimo, że nie informuje o tym wprost.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oficjalnie firma Corthian nadal istnieje i nigdzie nie poinformowała, że zakończyła swoją działalność. Nikt nie może więc stwierdzić, że zakończyła produkcję. Cuda się zdarzają :mrgreen:
Może za rok wyjdzie jeszcze jakaś seria 8)
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28-05-2011, 18:57   

Zbiorę figurki graczy, którzy zmienili klub i sam wydam serię 20 :P Łatwiej będzie chyba serię legend zrobić, bo mam szerszy wybór, ale nad tym się pomyśli. Jakieś pomysły :D ?
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-05-2011, 12:33   

Fernando Torres (Chelsea)
Arjen Robben (Bayern)
Yaya Toure (City)
Lucas Podolski (Koeln)
Diego (Wolfsburg)
Lucio (Inter)
Artur Boruc (Fiorentina)
Cassano (Milan)
Ronaldo ( Real Madryt )
Robinho (Milan)
Adebayor (Real)
Owen (manchester) :mrgreen: :mrgreen:
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: