Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Początki kolekcjonowania
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 15-10-2009, 17:35   Początki kolekcjonowania

Niby jest temat "Moja pierwsza figurka", ale to nie to samo.
Piszcie, jak to u was było na początku kolekcjonowania - za co pokochaliście figurki, co was zmobilizowało do kupowania tego, jakie figurki kupowaliście najpierw, czy był ktoś, kto był waszym kolekcjonerskim wzorem do naśladowania i oczywiście kiedy i w jakich okolicznościach znaleźliście forum Corinthian - niekoniecznie MyCorinthian, dla części z nas pierwszym forum Corinthian, na którym pisaliśmy, było jeszcze Corinthianpolska.fora.pl, a garstka osób pamięta jeszcze Corinthianpolska.forumer.pl :D
Piszcie, piszcie, a w nagrodę admin może też coś o swoich trudnych początkach napisze 8)
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Wysłany: 15-10-2009, 17:54   

_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15-10-2009, 17:54   

Bylo też Corinthianpolska.jun.pl

Początki... kurcze co to było... Z pewnością w mojej kolekcji były następujące figurki z 1 polskiej serii:

Cannavaro (srebrna to pamietam, bo moja pierwsza)
Zambrotta (niebieska)
Trezeguet (czerwona)
Cassano i Montella złote
Maldini na niebieskiej
Dudek biała
Ibra niebieska
Ronaldinho złota

To były moje początki. Po około 3-4 miesiącach postanowiłem wznowić kolekcjonowanie(po prostu usłyszałem o forum i okazało się, że figurek jest więcej). Cel, który postawiłem sobie na początku zbierania w końcu został osiągnięty prawie rok temu za śmieszne moim zdaniem pieniądze. Za niecałe 20 zł kupiłem Pavla Nedveda na złotej podstawce. Śmieszne, bo więcej wydawałem na mniej warte figurki... Ale dokończę. Do tych figurek doszedł Robinho na białej podajże (teraz mam golda) i tak jakoś znowu zacząłem zbierać. I skończyłem z tym rok temu i nie żałuję (bo nie ma czego).
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 18-10-2009, 21:06   

Przez pierwsze 5 figurek nigdy nie sądziłem że będę kolekcjonował figurki. Pierwszą był JS Veron z serii POL/CZ. Kolejną Trezeguet, następnie Paolo (capitano) Maldini. Dalej niestety nie pamiętam, ale najbardziej podchodzą mi Montella i Vieira kupione razem (jakoś nie mogę sobie przypomnieć z jakiej okazji je dostałem, ale na pewno nie kupiłem sobie ich sam) dalej szło już z górki ;) czyli wpadłem w manię wydawania bajecznych sum na figurki. Pierwszą figurką kupioną w świecie internetu był Zlatan Ibrahimovic (w takim niebieskim stroju). Na szczęście w miarę szybko się opamiętałem z wydawaniem pieniędzy w takim tempie :P . Teraz zanim kupię jakąś figurkę, zastanowię się 2 a nawet 3 razy.
_________________
 
 
Adrian 
Biała podstawka
Goalkeeper Master


Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: Sierpnia 2009
Wiek: 25
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 166
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 27-10-2009, 19:48   

To było tak:

2006 rok. Wracam z Torunia. Stoi se sklep na stacji benzynowej. Idę se kupić batona. Nagle widzę PowerShot. Kupuję. Dudek silver i v nisterlooy biała. Fajnie.

Trzy lata później...

Wakacje, sierpień i nuda na maksa. Otwieram kompa, włączam neta patrzę se na PowerShot. Nagle zobaczyłem napis MicroStars . Wpisuję w Google. 1 strona to MicroStars .pl. Klikam. Dzwonię żeby przysłali SuperClub. Znowu wpisuję MicroStars . Szukam. Widzę: ,, Polskie forum kolekcjonerów Corinthian" , klikam loguję się. Resztę znacie. :D
_________________
Hallo! Ich heiBe Adrian.
Ich bin zehn Jahre alt.
Ich komme aus Polen.
Ich wohne in Inowrocław.
Ich mag MicroStars und Juventus Turyn.
Mein hobby ist sammeln MicroStars .
Ciao.
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28-10-2009, 14:39   

Wszystko zaczęło się w 2006 roku. Czerwiec, początek wakacji i na okrągło MŚ2006 w telewizji. Idąc przez miasto i mijając sklep "Absolutnie wszystko po 2 zł" na wystawie widzę którąś figurkę z francuskiej Super Champions. Wszedłem do środka, znalazłem trochę figurek i 4 z nich od razu kupiłem - pamiętam, że to były takie figurki: Laurent Blanc, Youri Djorkaeff, Didier Deschamps i Lilian Thuram - wszyscy oczywiście w stroju reprezentacji narodowej, w blistrach, a więc razem z kartami i broszurkami z Super Champions Football.
W następnych dniach kupowałem kolejne figurki i szybko miałem całą jedenastkę, a wśród nich było kilku grajków, którzy wciąż kontynuowali swoje kariery. W końcu uzbierałem 18 figurek z tej serii, a wśród nich m.in. Barthez, Thuram, Zidane, Pires, Desailly, Lizarazu czy Bruno N'Gotty. Jakiś czas później kupiłem od kolegi Letchkova w stroju Marsylii i Papina w barwach Bordeaux - również Headliners z 1997 roku - i na jakiś czas dałem sobie spokój.
W grudniu 2006 roku, kilka dni przed świętami, znalazłem forum CorinthianPolska. Zbyt wielkiego ruchu tam wtedy nie było, ale poznałem kilka osób, z którymi ciągnęliśmy fora Corinthian przez wiele kolejnych miesięcy, a kilka sztuk użytkowników CorinthianPolska.fora.pl odwie(dzało) MyCorinthian. Na tym starym forum utargowałem sobie wyjątkowo niską cenę za wyjątkowo(jak dla mnie) ciekawą figurkę - za Svena Gorana Erikssona zapłaciłem ledwie 10 zł z przesyłką! Po tej transakcji zacząłem ponownie kupować kolejne figurki - kolejno Kaka na platynie, którego potem sprzedałem, Prso na platynie, którego po kilkunastu miesiącach wymieniłem na platynowego Ljungberga z tej samej 32 serii, Juan Sebastian Veron z serii Fans Favourites, który stoi u mnie do dziś. A potem poszło z górki... Ginola, Ferdinand, Kewell ProStars, Lebouf Headliners i Karembeu MicroStars , a za nimi kolejne zakupy. W końcu trafiła do mnie spora dostawa francuskich Headliners, wśród nich wymarzony Pedros w stroju reprezentacji i nagle okazało się, że moja kolekcja niebezpiecznie się rozrosła.
W końcu forum Corinthianpolska.jun.pl zaczęło upadać - było mi z tego powodu dość smutno, bo włożyłem w nie sporo serca, choć nie byłem tam adminem ani moderatorem. Dużo czasu tam spędziłem i postanowiłem działać jeszcze konkretniej. Po pewnym czasie powstało forum MyCorinthian, na którym jestem już szefem wszystkich szefów. Na początku było ciężko, ale jakoś się udało - działamy aż do dzisiaj i mamy się dobrze!
Najdroższą figurkę - Macieja Żurawskiego z serii 15 na złotej podstawce - kupiłem w 2007 roku, kosztowało mnie to ponad 30 złotych. Może nie powala to na kolana, ale o czym to świadczy? Że mam talent do wyszukiwania okazji i skoro uzbierałem ponad 250 sztuk, nie wydając na to aż takich kokosów, jak niektórzy, to musiałem trochę czasu na to poświęcić, by wyszukać okazje i dogadać te dobre interesy :mrgreen:
_________________

 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 15-09-2011, 14:51   

To wszystko zaczeło sie po euro 2008.Pewnego dnia siedziałem w domu na internecie i przeglądałem gadzety zwiazane z ta wlasnie impreza.Przyponialo mi sie ze kiedys po mundialu w 1998 roku kupilem sobie figurke (mialem 10 lat:D ) byla troche wyzsza od prostars miala jakies 15-20 cm byla to figurka przedstawiajaca pilkarza canarinhos Denilsona do blisterka z figurka byla miniaturka trofeum za zdobycie mundialu.Z ciekawości zaczelem szukac na alegro tej lub innej figurki z tej serii szperajac trafilem na figurke MicroStars zaczelem wpisywac nazwiska polskich zawodnikow i tak szukajac znalazlem prostars od razu wolalem ProStars poniewaz byly wyzsze o te 3 cm :P .Od razu zaczelem szukac w necie wiecej informacji na temat figurek i tak trafilem na prostars.pl polski sklep z figurkami.Tam kupilem swoje trzy pierwsze figurki Sir Alex Ferguson , Mascherano , Boniek oczywiscie wszystko prostars ( jak co nie ktorzy wiedza zbieram tylko prostars z micro mam tylko Kube,Żurawskiego i dwoćh Boruców w czarnej i żółtej koszulce).Gdy dotarły do mnie trzy figurki które zamówilem bylem pod ogromnnym wrazeniem od razu zamowlem prawie cała serie 39 (oprocz Villi i Quagiarelli).I tak zaczelo sie kupowanie figurek na alegro ebay itd.Na nasze forum trafiłem szukajac informacji o figurkach w necie i tak ta przygoda trwa do dzis i mysle ze bedzie trwala jeszcze dłuuugie lata...pozdro
_________________

Ostatnio zmieniony przez Gracjan 15-09-2011, 14:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: