Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Maciex1995
25-01-2012, 22:40
Polityka
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 05-11-2011, 17:35   Polityka

Każdy chętnie wygłasza hasła, że kładzie ... na politykę, posłów, premiera i prezydenta, ale w głowie ma poukładane swoje poglądy na niektóre sprawy państwa, międzynarodowe, finansowe itd.
Tutaj chciałem się zapytać forumowiczów, za jakimi opcjami się opowiadają. Prawica czy lewica? Konserwatyzm, socjalizm, liberalizm? Może stajecie za jakąś konkretną partią?

Temat jest nieco ważniejszy i ciekawszy niż "jakie macie komórki" albo "pies czy kot", więc mocno zachęcam do dyskusji. Niebawem sam również się wypowiem w tym wątku(jeżeli nikt nie będzie chciał, zacząć, to ja mogę to zrobić).
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Wysłany: 05-11-2011, 18:51   

_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-11-2011, 18:51   

Nigdy specjalnie nie zagłębiałem się w tematy związane z polityką, co nie znaczy, że nie zależy mi na poprawie życia w tym kraju. Niestety, 18. urodziny mam dopiero jutro i szczerze żałuję, że nie mogłem udać się na wybory. Z pełną szczerością deklaruję, że oddałbym swój głos na RPP, gdyż bardzo odpowiada mi funkcjonowanie tego ugrupowania. Szefem jest człowiek, który nie jest w polityce dla kasy, sprawia wrażenie osoby, która faktycznie chce wprowadzić tu pewne zmiany i to w kilku strefach życia.

Do PO zraziłem się po fantastycznych decyzjach naszego premiera dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych. I nie mam tu na myśli spożywania alkoholu, tylko oczywiście zamykanie stadionów piłkarskich. Pierwsza zasada brzmi: NIGDY NIE ŁĄCZY SIĘ SPORTU Z POLITYKĄ! Rząd nie jest organem, któremu wolno ingerować w kwestie sportowe. Owszem, wolno mu, ale od tego są specjalne sekcje, takie jak chociażby PZPN. Może zabrzmi to śmiesznie, ale chyba wolałbym usłyszeć, że PZPN liczy sobie pieniążki za każde zrujnowane na stadionie krzesełko, niż fakt, iż jakiś polityk postanawia zamknąć stadion (i to raczej taki dobrze prosperujący) "bo tak".

Polityka PiSu kompletnie do mnie nie przemawia, ludzie pracujący dla tej partii potrafią ładnie wypowiadać się mediach, ale z ich starań nic nie wynika. Rani mnie to, że kościół murem stoi za tą partią, gdyż kościoł powinien być instytucją neutralną. Już sam fakt zatrudnienia kogoś takiego jak Jan Tomaszewski świadczy o wysokim poziomie polityków tego ugrupowania.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-11-2011, 19:19   

No mi też PIS nigdy nie odpowiadał, do Tuska zraziłem się tak samo jak ty. CO do Tomaszewskiego, to oglądałem dziś HD w 3D i był z nim wywiad ( z nim, a nie z gościem, który go udawał) i było pytanie:
- Panie Tomaszewski: Jebać PZPN ?
- No niestety: jebać PZPN

Fajne zdanie ma bohater Webley ;) (nie mówię tego w ironii)
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 05-11-2011, 22:28   

Tomaszewski zawsze ma takie zdanie. Krytykuje PZPN przy każdej okazji, ale chciałbym poznać jego pomysły na poprawienie stanu PZPN, polskiej reprezentacji, Ekstraklasy, wytępienie korupcji przy utrzymaniu jakiegoś poziomu. Od razu podniesiecie protest, że korupcja-brak poziomu, więc tłumaczę, co mam na myśli. Nie mamy teraz tak wielu dobrych sędziów, by zamknąć dwudziestu albo trzydziestu i zastąpić ich w Ekstraklasie innymi dobrymi!

Teraz moja polityka... Gdybym był po osiemnastce, chętnie zagłosowałbym na partię, która:
- reprezentowała konserwatywne poglądy
- nie musiałaby być najaktywniejsza, ale nie grałaby pod szeroką publikę
- byłaby bez Kaczyńskiego i jemu podobnych idiotów, żeby można było się skupić na samych działaniach partii, a nie wypowiedziach lidera
- nie była tak skompromitowana jak PiS
- nie prowadziłaby wojny z niektórymi mediami, ale nie musiałaby też mieć "swoich" dzienników i telewizji
- mogłaby postawić na znane nazwiska jak np. Jan Tomaszewski, ale ze względu na ich wiedzę i doświadczenie w swoich dziedzinach, a nie na znane nazwisko i umiejętność robienia szumu w mediach.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: