Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Opinie nt. forum

Czy założenie tego forum było dobrym pomysłem?
Tak
70%
 70%  [ 12 ]
Nie
5%
 5%  [ 1 ]
Zwisa mi to, skoro zostało założone, to niech już będzie.
23%
 23%  [ 4 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
sycyljczyk 
Złota podstawka


Ulubiona drużyna: Real Madryt
Zbierasz od: Od niedawna
Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Ozimek
Wysłany: 07-01-2012, 13:19   

już to kiedyś pisałem, ale powtórzę.

Zadziwia mnie, że w Polsce jest tak mało kolekcjonerów figurek. Jestem ciekaw, czy po porstu o nich nie wiedzą / nie stać ich na to / nie podobają im się.

I tak drogą dedukcji, figurki są ładne, więc wątpię, aby komuś się nie podobały
Figurki wcale nie są drogie, niektóre można dostać naprawdę za grosze
Więc pozostaje pytanie, czy o nich w ogóle wiedzą?

Ja zaczynałem kolekcjonerstwo od szalików, potem dołącyzłem do tego szaliki i gdbym na szafce nie miał figurki Carlosa, którą kiedyś tam dostałem, to nigdy by mi to do głowy nie weszło, aby je zbierać :)

A co do forum, to może nie jestem zbyt aktywny, ale zaglądam tu regularnie ;]
_________________

 
 
REKLAMA 
Ojciec dyktator

Ulubiona drużyna: Real Madryt
Zbierasz od: Od niedawna
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Wysłany: 20-01-2012, 19:16   

 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 20-01-2012, 19:16   

Ostatnio ilość użytkowników dobrze rokuje.
Nie przeżywamy oblężenia. Nigdy nie przeżywaliśmy. Popatrzcie jednak: w połowie 2011 roku dołączył do nas Bubul. Jesienią zarejestrowali się Losktos i Sycyljczyk. Na początku roku na forum znalazł się Snajperxxx i również od razu wziął się za pisanie, kupowanie figurek, dowiadywanie się o nich nowych rzeczy. A parę dni temu dołączył jeszcze Cinek, z którym już zdążyłem trochę pogadać o figurkach, o tym co zamierza zbierać itd. i widzę, że to też może być kolejny użytkownik forum, który trochę tu wniesie.
Pod koniec roku o forum przypomnieli sobie Mateusz i Piotrek. Nadal stale bywa Gracjan, a ja ciągle piszę ile mogę. Jeszcze pogadamy ze starszymi użytkownikami forum, bo przydałby się powrót Maziego, MasterOfDisasta czy Hugo. Jeżeli uda się któregoś z nich przekonać do aktywności na forum, to można będzie śmiało powiedzieć, że zmontowaliśmy znowu dobry forumowy skład.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 24-01-2012, 20:59   

Po 3 latach forum nadal się trzyma. Te 3 lata były pisane głównie kryzysami i przestojami, ale teraz pamiętam niemal tylko dobre chwile, co motywuje do dalszej pracy.

Na forum już prawie nie ma tych, których poznałem na początku przygody ze zbieraniem albo nawet na początku istnienia MyCorinthian. Gracjan, który jest na forum od półtora roku, jest już zaliczany do forumowej starszyzny, a Bubul - na forum od 8 miesięcy - już dawno przestał być postrzegany jako nowicjusz. Tymczasem HugoL3 bywa na forum sporadycznie - funkcję moderatora piastuję raczej "honorowo", jako jedna z kilku żywych legend forum. Mazi już od dawna tylko czyta posty. O Elvisie zdążyliśmy już zapomnieć. Melo_sopot czy Ketjow10 to niestety odległe wspomnienia. Zresztą, rzućcie okiem na skład grupy "Stara Gwardia" i sami zobaczycie.

Mimo to, wciąż pojawiają się osoby, które są zainteresowane tym tematem i chcą pisać na forum. Co więcej, w ciągu ostatnich miesięcy forumowy skład utworzył się praktycznie od początku. Dlatego uważam, że MyCorinthian zdecydowanie JEST w stanie dotrwać do koejnego świętowania rocznicy swojego powstania. Do czwartego konkursu urodzinowego. Do kolejnego "sentymentalnego" postu administratora o przemijaniu czasu.

Czy losowanie nagród w konkursie to ostatni akord 3. urodzin? Nie! W planach mam jeszcze kilka działań, które nie są bezpośrednio związane z rocznicą, ale na tej fali motywacji zrobię je w najbliższym czasie, ciągnąc dobrą forumową passę. Powstanie jeden nowy dział na forum. Zakończymy Ligę Typerów i zaczniemy rozmowy o rozpoczęciu nowej. Trzeba przemyśleć kwestię wyborów Figurki Miesiąca. Spróbuję wreszcie dokończyć rangi. Na pewno będzie się działo!

Pierwszy kryzys dotknął nas już miesiąc po rozpoczęciu działalności. Przetrwaliśmy. Na kolejny nie trzeba było długo czekać, ale jednak z niego wyszliśmy. Po nim przychodził kolejny, potem jeszcze jeden, a potem znowu... Ale zawsze udało się jakoś wyjść z tych kiepskich okresów. To kolejny powód, dzięki któremu optymistycznie patrzę w przyszłość forum. Może przez jakiś czas dziać się źle, ale zawsze wychodzimy na prostą. I następnym razem też tak będzie, zobaczycie.

Tych kilka wywodó prowadzi mnie do jednej, mocnej myśli, którą należałoby postawić na końcu artykułu, zamykając ten długi wpis silnym akcentem. Pasuje jak ulał do tego, co działo się przez 3 lata na forum i do tego, co napisałem w ostatnim kwadransie.
PSY SZCZEKAJĄ, A KARAWANA JEDZIE DALEJ :!:
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 15-02-2012, 22:12   

Cytat:
W planach mam jeszcze kilka działań, które nie są bezpośrednio związane z rocznicą, ale na tej fali motywacji zrobię je w najbliższym czasie, ciągnąc dobrą forumową passę. Powstanie jeden nowy dział na forum. Zakończymy Ligę Typerów i zaczniemy rozmowy o rozpoczęciu nowej. Trzeba przemyśleć kwestię wyborów Figurki Miesiąca. Spróbuję wreszcie dokończyć rangi. Na pewno będzie się działo!


Małe podsumowanie działań z 3 tygodni - od urodzin forum do teraz:
- nowy dział - jest(Poważne Tematy)
- Liga Typerów - II edycja zakończona, III edycja już gotowa do rozpoczęcia razem z Pucharem MyCorinthian.
- Figurka Miesiąca ponownie wystartowała z całkiem nową formułą.
- rangi niestety nadal leżą i w tej kwestii nic się nie zmieni, dopóki nie wykupimy JunPremium - ułomność skryptu.
- dodałem też modyfikacje, których wcześniej nie uwzględniałem. Teraz nazwy niektórych drużyn(klubowych i narodowych) automatycznie będą wpisywane z dużej litery. Nie da rady - nawet jak spróbujecie napisać mi "Liverpool" małą literą, to wam się nie uda :P
- dodałem na forum trochę ciekawostek o figurkach, np. zdjęcia unikalnych Master Modeli(z Ebim Smolarkiem na czele).

Dotrwacie z nami do kolejnych urodzin forum :) ?

EDIT: Poprawne pisanie nazw drużyn chwilowo wyłączone, popracuję jeszcze nad tym dodatkiem!
_________________

Ostatnio zmieniony przez Maciex1995 15-02-2012, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-02-2012, 23:30   

Szacunek dla admina za wkład pracy jaki pompuje w forum. Bez ciebie nie byłoby tego hobby w Polsce, na pewno nie w takim stopniu jakim jest teraz. Gdyby nie to forum, z adminem na czele, który kupował dla mnie pierwsze 5 figurek ( Robben, Drogba, Boruc, Dudek, Żurawski) ja w ogóle bym nie zbieram figurek. A tak dziś na półce stoi ponad 200 sztuk,a czekam na dwa duże zamówienia, jedno oczywiście od Maćka. Warto spojrzeć, że powstała nowa ekipa forumowa- z całym szacunkiem dla naszych legend i Starej Gwardii, ale Maziego, MasterofDiasty czy HugoLa już z nami nie ma. Na ich miejsce przyszli: Bubul (tj. ja), sycylijczyk, lostkos i snajperxxx, a niedługo powinien na stałe zagościć tu Jcob. Do tego często z nami bywa Gracjan, 19tomek98 czy Mateusz200. Firma Corinthian upadła, ale nie upadło kolekcjonowanie w Polsce, czego jesteśmy najlepszym przykładem. Myślę, ze dotrwamy jeszcze do nie jednej rocznicy, a może w przyszłości w konkursie forumowym na dziesięciolecie będzie do wygrania jakiś Master Model, kto wie :D
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28-02-2012, 19:36   

W stopce od niedzieli pojawiło się 11 nowych buttonów, jeżeli macie jakieś propozycje związane z jakimiś waszymi "zaprzyjaźnionymi" stronami, to odezwijcie się do mnie!
Zrobiłem porządek z działami na forum - usunąłem niektóre subfora, które utrudniały surfowanie po forum.
Powstał oficjalny profil MyCorinthian na Facebooku - największym portalu umożliwiającym pozyskanie nowych osób, które zainteresują się tematem figurek: http://www.facebook.com/groups/333527473349169/
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: