Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Serie promocyjne
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 04-02-2012, 16:07   Serie promocyjne

Corinthian wydał dość sporo figurek, które były np. dorzucane do innych produktów, sprzedawane wraz z gazetami czy napojami. Pierwsze takie figurki to lata 1997-1998 i serie Tetley Tea(Anglia), McDonalds(Dania), Shell(RPA), Epoch(Japonia). Potem cyklicznie produkowano różne figurki ProStars i MicroStars sprzedawane wraz z innymi produktami. Niektóre z nich osiągały naprawdę wysokie ceny. Corinthian wydał m.in. takie serie promocyjne:
- El Mundo Deportivo w Hiszpanii(2004), seria zawierała 6 figurek FC Barcelony bez żadnych oznaczeń na koszulkach - puste pasiaste koszulki z herbem Barcy na piersi, na plecach żadnych napisów. Figurki były pakowane w estetyczne Window Boxy z herbem Barcelony.
- Match Of The Day Magazine w Anglii(1999) - 4 figurki gwiazd Premier League w wyjazdowych/trzecich koszulkach.

- Jaffa Cakes w Anglii(2000), ta edycja to 4 figurki na czerwonych podstawkach: Barthez, Giggs, Beckham i Scholes, wszyscy w koszulkach Manchesteru United . Figurki miały kod JC... zamiast standardowego PRO...
- Tiger Beer w Anglii(2000) - 12 figurek na niebieskich podstawkach z charakterystycznymi niebieskimi piłkami z logo Tiger Beer. 6 figurek Manchesteru United , 6 figurek innych drużyn. Były pakowane w Window Boxach podobnych do figurek np. z serii Club Gold.
- Tetley Tea(1998) - 12 figurek z koszulkach reprezentacji, wszystkie(poza Seamanem) bez piłek i z kodem TSE..., numer kodu taki sam jak numer na koszulce. Wkrótce wrzucę zdjęcia paru figurek, które prawdopodobnie miały wyjść w tej serii, ale anulowano wydanie ich. Ostatecznie postawiono na 12 figurek z 4 reprezentacji - 5 Anglików, 2 Szkotów, 3 Włochów i 2 Francuzów. Różne sposoby pakowania - 12-packi oraz pojedyncze opakowania w styropianie(?), w którym było wcięcie w kształcie figurki - coś jak ten plastik wewnątrz standardowych blistrów. Da się również kupić te figurki w przezroczystych foliach.
- McDonalds - figurki Headliners wydane w 1998 roku w Danii(12 figurek), w 2003 roku w Wielkiej Brytanii(popularne duże podstawki i figurki w pozycji wślizgu), w 2006 roku w Meksyku(4 figurki dołączone do meksykańskiej serii Coca-Coli).
- Coca-Cola - w 2002 roku wydano 20 figurek w Japonii. Były to gwiazdy w klubowych koszulkach z jednym wyjątkiem - Shinji Ono został przedstawiony w fikcyjnej drużynie Coca-Coli, bo Corinthian nie miał licencji na Feyenoord, a Japończyk w japońskiej serii to dobry chwyt na azjatycki rynek. W 2006 roku wydano w Meksyku 2 serie Coca-Coli - najpierw z klubami i kadrą Meksyku, potem z różnymi reprezentacjami. Te figurki miaz rwnie inne kodz ni standardowe MicroStars .
- Pepsi w Anglii(2000) - 12 figurek Manchesteru Utd(wśró nich Alex Ferguson) na niebieskich podstawkach z kodami PTSE..., wydane w blistrach o innym wyglądzie i kształcie niż standardowe opakowania ProStars oraz w dużym 12-packu. Wydano również Platinum Packi - 360 sztuk każdej figurki.
- jedną z najcenniejszych tego typu figurek jest Gianluca Vialli dodawany do kaset Video z Chelsea (1999) w żółtej koszulce klubu z Londynu. Niestety, nie mam jeszcze wszystkich informacji o tej interesującej figurce.
- Nie tylko ProStars i MicroStars cieszyły się taką popularnością. W 2002 we wschodniej Azji wydano serię SharpShooters(odświeżacze powietrza z piłkarzami, trochę podobne do zwykłych figurek) z 4 figurkami - Owenem, Barthezem, Beckhamem i Veronem.
- Była też promocyjna seria ProStars XL - dla użytkowników J-Phone w 2003 roku. Wydano wtedy 3 figurki Manchesteru Utd: Beckham, Veron i Roy Keane. Ta sama firma zamóiłą też serię 3 różnych KeyStars, w której wydano... tych samych graczy co w XL!
- KeyPlayers z Manchesteru wydano też w promocyjnej serii Schick w 2003 roku - ukazały się wtedy figurki Beckhama, Van Nistelrooya i Giggsa.
- W grudniu 2007 roku wydano serię 8 figurek MicroStars jako promocja brytyjskiego czasopisma Match. Figurki osiągają do dziś wysokie ceny, a, jak pewnie wiecie, nie była to pierwsza edycja MicroStars dla Match. W 2001 roku wydano już Gabriela Batistutę w koszulce Argentyny.

Macie jakieś figurki z tego typu serii? Podobają wam się specyficzne podstawki, opakowania czy sposoby wykonywania tych figurek? Które chcielibyście zdobyć? Wiedzieliście wcześniej o którejś z tych serii(o którejś na pewno, ale o jakiej?), czy to dla was nowość?

Zachęcam do dyskusji.
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Stara Gwardia

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Wysłany: 04-02-2012, 16:55   

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 04-02-2012, 16:55   

Tak na szybkiego - mam tego Adams'a ze zdjęcia, które dołączyłeś (Arsenal Away). Oprócz tego jakimś zrządzeniem losu jestem również posiadaczem 5 figurek z Tetley Tea Promotion - Zola, Maldini, Di Matteo - Włochy, Campbell - Anglia oraz Hendry - Szkocja. Figurka Tony'ego Adams'a bardzo fajna, precyzyjnie wykonana, posiadam ją w nienaruszonym stanie. Co ciekawe - figurki z promocji herbaty Tetley nie posiadają piłek!
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 04-02-2012, 18:44   

Ja mam Leboufa i Vieirę z Tetley Tea, zależy mi jeszcze na Fowlerze z MOTD. Pozostałe są mi obojętne, chociaż warto byłoby mieć takiego Vialliego, który bez przeszkód osiągał na aukcjach ponad 50 funtów... Jest trochę figurek z tych promocji, które chciałbym mieć, ale nie są priorytetami - Schmeichel i Laudrup z McDonalds z Danii, Radebe i Tamala z Shell z RPA, Kawaguchi(bosko wykonana figurka!) i Nakata z Epoch z Japonii, Ferguson z Pepsi, Veron i Beckham z XL... Ale to nie są figurki, za którymi nagle oszaleję i rzucę wszystko, żeby tylko je zdobyć...
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28-02-2012, 19:50   

Wrzucam zdjęcia figurek Romario(sorry za bardzo duży format) i Juninho(sorry za mały format :) ), które prawdopodobnie były planowane do wrzucenia do serii Tetley:


Co o nich sądzicie, podobają się wam? Kupilibyście którąś z tych figurek, gdyby rzeczywiście wyszły na rynek?
_________________

 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 28-02-2012, 20:42   

Ja Romario posiadam w koszulce Flamengo i nie wiem czy to czasami nie jest po prostu repaint mojej figurki...
_________________

 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29-02-2012, 16:55   

To jest Repaint, podobnie jak inne figurki z Tetley Tea, ale chyba nigdy nie wyszła figurka Romario w koszulce Brazylii! Dlatego uważam, że to szkoda, że to nie poszło do produkcji. Gdyby oficjalnie wyszła taka figurka, nie byłbyś nią zainteresowany? Myślę, że bardzo dużo osób chciałoby ją mieć.
_________________

 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 02-03-2012, 15:13   

A Romario elite ?On chyba jest w koszulce Brazylii :)
_________________

 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 02-03-2012, 15:16   

Nie wiem czy to ty szukasz dziury w całym, czy ja już jestem zapędzony w tej dyskusji do rogu, ale żaden "normalny" kolekcjoner nie ma większości ciekawych Elite - jak właśnie Romario, Zidane, Maradona, Ronaldo, Maldini :) Ale rzeczywiście był, w takim razie ten Romario byłby bardziej uatrakcyjnieniem oferty Corinthian, a nie czymś niezbędnym.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: