Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs na design Box Setu
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 08-09-2011, 15:31   Konkurs na design Box Setu

Ogłaszam konkurs, z którego efektów po raz pierwszy będę mógł rzeczywiście skorzystać.
Jak wiecie, nie od dziś planuję stworzenie kilku zestawów 12 figurek poszczególnych drużyn - Real po jakimś zastanowieniu się, Porto już rozpracowane, być może Liverpool w białych wyjazdowych koszulkach, ponadto stale w planach jakiś box Serie A. Teraz macie okazję osobiście wpłynąć na rozwój tego projektu.
Nie byłem i nie jestem dobrym grafikiem, dlatego mam pewne problemy ze stworzeniem szaty graficznej dla opakowań na zestawy figurek. Bardziej odpowiada mi praca z rozplanowywaniem projektu graficznego - kiedy jest stworzony koncept i muszę rozrysować wymiary, przesunąć coś, co się nie zmieści, coś poszerzyć, coś zmniejszyć, opracować formę wykonania takiego pudełka. Nie mam jednak dobrego graficznego projektu takiego boxu. Nie jest ustalone, jak ma wyglądać pudełko, w którym mam przechowywać te przemalowane zestawy figurek i z tym zwracam się do was.
Każdy ma możliwość wykazania się i stworzenia takiego projektu od zera bądź z pomocą projektów wydanych przez Corinthian. Najlepsza z otrzymanych prac zostanie nagrodzona, jeżeli uznam, że którykolwiek projekt jest warty wykonania.
Tłumaczę więc szczegóły zadania, które powinniście wykonać. jeżeli chcecie powalczyć o nagrodę.
Minimalne wymiary pracy: 600 px w dłuższym z wymiarów
Proporcje pracy: od 3:2 do 4:2. Nadsyłacie takie, jak wam najbardziej pasuje, a ja już zaadaptuję te wymiary do wielkości arkuszy, z których wykonam pudełko.
Minimum 2 różne kolory nie licząc osobnego koloru na litery! Mile widziane 3-4 barwy.
Dowolna kolorystyka. I tak będę zmieniał sobie te kolory specjalnie pod barwy wybranego zespołu. Ważne jest to, żeby to nie był tylko 1 kolor.
Może być inspirowane jakimś boxem Corinthian, ale projekt ma być wasz! Nie ma co liczyć na to, że to wy mnie w tej kwestii przechytrzycie, bo mogę mówić nieskromnie, że znam się na tym jak mało kto w Polsce.
Projekt musi zawierać minimum 2 strony - przód i tył. Dobrze jednak byłoby, żeby zadbać o każdy z 6 boków. Jeżeli ktoś się zajmie nimi wszystkimi, to musi też pamiętać, aby wysokość/szerokość się wszędzie zgadzała - jeżeli szerokość przodu jest np. 800 px, to ten sam bok w projekcie drugiej ścianki nie może mieć 650 px, bo tak wam pasowało.
Projekt tyłu i boków nie musi zawierać napisów, bo i tak będę je dobierał w zależności od drużyny, wybranych figurek itd.
Projektując przód trzeba wykonać oczywiście 12 "otworów" z przodu. Nie będę produkował boxów takich jak starsze zestawy wyprodukowane przez Corinthian, gdzie wszystkie 12 figurek to jedno duże okienko, w którym widać też całą formę, w której są figurki - rzućcie okiem na nowsze zestawy i będziecie wiedzieć, o co chodzi. Musi też być trochę przestrzeni pomiędzy okienkami - nie wystarczy kreska 1 px w Paincie.

Polecam obejrzeć wygląd Box Setów wydanych przez Corinthian, a potem zabrać się do roboty. Kształt ma być podobny, tzn. też chcę zostawiać trochę wolnego miejsca z lewej strony na coś w rodzaju tej dużej karty. Po prawej stronie i na dole jakiś "margines", na górze trochę większy, żeby zmieścił się jakiś wąski szyld.

To tyle, teraz lepsza część. Nagroda. Autor nagrodzonej pracy otrzyma zestaw figurek Corinthian. Pierwszą z nich jest rzadka figurka z Convention 2000 - pierwszy sędzia w historii Corinthian, legendarny arbiter Premiership, Dermot Gallagher. Figurka jest w blistrze z autografem sędziego, którego kibice pamiętają za sędziowanie meczów Premier League w wieku... 50 lat! Druga figurka to MicroStars z pierwszej edycji MicroDome na złotej podstawce - żywa legenda Liverpoolu i angielskiej piłki, zdobywca Złotej Piłki w 2001 roku - Michael Owen. To jest zestaw podstawowy. Jeżeli projekt okaże się zaskakująco ciekawy, do nagrody dołączę trzecią figurkę. Jaką? To niech pozostanie niespodzianką.
Zwycięzca może też liczyć na rangę ViP(przy okazji, czy myślał ktoś o wykonaniu grafiki do tych rang i zgarnięciu dodatkowej nagrody?).

I jeszcze termin. Prace zgłaszamy do końca przyszłego tygodnia, czyli do dnia 18. września do godziny 23:59.
Jeżeli nie będzie nic wyjątkowo ciekawego, ogłoszę drugi, znacznie dłuższy termin, na wysyłanie prac, jednak ewentualna nagroda w drugim terminie będzie mniejsza niż w pierwszym. Jest możliwe, żebym przyznał nagrody w obu terminach, jednak nie może ich otrzymać ta sama osoba!

Wszelkie pytania zadajemy w tym temacie! Prace proszę zgłaszać przez PW, wysyłając link do swojego obrazka, bądź e-mailem w załączniku(jeżeli ktoś nie zna mojego adresu, wystarczy poprosić).
Do dzieła!

EDIT: Przykłady:
Zaprojektowane z myślą o FC Porto, ale może być przerobione dla każdej innej drużyny:
http://i54.tinypic.com/rr4js4.jpg
Dla dowolnej drużyny(jest w barwach Porto, żeby można było je ze sobą łatwo porównać):
http://i54.tinypic.com/5dnsyg.jpg
Specjalnie dla Serie A, chociaż dałoby się przerobić również na coś innego:
http://i54.tinypic.com/205f6sp.jpg

Nie ma w nich po 12 "okienek", ale to tylko szkice robione w szkole z tego, co udało mi się wymyślić o tak wczesnych godzinach.
Ostatnio zmieniony przez Maciex1995 22-10-2011, 16:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
REKLAMA 
Ojciec dyktator

Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Wysłany: 13-09-2011, 20:53   

Ostatnio zmieniony przez Maciex1995 22-10-2011, 16:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 13-09-2011, 20:53   

Może być szkic na kartce, ważny jest pomysł. Jeżeli nudzicie się na lekcjach - macie coś do roboty :)
Ja w zeszycie mam 3 różne projekty, w tym jeden zaprojektowany specjalnie na jeden wybrany zestaw - reszta jest do zrobienia dla każdej drużyny :) Niebawem opublikuję efekty moich zajęć na przerwach i wolnych momentach w czasie lekcji bądź pokażę to poszczególnym osobom w czasie prywatnych rozmów.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 16-09-2011, 17:09   

Na razie nie dostałem żadnych projektów.
Macie to w dupie czy nie umiecie tego stworzyć :) ?
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-09-2011, 23:00   

Ja po prostu nie umiem się za to zabrać i tego stworzyć ;)
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 17-09-2011, 10:23   

To ja wam podpowiem... Zeskanuję swoje szkice, nałożę na nie trochę koloru w Paincie, usunę najbardziej nieczytelne szczegóły i kreślenia i możecie się tym "podeprzeć".

Macie szansę świetnie upiększyć swoją kolekcję, nie ponosząc kosztów, więc do roboty :)

Szkice dam w 1. poście.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 08-05-2012, 10:13   

Na Euro 2012 pomysł może powrócić, dlatego jeszcze raz zwrócę się do użytkowników:
Jeżeli ktoś jest w stanie zaprojektować ładny wygląd BLISTRÓW(tym razem nie 12-packów), to proszę o pomoc. Z pewnością sam też spróbuję coś wykonać, jednak nie zaszkodzi zasięgnąć opinii.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: