Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Wartość figurek
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 11-09-2011, 17:14   Wartość figurek

Niektóre figurki z czasem zmieniają swoją wartość na coraz większą bądź coraz mniejszą. Tutaj możecie podzielić się swoimi obserwacjami an ten temat, ale również zapytać, czy warto kupić figurkę X za ... zł albo ile może kosztować figurka Y.

Od jakiegoś czasu obserwuję, jak rynek figurek ponownie się podnosi. Rok, nawet 2 lata temu ceny były niższe niż obecnie. Dla przykładu: rok temu kupiłem 2 figurki Lalasa za 4,20 GBP. Teraz za taką cenę można kupić jedną z 2 figurek i to niekoniecznie za pierwszym podejściem. Korzystając ze słabego popytu na figurki nawet u najpopularniejszych sprzedawców, bardzo tanio kupowałem platyny i legendy Liverpoolu, figurki z Convention, ProStars Elite. Teraz nie ma już szans, żeby powtórzyć okres, w którym ponownie tak się obłowię w ciekawe figurki ProStars, jeżeli nie trafię na aukcję typu "sprzedaję 50 figurek piłkarzy które zbierał mój syn".
Z takich transakcji, które już się nie powtórzą, bardzo mile wspominam kupno Piresa, za którego zapłaciłem chyba 0,30GBP, a z wysyłką 1,10, a na znaczku pocztowym była cena...1,31 GBP :)

Jak ktoś ma jakieś pytania dotyczące wartości figurek albo chce podzielić się swoimi wnioskami, to bardzo proszę.
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Wysłany: 23-09-2011, 19:54   

_________________

 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 23-09-2011, 19:54   

Ja na allegro jakies 9 miesięcy temu kupiłem za 40 zł 4 figurki barcy (wszystkie ProStars luzem z kartami) mianowicie Messi,Puyol,Xavi,Dos Santos teraz jak bym chcial kupic te cztery figurki nawet luzem myśle ze wydal bym przynajmniej dwa razy tyle...
_________________

Ostatnio zmieniony przez Gracjan 23-09-2011, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 23-09-2011, 20:38   

Kiedyś kupiłem 6 rosickich za 4,89 teraz sztuka na ebay 19 zł
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 25-09-2011, 17:39   

Ostatnio obserwuję u nas wzrost zainteresowania figurką Pelego, dlatego słówko do was: to nie jest najcenniejsze figurka Corinthian w historii, serio :)
Do figurek co najmniej tak samo cennych zaliczyłbym: Maradona z pierwszego World Greats, Best WG, Collina WG, Zico WG, Benitez, Cannavaro Select500 oraz praktycznie wszystkie figurki Bobana(dwie) i Baggio(kilka, nie wiem ile) z Select 500, Beckham i Owen Chaser.
Natomiast ciekawa sprawa jest z włoskimi Headliners, o czym już kiedyś pisałem. Cenniejsze od Pelego bądź tak samo wartościowe są na pewno te figurki:
Stroppa Udinese
Schwarz Fiorentina
Andersson Bologna
Amoruso Juventus

Natomiast do tylko trochę mniej cennych figurek zaliczyłbym:
Savicevic Milan (miałem wątpliwości, czy nie dać go do wyższej grupy)
Mancini Sampdoria
Casiraghi Lazio
Orfeo Atalanta
Andre Cruz Napoli
Otero Vicenza

W tej edycji jest więcej cennych figurek - m.in. Baggio, Zidane, Deschamps - ale te wymienione przeze mnie wcześniej to absolutne hity, które chyba zawsze pozostaną wręcz ultracenne.
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 06-12-2011, 17:31   

Zauważyłem że coraz droższe są zestawy ja za Lverpool zapłaciłem 40 zł a teraz nówka 150 a Arsenal 350!Myśle nad kupnem kilku headlinersów bo też mają swoja cene.Figurki dla mnie są najważniejsze w całej mojej kolekcji.
 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 14-12-2011, 19:42   

Ostatnio zaobserwowałem,że figurka zyskuje na wartości/cenie...po śmierci danego zawodnika.Gadałem nawet o tym z Maćkiem na gg i oto dwa przykłady piłkarzy którzy niedawno odeszli , a cena ich figurek wzrosła.Socrates (Prostars legend) ja go kupiłem 2 lata temu za 20 zł teraz na ebay chodzi od 10 funtów.Podobnie jest z Garym Speedem...No ale cóż widocznie w showbiznesie na czyjejś śmierci chyba najlepiej się zarabia niestety...
_________________

 
 
losktos 
Biała podstawka


Ulubiona drużyna: ManU, Barca
Zbierasz od: Niedawna :)
Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 138
Skąd: Południe
Wysłany: 17-12-2011, 13:05   

Śmierć zawsze była dobrym biznesem. Kiedy w ostatnim 10-leciu Michael Jackson sprzedał najwięcej płyt? W ciągu 2 miesięcy po śmierci. A kiedy w ostatnich 5 latach tyle osób mówiło o np. Amy Whinehouse(tak się to pisze?)? Tuż po śmierci i to wtedy okazało się, że jej piosenki mają taką wielką głębię, są takie świetne itd. A kiedy Polacy najwięcej w XXI wieku mówili o papieżu? Po śmierci.
Z piłkarzami jest, jak widzicie, bardzo podobnie. Po śmierci zapomina się wady osoby i wszyscy chcą mieć jego figurkę tak "ku pamięci".
 
 
Piotrek 
TOP
Chelsea fan!

Ulubiona drużyna: Chelsea Londyn, Ruch Chorzów
Zbierasz od: lipiec 2006 r.
Wiek: 26
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 411
Skąd: Katowice
Wysłany: 12-02-2012, 13:43   

Mam do Was pytanie. Jakieś pół roku temu do zakupu ProStars dostałem gratis jedną figurkę. Jest to MicroStars przedstawiający zawodnika Tottenhamu Sergeia Rebrova- z 1 serii, na złotej podstawce, a wiadomo że figurki z 1 serii na złotej podstawce są cenne. Dlatego zwracam się do Was z pytaniem jaka może być wartość tej figurki ?
_________________
CHELSEA!!!!!!!!!
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 12-02-2012, 16:28   

Jest wart trochę więcej niż zwykła figurka, ale nie ma rewelacji :) Na eBay widzę takiego za 2 funty, moim zdaniem jest wart jakieś 1,5-2 razy więcej od "standardowej" figurki. Jakbyś miał Beckhama czy Bergkampa, to byłyby rzadsze figurki - ale Rebrov to nie aż taka atrakcja.
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 16-12-2012, 14:42   

Figurki ostatnimi czasy poszły wysoko wzwyż cenowo przykład:
ceny figurek u BLUEDAVE 2200
Platyny np. z serii 35 kosztuję o wiele więcej niż rok temu gdzie 12 platynek można było z przesyłką kupić do 70 zł a teraz po 15-35 zł chodzą za sztukę.
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 16-12-2012, 15:32   

Masz rację, od +/- 2 lat obserwuję duży wzrost cen figurek. Kiedyś wiele platyn czy innych cennych figurek kupowałem nawet u BlueDave(najpopularniejszy sprzedawca na całym eBay) poniżej 15, a czasem poniżej 10 zł. Teraz w przedziale 10-15 chodzą tylko te najmniej ciekawe egzemplarze. Widać dużą różnicę w cenach poszczególnych figurek i w ilości sprzedanych sztuk. Figurki wrócił do łask wśród kolekcjonerów.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: