Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe koszulki kadry
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 19-11-2011, 19:52   Nowe koszulki kadry

Sporo zamieszania wywołała prezentacja nowych koszulek reprezentacji Polski. Wzór i kolor przestały mieć znaczenie, gdyż po raz pierwszy w historii brakuje na nich godła narodowego! Zostało ono zastąpione przez nowe logo PZPN. Sytuacja wzbudziła protest kibiców, osób związanych ze sportem i polityków, dlatego PZPN zaczął się martwić i tę sprawę i myśli już nad przywróceniem orła na koszulki. Co sądzicie o nowych trykotach reprezentacji?
Ja uważam, że sam fason jest bardzo dobry. Nie jest nowy, nie jest zaprojektowany specjalnie dla nas, ale podoba mi się. Wyrzucenie godła uważam jednak za strzał w stopę PZPN-u. Odbije się to nie tylko na wizerunku związku, ale też na wynikach finansowych.

I jeszcze ciekawostka. Polacy wcześniej grali przynajmniej jeden mecz bez białego orła na czerwonym tle na koszulkach! O ile się nie mylę, działo się to na jednym z turniejów w Niemczech - MŚ'74 albo IO'76. Polskiej reprezentacji omyłkowo wydano koszulki z... czerwonymi orłami na białych tarczach! Poszukam trochę w różnych źródłach, jaki to był mecz i opiszę to szerzej w tym temacie, ale na razie zachęcam do dyskusji na temat aktualnych koszulek.
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Adrianby

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Wysłany: 22-11-2011, 20:23   

_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-11-2011, 20:23   

PZPN już ogłosił przywrócenie orzełka. lato chce się podlizać kibicom, ale to go nie uratuje. Nie wytrzymał presji otoczenia. Takie zmienne decyzje są jeszcze gorsze. A usunięcie orzełka ? Dla mnie i patriotycznych polaków- skandal, dla świata zwykła codzienność, bo godło swojego kraju mają chyba jeszcze tylko Austria, Węgry i Czechy jeśli się nie mylę. Nie możemy pogodzić się z rzeczywistością (w FIVB używanie godła na koszulkach jest w ogóle zabronione), ale to dobrze bo jesteśmy przez to wyjątkowi.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 23-11-2011, 16:56   

Cytat:
dla świata zwykła codzienność, bo godło swojego kraju mają chyba jeszcze tylko Austria, Węgry i Czechy jeśli się nie mylę


Mylisz się, bo nawet mistrzowie świata Hiszpanie zdobywali najcenniejsze trofeum w koszulkach z herbem kraju na piersi!

Ja cieszę się z decyzji PZPN i nie zgadzam się z tymi, którzy krytykują PZPN za ugięcie się. To bardzo dobrze, że związkiem nie rządzi jedno wielkie ego kogoś z góry i przychyla się do próśb kibiców.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-11-2011, 15:50   

No coś mi się nie wydaje Maciek, my też mieliśmy orła w logo PZPN, ale to już nie jest herb:

Herb Hiszpanii:


Herb związku Hiszpanii:



Podobne, bo herb Reprezentacji Hiszpanii to przyciemniony herb kraju z dodatkami, ale we Wiśle Kraków wszyscy żądają umieszczenia na koszulkach Wisły Kraków Białej Gwiazdy, która jest w centralnym miejscu herbu, ale to nie to samo ;) Tu chodzi o symbol narodowy, a nie logo np. PZPNU z tym symbolem.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 11-03-2012, 13:02   

Na koszulki reprezentacji wróciło godło. Znajduje się w środku - pomiędzy "łyżwą" Nike i logo PZPN. Jak teraz oceniacie te koszulki, już na zimno?

Ma ktoś jakieś informacje dotyczące wyników sprzedaży tych koszulek? Obojętnie, czy to znalezione oficjalnie, czy ze swoich obserwacji. Słyszałem gdzieś, że zaraz po prezentacji tych koszulek wzrosła sprzedaż... starszych modeli, ale nie mam nigdzie potwierdzenia takich danych.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-03-2012, 13:55   

Modele koszulek bez orła sprzedają się teraz na pewno szybko i dobrze, bo są wyjątkowe dla kolekcjonerów- jedyne w historii naszych koszulek bez orła. Są też jednym z najkrócej używanych modeli. Zagraliśmy w nich chyba tylko jeden mecz- dlatego kolekcjonerzy zaciskają ręce na te koszulki, choć może wydawać się to trochę nie patriotyczne. Nie znaczy to jednak, ze nowe modele z polskim godłem nie sprzedają się równie dobrze. Mi jednak projekt na Euro nie za bardzo się podoba, koszulki Pumy były dużo ładniejsze:



_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 07-04-2012, 23:55   

Wspomnę, że na początku lat 90 przez pewien okres również reprezentacja występowała z logo PZPN zamiast orła. Tyle, że PZPN był inaczej postrzegany w tamtych czasach i logo wyglądało jak orzeł, a nie jak smok.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 08-04-2012, 10:15   

I tak nie pobijemy "rekordu" z meczu Polski z Holandią, kiedy polskiej reprezentacji przygotowano koszulki z... czerwonym orłem na białym tle. Nie możemy jednak równać w dół - że kiedyś tak było i jakoś uszło, to teraz też może!
Orzeł na koszulce to powód do dumy dla piłkarzy i powinien na niej pozostać.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 07-01-2013, 21:05   

Nie wiem, czy znacie już tę radosną wiadomość. W sumie, jest znana od dłuższego czasu, ale przeszła bez rozgłosu.
W tym roku kadra gra w takich samych koszulkach jak na Euro, ale w 2014 "piłkoptak" znika z trykotów reprezentacji Polski. Całe szczęście, bo nie podobało mi się oglądanie go w wyeksponowanym miejscu. Popieracie taką decyzję czy jesteście przeciw?
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-01-2013, 21:48   

Rządy Zbigniewa Bońka to będzie wspaniały okres w historii Polskiej piłki ! Podczas gdy praktycznie wszystkie reprezentacje na świecie grają z logiem federacji ( jak bardzo bawi mnie to, gdy piłkarze całują loga tych związków po zdobytych bramkach ) , to Polska będzie grała z Orzełkiem, i to tak, gdzie ma być- na piersi !
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: