Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Figurki Polaków.
Autor Wiadomość
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-03-2012, 09:04   

Cytat:
Przypomnij mi, ile zdziałał Wichniarek w 1. Bundeslidze? Niewiele albo nic. Cały czas miał łatkę króla 2. Bundesligi i kilkukrotnie próbował to zmienić, ale bezskutecznie. Świetnie grał w Arminii, kiedy ta walczyła o powrót do najwyższej ligi.


Wichniarek już w pierwszym roku grał w barwach Arminii w 1 Bundeslidze- bez bramki jednak. Potem dwa dobre sezony w 2 Bundeslidze i 8 ( ! ) sezonów na najwyższym szczeblu, czasami w Herthcie czasami w Arminii- gdzie radził sobie lepiej. W samej Bundeslidze strzelił 49 bramek, w tym w ostatnich trzech sezonach ( Bielefeld ) strzelał kolejno: 10, 10 i 13 bramek. Był więc w czołówce klasyfikacji strzelców, a jedna figurka Arminii z jej najlepszym piłkarzem, bardzo dobrze znanym w Niemczech była by ciekawa dla kolekcjonerów. Zauważ, że Corinhtian wydawało najwięcej napastników, więc Wichniarek mógł się pojawić. Według mnie nie był wcale gorszy od Bastruka czy Simunicia i Amanatidisa, oni figurki dostali bez problemu. O Smolarku już mówiłem, w końcu też potrafił strzelić bez problemów 13 bramek w 1 Bundeslidze w jednym sezonie. Denis i Conti są pokroju dobrego Wichniarka, ale w oczach Giochi Preziosi mogli wyjść w 5 serii bez problemu.
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Ojciec dyktator

Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Wysłany: 24-03-2012, 12:09   

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 24-03-2012, 12:09   

Wichniarek to za mało medialny piłkarz, żeby ta figurka dobrze się sprzedawała. Już bardziej pasowałby Krzynówek, który w Bayerze miał świetny okres, kiedy siał postrach w Lidze Mistrzów.
Smolarek miał być i wycofali go tylko dlatego, że odszedł i przestał sobie radzić za granicą.
Porównujesz Wichniarka z graczami, którzy wyszli w nowej serii we Włoszech - OK, ale zobacz: Włosi w swojej serii wydali graczy z większości drużyn ligowych, a Niemcy:
Seria 4 - 7 drużyn
Seria 3 - 6
Seria 2 - 5(!)
Seria 1 - 6

Oczywiście pomijam kluby i reprezentacje zagraniczne, biorąc do statystyki tylko Bundesligę.
No i porównaj sobie 13 drużyn Serie A z ostatniej serii z 5, 6 lub 7 drużynami Bundesligi. Teraz widzisz różnicę? Włosi robią coś dla fanów z całego kraju, Niemcy postawili na medialne gwiazdy.
We włoskiej serii 4 było już "tylko" 8 klubów i tam też znalazło się miejsce tylko dla najgłośniejszych nazwisk - nie było miejsca dla graczy drugiego planu.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-01-2013, 19:38   



Nie wiecie, gdzie mógłbym dostać figurkę Warzychy ? Nie ma jej ktoś z kolekcjonerów w Polsce ? I ile mogłaby kosztować ?
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 14-01-2013, 20:00   

Jakbyś na serio zaczął się za nim rozglądać, to licz się z wydatkiem 50-70 zł. Takie figurki z reguły chodzą drogo. Nikt ich nie ma, więc sprzedawca wie, że ma "monopol"... Spytaj na Facebooku w grupie kolekcjonerów, tam jest kilku Greków(ja ostatnio miałem kontakt z dwoma, pewnie znajdzie się ich trochę więcej), więc może ktoś będzie mógł ci pomóc.
_________________

 
 
 
bialopole2001 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: Real Madryt
Zbierasz od: listopad 2012
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 199
Skąd: Białopole
Wysłany: 17-01-2013, 18:00   

Ja na czas obecny posiadam Bońka (Juve), Bońka (Polska), Lato, Żurawskiego, Boruca (home & away), Szczęsnego, Błaszczykowskiego i Kuszczaka.

W najbliższym czasie chciałbym uzbierać wszystkie :D
 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-01-2013, 18:36   

Nie uda Ci się, na pewno nie w najbliższym czasie. Ja i Maciek od dawien dawna szukamy dwóch figurek Dudka i nic. Do tego Iwan i np. Warzycha są praktycznie nie do zdobycia. Jeden z tych pożądanych Dudków był ostatnio na ebayu, ale cena bardzo wysoka ;(

Ja mam:

Microstars:

Żurawski s.15 ( biała, czerwona, zielona, złota, czarna)
Boruc żółta bluza s.14 ( niebieska )
Boruc czarna bluza s.17 ( złota )
Dudek Polska ( czerwona )
Dudek Liverpool zielona bluza s.1 ( czerwona, biała )
Dudek Liverpool czarna bluza ( srebrna )
Kuba Błaszczykowski s.4 ( zielona )

Prostars:

Dudek Polska
Dudek Liverpool
Kuszczak Man.Utd.
Boniek Polska
Boniek Juventus home
Boniek Juventus away ( żółta bluza )
Lato Polska

Brakuje mi: Warzycha, Iwan, Dudek Fans Favourite, Dudek z boxu Liverpoolu, Smolarek Master Model, Dudek Master Model, Boruc master Model ( unrelased ) :D


Cytat:
Boruca (home & away)


Może mnie ktoś poprawić, bo mi się wydaje, że obie te figurki to były stroje domowe ?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adrianby 17-01-2013, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 17-01-2013, 23:37   

Boruc był w żółtej bluzie w S14 i w czarnej w S17... W przypadku bramkarzy rzadko używa się określenia strojów "dom" i "wyjazd", ale oba komplety można uznać za te podstawowe. Po prostu różne sezony. Gdyby wyszedł ten szary Boruc(którego pewnie kiedyś też zrobię), to mówilibyśmy że to "wyjazd".
Nie mówmy o figurce Warzychy, rozmawiamy o Corinthian i SoccerStarz. I to o tych oficjalnie wydanych.
Mi brakuje:
Iwan - PSV
Dudek - Liverpool LM
Dudek - Liverpool FF
Dudek - Polska MicroStars

Nadrabiam za to figurkami Boruca, bo oprócz 2 standardowych, mam jeszcze jednego unikalnego w koszulce rep. Polski i jednego w czarnej bluzie Celtiku, ale to KeyRing, a nie zwykły MicroStars :) Wszystko do obejrzenia na facebooku lub w odpowiednim temacie na forum, jeżeli tu też wrzuciłem.
No i oczywiście nadal mam Baszczyńskiego, unikalny w skali światowej 8)
Mogę też pochwalić się, że mam 3 MicroStars Polaków na czarnych podstawkach(Dudek, Boruc, Żurawski), ale oprócz nich mam też Klose i Trochowskiego na "blackach".
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: