Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Książki piłkarskie
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 20-12-2012, 20:51   Książki piłkarskie

Zdarza wam się pochylić nad jakąś książką związaną z futbolem? Zbieracie je, skupiacie się na jakiejś specjalnej serii lub gatunku?
Ja ostatnio zabrałem się za autobiografię Robbiego Fowlera(mogliby wydawać takie książki po polsku, byłoby nam dużo łatwiej). Sięgnąłem po nią po lekturze autobiografii Jamiego Carraghera, która okazała się po prostu świetna! Choć pierwszy rozdział książki Fowlera był przeraźliwie nudny, dalej wszystko staje się coraz ciekawsze. W międzyczasie próbowałem przeczytać książkę o Ruudzie Gullicie napisaną przez Harrego Harrisa, ale powiedziałem sobie "dość" po paru rozdziałach. Opis z początku był ciekawy, potem ciekawość opadała. Na niekorzyść działają też błędy w samej treści, chociażby opis meczu, który Gullit zagrał dla Chelsea w lutym 1995(albo jakiegoś zdarzenia, nie pamiętam). W tym czasie Holender był piłkarzem... Sampdorii Genua! Kontrakt z Chelsea podpisał kilka miesięcy później. Pierdoły? Może, ale też mają wpływ na odbiór książki przez czytelnika.

Potem mam zamiar przeczytać autobiografie Kennego Dalglisha(tę wydaną stosunkowo niedawno, ale też inną, wydaną w latach 90-tych. Zdobycie którejś z lat 80. byłoby już wyczynem), Stevena Gerrarda(pierwszą, podobno była najlepsza) czy Kevina Keegana(w Polsce łatwa do kupienia jest ta wydana w latach 90.) - w zasadzie najpierw muszę je zdobyć, a potem przeczytam :)
Irytujące jest, że niektórzy piłkarze wydawali swoje autobiografie kilkukrotnie. Rush, Dalglish, Keegan - to kilka przykładów, ciężko zebrać to wszystko do kupy, a zdobycie tych najstarszych wspomnień będzie bardzo trudne.
Mam wrażenie, że w przyszłym roku nie będę już rozmawiał o kilku piłkarskich książkach, ale o jakiejś kolekcji :) Wszystko zaczęło się od książki "Managing the Liverpool way", którą wyciągnąłem kiedyś od Tomka :)
Oprócz tego mam jeszcze kilka piłkarskich książek, m.in. rocznik 'The Sun' z 1974 roku, z którego mogę być dumny :) Na razie jednak nie jest to żaden pokaźny zbiór. Czas upłynie, to zbiór się na pewno powiększy!
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 21-12-2012, 21:39   

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 21-12-2012, 21:39   

Tak czytam dosyć często
ostatnio przeczytałem książke sport ok.40 stron A4 bardzo fajn w kolekcji mam:
Biografie Messiego
Futbol
Enycklopedia Futbolu
Encyklopedia Futbolu kilka zdjęć wyciętych były potrzebne
Futbol
Arsenal 2012
90 lat przeglądau sportowego
i kilka by się jeszcze znalazło
 
 
 
Gibbson 
Biała podstawka

Ulubiona drużyna: Arsenal
Zbierasz od: niedawna
Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 163
Skąd: Gdynia
Wysłany: 25-12-2012, 20:13   

Z książek "piłkarskich" mogę wam polecić ze szczerego serca - Futbolową Gorączkę Nicka Hornby'iego - pozycja obowiązkowa dla każdego fana Arsenalu ale także dla ludzi których pasją jest piłka nożna.
Druga książka, jednocześnie moja ulubiona pozycja w bibliotece to "Addicted" Tonego Adamsa - rewelacja ! Jeśli dla kogoś język angielski nie stanowi bariery to szczerze polecam bo książka jest genialna.
_________________

 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 25-12-2012, 21:37   

Wczoraj dostałem kilka książek, które pasują do tematu. W sumie 5 pozycji, w tym 3 autobiografie piłkarzy związanych z "The Reds":
Kenny Dalglish(ta nowa, wydana już jako managera Liverpoolu)
Steven Gerrard(pierwsza z trzech)
Peter Crouch

Oprócz tego 2 książki, które autobiografiami nie są:
"The Damned Utd" - historia Briana Clougha, a raczej dni po objęciu drużyny Leeds Utd, co było szokiem dla całej Anglii. Książka została później "nakręcona" jako serial, polski tytuł chyba "Cholerna drużyna".
"Football's Strangest Matches" - chyba nie muszę tłumaczyć, o co chodzi. Opisy osobliwych spotkań na przestrzeni futbolowych dziejów. Powtórzone spotkanie pucharowe Arsenalu, które zostało rozegrane na wniosek Arsene Wengera(Arsenal wygrał pierwszy mecz 2:1, ale drugi gol padł po zagraniu nie fair), przerwany mecz Brazylia-Chile w którym chilijski bramkarz Rojas udał, że został trafiony racą i nie może kontynuować gry, mecz eliminacji MŚ Estonia-Szkocja, który został przesunięty na wcześniejszą godzinę i na nowy termin stawili się tylko Szkoci, bo Estończycy przyjechali na pierwotną godzinę rozpoczęcia...

Wszystko po angielsku; powoli, ale ze wszystkim się wyrobię. Lektury na najbliższy czas mi nie zabraknie :)
Ale to wszystko później, najpierw skończę Robbiego Fowlera.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 05-03-2014, 22:19   

Czytał ktoś może autobiografię Tonego Cascarino? Ja nie miałem okazji, ale słyszałem, że jest świetna i chciałbym zasięgnąć opinii kogoś znajomego, zanim się zdecyduję :)
W ostatnim czasie postanowiłem, żeby znów zamówić sobie coś ciekawego. Właśnie zacząłem autobiografię Didiego Hamanna. Zaraz po Niemcu w kolejce jest 'An Epic Swindle: 44 Months with a Pair of Cowboys', czyli opis dramatycznego okresu rządów 2 Amerykanów w Liverpoolu, co prawie uśmierciło klub w ciągu niecałych 4 lat.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: