Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: PrzemkoXVI
30-05-2012, 18:45
Wywiad z Tomek94 - part1
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 26-02-2010, 21:31   Wywiad z Tomek94 - part1

Dosłownie przed chwilą zakończyliśmy bardzo obszerny wywiad z kolejnym z użytkowników. Tym razem przy naszych pytaniach wysilać się musiał Tomek94 i w sumie przebrnął przez to całkiem nieźle...
Wywiad był prowadzony w innej formie, niż dotychczas, a zdecydowaną większość z tych zadanych pytań wymyślaliśmy podczas trwania rozmowy. Sukces! Ta forma przeprowadzania wywiadu na forum powiodła się, nie wykluczam, że tak samo zrobimy przy kolejnych wywiadach MyCorinthian.
Zapisany w formacie .txt(czyli zajmującym najmniej miejsca na dysku z dokumentów tekstowych) zapis naszych rozmów ma w sumie 14,5 KB. Dyskusja była tak obszerna, że muszę ją podzielić na dwie części. Tutaj prezentuję pierwszą z tych części, drugą znajdziecie w osobnym temacie.

Maciex1995: Pierwsze pytanie, jakie dostałem do przekazania tobie, to coś, co mnie również zastanawia... Ile pieniędzy wydałeś już na gadżety związane z Arsenalem?

tomek94: Nie mam pojęcia, ale na pewno wolę wydać je np. na zegar czy tam koc AFC, niż za podobną cenę kupić zwykły koc albo zegar.
Maciex1995: Co takiego spowodowało, że postanowiłeś kibicować właśnie Arsenalowi, a nie jakiejkolwiek innej drużynie? Kiedy to było?
tomek94: Grałem w fifę 2000, oni byli najleszą drużyną i zawsze nimi grałem, z tego co pamiętam uwielbiałem Anelkę. Później sprawdzałem wyniki w telegazecie, kupowałem odpowiednie czasopisma, zbierałem plakaty z zawodnikami Kanonierów. Oczywiście oglądałem także LM w polsacie i jakiś mecz z ich udziałem zawsze się trafił.
Maciex1995: Rozumiem, że twoja sympatia do AFC rozkwitła około 2000 roku?
tomek94: Coś koło tego, nie był to od razu jakiś fanatyzm bo miał 6 lat, ale na pewno był to mój ulubiony klub I jak widać nie zmieniło się to od tylu już lat, więc jakoś trudno było by mi polubić jakąś inną ekipę niż własnie ta.
Maciex1995: Niektórzy odnoszą wrażenie, że na każdym kroku jesteś zbyt zapatrzony w swój klub. Nic dziwnego, w końcu jesteś jego kibicem, ale czy nie sądzisz, że w obecnej sytuacji są drużyny lepsze?
tomek94: No tak, spotykam się z tą opinią na KAŻDYM bez wyjątków. Dla mnie jako kibica nie ma lepszej ekipy, ale co innego mogę powiedzieć. Na pewno są lepsze ekipy, ale nie jest ich za dużo. Arsenal to młody zespół i za kilka lat będzie najlepszy.
Maciex1995: Czy posiadasz jakieś inne hobby poza zbieraniem gadżetów związanych z AFC?
tomek94: Kiedyś zbierałem autografy piłarzy (wszystkich), teraz zalicza się to już do gadżetów związanych z Arsenal . Raczej nie mam innego hobby.
Maciex1995: Jak sądzisz, czego brakuje obecnemu Arsenalowi?
Ciągle grają na wysokim poziomie, a jednak nie ma wielkich sukcesów...

tomek94: Na pewno doświadczenia i pucharów, których zdobywanie zatrzymało się na roku 2005. Aż 5 lat czekam na to aż w końcu coś ugrają. Myślę, że to będzie ten sezon, mają przed sobą "średniaków", a inne czołowe ekipy będą grały jeszcze między sobą i na pewno stracą punkty. Pamiętam, że obejrzałem wszystkie mecze w 2007 roku i było tak blisko, a na 3-4 ostatnie mecz zadyszka i koniec marzeń o mistrzostwie. Poza finałem 2006 to był najbardziej przykry moment jakiego doświadczyłem jako kibic Arsenalu.
Maciex1995: Mówiąc "Ten sezon" masz na myśli zdobycie mistrzostwa kraju czy jakiegoś europejskiego lub przynajmniej krajowego pucharu?
Tomek94: Mam na myśli zdobycie obu pucharów bo jest na to ogromna szansa.
Maciex1995: To byłby ogromny sukces, ale nie wydaje ci się, że rywale są za mocni i szczytem marzeń będzie jedno trofeum? Nie piszę tego złośliwie, bo wiesz, ja Liverpool i Górnik, u nas jest gorzej :)
tomek94: Ucieszy mnie nawet jedno trofeum, po 5 latach suszy nie mogę powiedzieć niczego innego.
Maciex1995: Jaki jest najlepszy piłkarz świata twoim zdaniem?
Nie chodzi mi o tych, którzy dopiero będą najlepsi, tylko o to, co jest tu i teraz.

tomek94: Mam kilku kandydatów: Cesc Fabregas, Leo Messi, Ronaldo, Fernando Torres, Alex Song.
Maciex1995: Wiemy, że byłeś zachwycony po kupieniu dwóch figurek 3D Stars, ale niestety, 3D z Arsenalu nie wydano wiele. Pozostają ci figurki wydawane przez Corinthian. No właśnie... Wolisz skupić się na ProStars i Headliners, czy na MicroStars i dodatkach typu breloczki i "zawieszki"?
tomek94: Oczywiście wolałbym te pierwsze, bo są to figurki przedstawiające legendarnych piłkarzy, są one większe i przyjemniejsze w zbieraniu, jednak mniejszymi też bym nie pogradził, a co do dodatków chcę sobie kupić brelok z Rosickym lub RVP.
Maciex1995: Czy nie wydaje ci się, że lepiej byłoby, gdybyś zaczął kiupowanie figurek 2 albo 3 lata wcześniej, kiedy w Polsce trwał prawdziwy BOOM na figurki Corinthian i można było ich kupić mnóstwo z każdej wielkiej drużyny?
tomek94: Może i tak, jednak wpompował bym w kolekcję ogromne pieniądze, teraz jest znacznie taniej :) Mam więcej pieniądzy na inne rzeczy.
Maciex1995: Jest znacznie taniej, ale i wybór jest dosyć ubogi. Na forum ostatnio trwa festiwal wspomnień z lat 06-08, nie chciałbyś zbierać w tych pięknych latach, kiedy rzeczywiście figurki były nieco droższe, ale za to można było znaleźć ich więcej?
tomek94: Nie mam pojęcia.
Maciex1995: Gdybyś miał okazję pojawić się na jednym nowożytnym(nie żadne lata 70. i 80.)
spotkaniu Arsenalu, kto byłby wymarzonym przeciwnikiem na to spotkanie?

Tomek94: Real Madryt , świetnie było by zobaczyć Arsenal i jedną z lepszych ekip na Świecie.
Arsenal ma z nimi świetny bilans, była by okazja do poprawienia go.
HugoL3: Który z byłych piłkarzy Kanonierów wywarł na Tobie największe wrażenie?
tomek94: Bez wątpnienia: Tony Adams, za pracowitość i oddanie klubowi, Bergkamp - trudno było by go nie lubić, Henry - za te piękne gole, Ian Wright - za to że był świetnym zawodnkiem i odwalał kawał roboty i miał świetnie relacje z kibicami.
Maciex1995: Jak myślisz - czy koncepcja Wengera polegająca na sprowadzaniu piłkarzu U-21 i tworzeniu z nich gwiazd, a potem sprzedawaniu ich, przywróci jeszcze Arsenal na szczyt, czy tu potrzeba nowego podejścia do sprawy?
tomek94: Nie rozumiem tego pytania. Arsenal sprzedał zawodników, którzy po prostu nie byli przydatni, Adebayor był leniwy i każdy pewnie woli Arshavina zamiast niego. Reszta została bez zmian, utalentowani zawodnicy są dalej w klubie.
Maciex1995: Więc jakim cudem ostatnio wszyscy, którzy zarabiali dużo i chcieli więcej, opuszczali AFC? Coś w tym musi być...
tomek94: Kolo Toure odszedł, bo przyszedł Vermaelen, Adebayor to pazeruch, odmówił odłozenia tygodniówki na pomoc dla chorych.
HugoL3: Tomku, co sądzisz o Łukaszu Fabiańskim w Arsenalu? Czy Twoim zdaniem ten piłkarz może coś jeszcze dać klubowi z Londynu?
tomek94: Po meczu z Porto uważam, że musi iść na wypożyczenie, w tym momencie Wojtek Szczęsny jest od niego lepszy, jak nie to niech lepiej odejdzie, bo to nie ten poziom, szczególnie po tym co zaprezentował w meczu z Porto.
Maciex1995: Obecnie liderem Arsenalu jest Cesc Fabregas. Czy w kadrze(zwłaszcza w rezerwach i drużynach juniorskich) widzisz kogoś, kto wkrótce go zastąpi?
tomek94: Tak w kadrze jest Aaron Ramsey, który ma 20 lat i gra na tej samej pozycji, jak dla mnie on będzie jeszcze lepszy od Cesca, jest jeszcze Fran Merida, który jest reweleacyjny. Jest jeszcze kilku zawodników, ale Ci są jak dla mnie najlepsi.
Maciex1995: Interesujesz się polską ligą?
tomek94: Nie, ponieważ jej poziom mnie dobija, jest żenująca pod każdym względem, od korupcji aż po umiejętności zawodnkików.
Maciex1995: A więc jaka piłkarska liga - oprócz Premier League - interesuje cię najbardziej?
tomek94: Lubię oglądać włoską i hiszpańską.
HugoL3: Jak sądzisz, czy Arsenal powinien kontynuować swoją politykę transferową tj. sprzedawać zawodników sprawiających problemy, bądź takich którzy po prostu nie są juz nic w stanie dać klubowi, czy może zacząć sciągać do klubu za grube pieniądze gwiazdy światowego formatu? Zamiast młodych piłkarzy, którzy potrzebują roku, dwóch na to, by ograć się w lidze i prezentować wysoki poziom?
tomek94: Jak dla mnie ani to ani to, najlepiej zatrzymać obecną kadrę która jest całkiem dobra, a jeszcze młoda. Sprzedaż zawodników nie jest rozwiązaniem, kupno ciągnie za sobą długi, lepiej nie ryzykować np. bankructwem co czeka np. Portsmouth, czy też moze być to szok ale MU, który mają 850 mln funtów dlugu.
HugoL3: Czyli sądzisz, że obecny skład, który jednak nie spełnia pokładanych nadzieji (tj. aspiracje do 1. miejsca w lidze) jest odpowiedni? Nie potrzebne są wzmocnienia?
tomek94: Latem klub zasili "Nowy Adebayor", czyli Chamakh, mam nadzieję, żę nie będzie taki pazerny. To już będzie spore wzmocnienie, poza tym chciałbym dobrego środkowego defensora.
HugoL3: Czy jest jakiś piłkarz w Arsenalu, który twoim zdaniem powinien opuścić jak najszybciej ten klub?
Maciex1995: Fabiański po Porto :evil: ?

tomek94: Silvestre, Campbell, Almunia są zbędni, nie nadają się pod każym względem.
HugoL3: Sądzisz, że Almunia to nie ten poziom? Więc nawiąże raz jeszcze do Polaków. Szczęsny, bądź Fabiański Twoim zdaniem na dłuższą metę daliby klubowi coś wiecej niż Hiszpan?
tomek94: Wojtek z pewnością tak, Fabian to ten sam poziom co Manuel. Wojtek jest młody i dobre warunki. Będzie najlepszy moim zdaniem. Nawet lepszy od Seamana, który jest legendą.
Maciex1995: Arsenal parę lat temu przeprowadził się na Emirates Stadium. Wolisz ciasne Highbury, ale jednak będące ogromem historii, czy nowoczesne Emirates Stadium, które jest jakby od tej historii odcięciem?
tomek94: Oczywiście wole Emirates, które też będzie bogate w historię :) Jendak szkoda było mi starego stadionu.
HugoL3: Czy jest jakiś piłkarz, którego chciałbyś widzieć w tym klubie?
tomek94: W minionym roku bardzo chcialem Chamakha i jego transfer jest pewny i to za darmo, chciałbem Vermaelena i też tutaj gra. Poza nimi na dzień dzisiejszy chciałbym Richardsa i van der Wiela.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: