Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Ekstraklasa
Autor Wiadomość
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-08-2010, 08:37   

Ja was wszystkich zaskoczę. Stawiam na Polonię Warszawa - tam budowana jest naprawdę fajna drużyna. Z góry zaznaczam, by uniknąć odpowiedzi w stylu "jesteś napalony na hajs, sezonowiec!", że dalej mam gdzieś polska ligę. Po prostu wydaje mi się, że jeżeli ktoś, jest na tyle odważny, by w końcu zainwestować w polskich graczy to jest szansa powodzenia. Osobiście na mnie większe wrażenie robią transfery Sobiecha, Smolarka, czy Nowaka (od stycznia) niż szczerze, nazwiska nic mi nie mówiące takie jak Vrdoljak (chyba tak to się pisze), Knezević czy jakiś tam Mezenga. Zarobki owszem, Polonia więcej płaci swoim graczom, ale cóż - jeżeli kogoś stać to ok. Osobiście uważam, że Smolarka skromniejszym uposażeniem nie dałoby rady ustrzelić, co innego Nowak który ma zarabiać 380 tysięcy euro... no rocznie rzecz jasna. Mimo to, bardzo dużo.
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Stara Gwardia

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Wysłany: 16-10-2010, 12:38   

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 16-10-2010, 12:38   

Po dziewięciu kolejkach na czele Ekstraklasy stoi Jagiellonia. Tuż za nią plasuje się Korona Kielce oraz PGE GKS Bełchatów. Na 4 i 5 miejscu Lechia Gdańsk oraz krakowska Wisła. Na 8 miejscu, czyli po środku tabeli uplasowała się Legia . Tabelę zamyka Cracovia razem ze Śląskiem Wrocław. Ku mojemu zdziwieniu w Ekstraklasie kiepsko spisuje się Kolejorz. Poznaniacy pewnie nastawili się na Ligę Europejską, ale jeżeli chcą za rok w niej wystąpić (albo nawet w LM) to powinni już teraz zastanawiać się "co będzie za rok". Legia, pomimo wczorajszej wygranej z Widzewem nie błyszczy, jak to zapowiadały transfery tegorocznego lata.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 24-10-2010, 19:53   

1. Lech Poznań - pokonany
2. Wisła Kraków - pokonana
3. Ruch Chorzów - pokonany
4. Legia Warszawa - 31.10
5. GKS Bełchatów - pokonany

Jeszcze jeden mecz wygrany i cała pierwsza piątka zeszłego sezonu będzie przez nas mniej lub bardziej surowo obita. Dzisiaj w Zabrzu poległ poznański Lech, który momentami miał przewagę, ale nie stworzył sobie żadnej stuprocentowej sytuacji do zdobycia choć jednej bramki. Z kolei po drugiej stronie boiska już na początku najpierw minimalnie spudłował Banaś, a chwilę potem gości uratował słupek. W pierwszej połowie długo dominował Górnik, ale po 20-25 minutach mistrzowie Polski wzięli się do gry i inicjatywa przeszła na drugą stronę - teraz to oni atakowali. Tuż przed końcem I połowy bramkę zdobył jednak Górnik - akcję z lewej strony wykończył strzałem na długi słupek Marcin Wodecki i do przerwy było 1:0. Na przerwę obie ekipy schodziły w innym składzie, niż rozpoczynały mecz - w Lechu boisko opuścił Drygas(podejrzenie złamania nogi po ataku wślizgiem na Dancha) i Bonin(mam nadzieję, że jakiś drobny uraz, ale na pewno nic tak poważnego jak gracz Kolejorza).
W drugiej połowie poznaniakom wręcz nie chciało się walczyć i nie naciskali na Trójkolorowych, aby wyrównać. Mecz stał się wyrównany, ale to gospodarze stwarzali lepsze okazje do strzelenia gola. Lech atakował bez pomysłu, z kolei Górnik wciąż robił swoje i to solidne realizowanie założeń taktycznych przyniosło efekt - Wodecki zdobył bramkę na 2:0(nie bez pomocy Buricia). Potem obraz gry nie uległ znacznej zmianie, a dążenie do wyrównania Lechowi utrudniła czerwona kartka dla Injaca(druga żółta). Kolejorz nadal nie był w stanie oddać groźnego strzału, ale momentami długo rozgrywał piłkę na połowie zabrzan. Górnik kontratakował, ale nie strzelił już trzeciej bramki.
W ostatniej minucie sędzia wyrzucił z boiska Mariusza Przybylskiego, za co został obrzucony wyzwiskami z trybun stadionu. Przybylski miał rzekomo uderzyć Manuela Arboledę, który wiedział, że meczu już nie wygra, ale może jeszcze poprzeszkadzać rywalom. Sprowokował Przybylskiego, ten machnął mu ręką przed twarzą, po czym Kolumbijczyk upadł na ziemię i udawał konającego. Sędzia nie wahał się ani chwili i dał Przybylskiemu czerwoną kartkę. Widziałem powtórkę tej sytuacji i wyraźnie zauważyłem, że Arboleda symulował. Gdzie ten kretyn ma mózg?!? Gracz Górnika będzie pauzował w kolejnym meczu ligowym. Trójkolorowi następne spotkanie zagrają z warszawską Legią i to na wyjeździe. Legia to na dłuższą metę jeden z najpoważniejszych przeciwnik Lecha w walce o czołowe pozycje. Arboleda swoim idiotycznym zachowaniem ułatwił zadanie jednemu z największych rywali w lidze. Brawo, panie Arboleda!

Najciekawsze sytuacje spotkania:
http://ekstraklasa.tv/eks...krot_meczu.html
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 27-02-2011, 21:56   

Za nami pierwsza wiosenna kolejka Ekstraklasy. W 7 rozegranych meczach(przełożono mecz Jagiellonia - Śląsk) zanotowano takie wyniki:
Arka 0:1 Wisła
Cracovia 3:3 Legia
Lech 1:0 Widzew
Polonia Bytom 1:1 GKS Bełchatów
Polonia W-wa 0:0 Górnik
Ruch 0:0 Lechia
Zagłębie 1:1 Korona

Niespodzianką kolejki jest mecz w Krakowie, gdzie ostatnia Cracovia zremisowała z Legią. Nikt nie spodziewałby się tak wysokiego wyniku w jakimkolwiek meczu I kolejki po długiej przerwie, bo z reguły po zimie nasi piłkarze są rozleniwieni i bez formy, stąd mało bramek w innych meczach.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 15-05-2011, 20:53   

Trzy kolejki przed zakończeniem sezonu 2010/2011 ku mojej uciesze Wisła Kraków zapełniła sobie 13 tytuł Mistrzów Polski! W derbach Krakowa pokonała Cracovię skromnie 1:0, a zwycięską bramkę strzelił w 17 minucie Maor Melikson. Brawo Wisła.

Co do całej tabeli - jedna wielka niewiadoma!!! Jeszcze po 3 mecze rozegrają kluby polskie, a od 2 praktycznie do 16 miejsca nic nie jest pewne. Kluby z drugiej połowy tabeli mają nawet szanse na grę w europejskich pucharach. Dziwne...

Mój typ na koniec sezonu:
1) WISŁA
2) Lechia
3) Śląsk
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 07-08-2011, 01:39   

Ruszyła Ekstraklasa. Jak oceniacie poczynania waszych zespołów na początku ligi?
Górnik po dobrym meczu zremisował z faworyzowanym Śląskiem 1:1, objawieniem okazały się młode talenty klubu z Zabrza - Skorupski i sprowadzeni latem Olkowski i Milik(ten drugi jest tylko rok starszy ode mnie!). Oczekiwania przed meczem z łódzkim Widzewem były więc duże, jednak tym razem Trójkolorowi zagrali bardzo słaby mecz i ponownie zremisowali 1:1.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-08-2011, 12:39   

Wisła Ekstraklasę zaczęła nie najgorzej, bo biorąc pod uwagę europejskie puchary, trzeba było lekko zlekceważyć polskie rozgrywki, ale i tek wywiozła cenne punkty z łodzi i warszawy ;) Objawieniem na razie Maor Melikson
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 07-08-2011, 12:51   

Melikson objawieniem?!? Czy ty spałeś przez ostatnie pół roku?
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-08-2011, 13:14   

Nie nie spałem, tylko podziwiałem Meliksona ;)
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 07-08-2011, 13:25   

No tak ale jak grają dobrze to i w ekstraklasie nie powinni cieniować ;)
 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-08-2011, 13:35   

La w tym sezonie liczę na potrójna koronę (Liga+ Puchar+ Superpuchar) oraz fazę grupową LM :)
_________________

 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 08-08-2011, 14:38   

Bez wątpienia poziom ekstraklasy idzie w gore i widac to golym okiem w pierwszych dwoch kolejkach ogladalismy mnostwo bramek a i moze pierwszy raz od 15 lat polska druzyna zagra w fazie grupowej LM.Wisła chiala rowniez ładne pieniadze wylozyc na nowego zawodnika oto cytat "Wisła Kraków złożyła ofertę za napastnika Spasa Delewa, ale działacze CSKA Sofia postanowili ją odrzucić. Mistrz Polski oferował za mało, ale jak informują media bułgarskie, Stan Valckx przygotowuje korzystniejszą ofertę. "Wisła zaoferowała 1,2 mln euro za tego napastnika.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Gracjan 08-08-2011, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-08-2011, 15:08   

Z przyjściem Delewa, za pewnie Genkov musiałby grzać ławę, a Boguski opuścić Reymonta, na rzecz Ruchu Chorzów.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 12-08-2011, 21:45   

Ljuboja może okazać się strzałem w dziesiątkę. We właśnie rozgrywanym meczu strzelił Górnikowi 1 bramkę i ciągle nęka naszą obronę(po 55 minutach jest 1:1). Ciekawe, czy stanie się gwiazdą naszej ligi, on może w debiutanckim sezonie stać się królem strzelców. Myślę, że nie będzie kolejnym niewypałem transferowym, jakich w polskiej lidze nie brakowało.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 20-08-2011, 16:02   

No, może przesadziłem z tym królem strzelców, bo Rudnevs jest w niewyobrażalnej formie, ale Ljuboja chyba okaże się hitem tego okienka.

Górnik 1:0 GKS Bełchatów
Adam Marciniak strzela bramkę w ostatniej akcji meczu! Wszyscy już wręcz płakaliśmy nad skutecznością Tomasza Zahorskiego, który powinien ustrzelić Hat-Tricka. Jeden z kibiców obok mnie zdążył się już pożegnać ze znajomymi i wyszedł. Co chwilę pojawiały się błagania o zmianę dla Zahorskiego i Kwieka, wymyśliliśmy też zwycięską taktykę - trzeba wpuścić Zahorskiego na bramkę! Przecież on pod bramką to gwarancja, że nic nie wpadnie! Nasze cierpienia skończył jednak Marciniak w podbramkowym zamieszaniu.
Od 40 minuty nie dopingujemy ze względu na protest przeciwko zachowaniu ochrony wobec kibiców w innych sektorach, których przewinieniem było... stanie w nieodpowiednim miejscu, czyli na schodach i na przejściu na górze sektorów.
_________________

 
 
 
Piotrek 
TOP
Chelsea fan!

Ulubiona drużyna: Chelsea Londyn, Ruch Chorzów
Zbierasz od: lipiec 2006 r.
Wiek: 26
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 411
Skąd: Katowice
Wysłany: 31-10-2011, 08:51   

Wisła przegrywa z Podbeskidziem Bielsko-Biała ;DD duża niespodzianka. jak ruch dzisiaj wygra z polonią przesuwa się na 2. miejsce w tabeli ;D
_________________
CHELSEA!!!!!!!!!
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 19-02-2012, 21:07   

Górnik 2:0 Legia
Świetna inauguracja rundy wiosennej - po golach Prejuce Nakoulmy(świetna indywidualna akcja z lewej strony) i Mariusza Magiery(zaskoczył uderzeniem z dużej odległości z wolnego) pokonujemy Legię Warszawa , jednego z kandydatów do mistrzostwa.
Inni faworyci w tej kolejce też grają piach :)

Jakie oczekiwania na najbliższą rundę?
_________________

 
 
 
losktos 
Biała podstawka


Ulubiona drużyna: ManU, Barca
Zbierasz od: Niedawna :)
Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 138
Skąd: Południe
Wysłany: 25-02-2012, 16:45   

Ruch Chorzów 3:0 Lech Poznań. Po tym meczu pracę w Lechu stracił Jose Maria Bakero.
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 27-02-2012, 20:46   

Dzisiaj mecz GKS Bełchatów - Górnik Zabrze dokończył kolejkę Ekstraklasy. Padł wynik 1:1.
Górnik w 2 pierwszych meczach zdobył 4 punkty. Moim zdaniem to niezły start. O utrzymanie się w lidze nie drżę, teraz liczę na miejsce w przedziale 5-10. A jak wy oceniacie wiosenny start swoich drużyn? Jakie macie oczekiwania na drugą rundę tego sezonu?
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-04-2012, 08:52   

W życiu każdego kibica przychodzi trauma, którą trzeba przeżyć. Lazio, Panathinaicos, APOEL- dużo tego było. Samobóje Jopa w najważniejszych momentach też były. Jednak teraz w Krakowie jest znacznie gorzej, bowiem grozi nam nie tylko nie przyznanie licencji na grę w Ekstraklasie w następnym sezonie ( wielkie WTF ), ale i całkowite bankructwo. Przesądzone jest to, iż Wisła nie wykupi Diaza i Bitona, nie mamy pieniędzy- żadnych. Sprzedaż Chaveza, Kirma, Meliksona i Jaliensa też jest nieunikniona. Z klubu wyleciało mnóstwo osób zarządzających Wisłą. Nie ma już Maskanta, Basałaja, Valcxa, Bahra. Wszyscy zastąpieni kimś innym. W Krakowie już przygotowywujemy się na wprowadzanie do pierwszej drużyny zawodników z Młodej Ekstraklasy. Nie licząc Bruda i czekaja w pierwszej drużynie zostało już wprowadzonych 6 nowych z Młodej Ekstraklasy, a dwóch następnych wejdzie niedługo. My kibice, możemy nie śpiewać już- Za rok mistrzostwo, Wisełko za rok mistrzostwo- ale : " Nigdy nie spadnie. Wisełka nigdy nie spadnie. Mówi się o powrocie do Wisły Głowackiego i Brożka, jest to możliwe- ale skąd weźmiemy na nich pieniądze, skoro obecni piłkarze nie dostali pensji za Marzec, a dziś jest Kwiecień ? Nasza dziura w budżecie sięga milionów Euro. Z tego co wiem, Wisła będzie najaktywniejszym zespołem na rynku transferowym w lecie. Przyjdą głównie sami Polacy, np. Arek Głowacki i bracia Brożkowie. Na 100 % odejdą: Diaz, Lamey, Paljić, Jirsak, Nunez, , Melikson, Chavez, Kirm i Biton. Pozbyć się jaliensa i Genkowa też będziemy chcieli. Zostaną: Pareiko, Sobolewski, Wilk, Małecki, Garguła, Boguski i kilka innych Polaków. Najgorsz jest to, że nie wiemy czy Tele-Fonika podjęła prace w celu uratowania drużyny, czy przygotowania jej do sprzedania. Przyszłość pokaże, jaki los nas spotka.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: