Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Co dalej?
Autor Wiadomość
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 15-08-2010, 21:46   

Maciex1995 napisał/a:
Stara Gwardia


Tradycja 8) Może forum będzie jeszcze jak niegdyś Corinthianpolska fora ;d
_________________
 
 
REKLAMA 
Ojciec dyktator

Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Wysłany: 30-10-2010, 14:22   

 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 30-10-2010, 14:22   

Dzisiaj rzuciłem okiem na statystyki. Październik był najgorszym miesiącem w historii forum! Zanim wziąłem się za napisanie kilku postów, mieliśmy napisane w tym miesiące mniej niż 100 wypowiedzi. Co z wami? Nagle po wakacjach przestajecie zbierać i interesować się figurkami? Po świetnym sierpniu nadszedł kiepski dla nas wrzesień i fatalny październik. Jeśli chcecie mieć jakiś konkurs na święta to radzę wziąć się za pisanie ;) Ja dziś napisałem kilka postów, ale liczę, że to zwykli użytkownicy wezmą się za reanimację forum, bo ja sam tego nie zdołam zrobić.
Piszcie więcej, efekty apelu zobaczę w poniedziałek albo wtorek. Jeszcze dziś wyjeżdżam i forum w tym czasie pod opiekę weźmie HugoL3. Zobaczymy, kto komu zajdzie głębiej za skórę - wy jemu czy on wam :evil:
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 05-02-2011, 11:09   

O ile w październiku udało nam się i wg statystyk nie był on najgorszym miesiącem w historii, to styczeń okazał się wręcz katastrofą. 114 postów to niecałe 4 dziennie. Za to luty już teraz idzie w rekordowym kierunku. W 4 dni 7 napisanych postów! Forum upada i my bezczynnie na to patrzymy. Dla porównania: w rekordowym(ale na drugim biegunie, tzn. najwięcej postów) czerwcu 2009 napisaliśmy 10 razy więcej postów niż w styczniu. Wtedy było blisko 40 na dzień.
Jeśli tej wiosny(i zimy) sytuacja się nie zmieni, forum zostanie zamknięte lub przekazane w ręce innej osoby. Ja mam już dosyć apelowania do was co 2 miesiące, żeby cokolwiek zaczęło się dziać. Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł na ponowne ożywienie forum, niech napisze. Nawet, jeśli pomysł nie będzie genialny, to gorzej nie będzie...
_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-02-2011, 23:11   

Maciex1995 napisał/a:
Jeśli tej wiosny(i zimy) sytuacja się nie zmieni, forum zostanie zamknięte lub przekazane w ręce innej osoby. Ja mam już dosyć apelowania do was co 2 miesiące, żeby cokolwiek zaczęło się dziać. Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł na ponowne ożywienie forum, niech napisze. Nawet, jeśli pomysł nie będzie genialny, to gorzej nie będzie...


Maćku, wina nie leży w klawiaturach użytkowników. Pretensje można mieć tylko i wyłącznie do Corinthian, które leje na klientów związanych z piłką nożną. Głucho o nowych seriach! O czym mamy pisać?
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 06-02-2011, 12:59   

Corinthian nie dogorywa od wczoraj, a jakoś wytrwaliśmy dobre 2 lata. Od pewnego czasu sytuacja jest jednak fatalna. Wielu z nas nadal upiększa swoją kolekcję i przede wszystkim dalej interesuje się piłką i innymi sportami, więc chyba jednak nadal moglibyśmy to forum podtrzymać przy życiu.
_________________

 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 06-02-2011, 16:01   fklh

gkl
_________________

Ostatnio zmieniony przez Gracjan 04-04-2011, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 13-03-2011, 22:27   

Problem znowu się powtarza. Macie informację o nowej serii, macie kilka ciekawych nowych modeli i starych figurek w nowych strojach, a i tak wypowiedziała się na ten temat krytycznie niska ilość użytkowników. Ruszyła Liga Mistrzów, Liga Europejska, Ekstraklasa i ligi w całej Europie. Cisza. Dziś 13. marca, a ja właśnie piszę 32. posta w tym miesiącu. Nie mojego 32. posta - to post nr 32 na całym forum! Czyli 2 i pół posta na dzień. Masakrycznie dużo, co?
A więc na koniec powtarzam to, co 5 tygodni temu:
Maciex1995 napisał/a:
Jeśli tej wiosny(i zimy) sytuacja się nie zmieni, forum zostanie zamknięte lub przekazane w ręce innej osoby. Ja mam już dosyć apelowania do was co 2 miesiące, żeby cokolwiek zaczęło się dziać. Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł na ponowne ożywienie forum, niech napisze. Nawet, jeśli pomysł nie będzie genialny, to gorzej nie będzie...

Do roboty, bo inaczej kiepsko to wszystko widzę.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 13-05-2012, 11:19   

Nie będę pisał kolejnego dramatycznego apelu o wzięcie się do pisania, tym razem będzie trochę odmiany w tym temacie.
Forum istnieje blisko 3,5 roku. Niestety, cały czas stoimy w jednym i tym samym miejscu. Teraz będzie wreszcie okazja, żeby ruszyć trochę do przodu. Trzeba wykonać jakiś pierwszy krok i widzę 2 opcje do wyboru:
1. JunPremium i dostęp do FTP. Nie wiem jak oceniacie obecny styl, ale ja mam wrażenie, że jest lekko niekompletny. Co dałoby się zmienić, mając dostęp do konta Premium?
Przyciski typu "Profil", "PW", "Odpowiedz" itd.
Można znacznie wygodniej zrobić system Prywatnych Wiadomości - żeby jak dawniej, było widać powiadomienie o wiadomości, ale żeby przycisk miał niestandardowy wygląd
Usunąć niepotrzebne reklamy - na górze banner, na dole linki i te wkurzające linki tworzone z przypadkowych wyrazów na forum
Te piłeczki - białe i żółte - informujące o nowych postach(lub ich braku) zaadaptowalibyśmy na jakiś ciekawszy, bardziej "figurkowy" styl.
Można wykonać dowolną liczbę podstron, więc można zrobić stronę i forum w JEDNYM adresie. Co za tym idzie - jeżeli nawet nie wypali pomysł samej strony, to można wykonać np. "wizytówki" każdego kolekcjonera, parę podstron z ciekawymi i podstawowymi informacjami o figurkach, udoskonalić galerię itd.
Beermod, czyli dawanie piw/piłek/innych "nagród" za interesujące posty = żaden problem
2. Adres z końcówką .pl, .com.pl lub inną tego typu.
To daje więcej prestiżu, łatwiejszą drogę do reklamy w poważnych serwisach itd. Wszyscy wiedzą, że strony na darmowych serwerach padają jak muchy(pod tym względem jesteśmy chlubnym wyjątkiem :) ), to jest jedna z przyczyn, dla której wiele stron piłkarskich jako warunek wymiany buttonami podaje, że nie może być to strona z darmową domeną.
Większa reklama=większa popularność
Większa popularność=więcej kolekcjonerów :)

Jedna opcja jest wygodniejsza dla dotychczasowych użytkowników, druga to bardziej zachęta dla nowych osób.
Którą opcję wolelibyście ujrzeć w najbliższym czasie? Piszcie co i dlaczego.
Jeszcze opiszę na szybko, jak to wygląda z cenami.
JunPremium to 60 zł rocznie. Nie ma szans na zniżki, nie ma ryzyka zwiększenia ceny.
Zmiana adresu na mycorinthian.pl może(nie musi, zależy od aktualnych ofert) nie kosztować nic przez pierwszy rok, ale powinniśmy zakładać, że będzie kosztowało ok. 20 zł, żeby się nie przeliczyć. Z kolei przedłużenie tego na następny rok to wydatek ok. 80 zł.

Czekam na wasze opinie.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 12-11-2013, 15:09   

Sami wiecie, że od miesięcy sytuacja jest dramatyczna i nie zmierza ku poprawie.
Walczyłem o to forum ze 4 lata. Czasami walczyłem zupełnie sam. Od dłuższego czasu wychodzę z założenia, że:
a) dałem od siebie dużo, a wyciągnąć z powrotem nie mogę już zbyt wiele. Bo kiedyś miałem z kim i o czym rozmawiać, a teraz ani nikt się nie garnie do rozmowy, ani nie dowiem się niczego nowego o tych figurkach.
b) pierwsze forum zakładał Kuba, potem głównym organizatorem przez jakieś 2 lata był Elvis. Kiedy koncepcja Elvisa się wykończyła, wziąłem sprawy w swoje ręce - najpierw próbowałem "reanimować" CorinthianPolska, potem założyłem nowe forum mając wąskie grono osób, które to wspierały. No i od stycznia 2009 - już prawie 5 lat - nie pojawił się nikt, kto miał dość zapału, żeby utrzymać to wszystko przy życiu.

Jeżeli ktoś jeszcze nie zrozumiał aluzji: tak, teraz jest ten moment, żeby się wykazać. Ktokolwiek ma jakiś pomysł na naprawę sytuacji - niech pisze. Wszystko zostanie wysłuchane, może w ten sposób jednak wrócimy do lepszych czasów zamiast zamykać forum na amen. W takiej formie jak obecnie - gdzie hula jedynie bazar, a inne działy leżą odłogiem - nie widzę przyszłości. Opierając się na doświadczeniu innych for o takiej tematyce, uważam, że takie działanie to ostatnia prosta do zakończenia. Raczej bez happy endu.
_________________

 
 
 
bialopole2001 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: Real Madryt
Zbierasz od: listopad 2012
Dołączył: 07 Lis 2012
Posty: 199
Skąd: Białopole
Wysłany: 12-11-2013, 17:20   

Mam taki pomysł, który wypali tylko wtedy gdy każdy będzie chciał zaangażować się w sprawę forum. A więc przejdźmy do rzeczy. Musielibyśmy zrobić listę użytkowników, którzy chcą odmienić sytuację forum. A potem każdy zgłoszony użytkownik dostałby dział w którym zachęcałby do dyskusji, np. ktoś dostanie Soccerstarz, ktoś gry forumowe, a jeszcze inny piłka nożna itp.

Co sądzicie o tym pomyśle ?
 
 
 
skuska 
Administrator


Ulubiona drużyna: Manchester United
Zbierasz od: Styczeń 2013
Wiek: 30
Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 186
Skąd: toruń
Wysłany: 12-11-2013, 18:30   

Moim zdaniem problem jest jeden: brak nowych użytkowników. Figurek nie da się kupić w polsce(ani allegro, ani Tesco, nie ma już MicroStars .pl). Przy obecnej tendencji odchodzenia starych użytkowników a braku nowych forum musi upaść. Na pewno przywrócenie figurek do Tesco by pomogło w utrzymaniu forum. Reklama tego forum na Facebooku by również była wskazana. Jak wiadomo, figurki będą raczej przemawiać dla młodszych osób ,więc trzeba by im uprościć dostęp do figurek soccerstarz/microstars/prostars. Mi po głowie chodzi taki większy projekt, utworzenie sklepu/giełdy typu gametrade. W parę osób da się to zrobić. Figurki sprowadzało by się w większej ilości z Angli, od strony technicznej z jakąś osobą dał bym sobie radę z utworzeniem i utrzymaniem takiej giełdy(studiuję informatykę jak coś ;) ) Pomysł bialopole2001 oczywiście nie jest zły, ale do tego potrzebni są nowi użytkownicy. W obecnym czasie na pewno nikt nowy nie wchodzi na te forum i nie będzie wchodził nawet jakby było i 10 tematów nowych dziennie. Po pierwsze dużo osób nie wie że takie figurki istnieją a tym bardziej nie wiedzą że jest o nich forum.

Innym sposobem było by przeniesienie część forum na facebook. Tam każdy ma konto, jest możliwość szybkiego dotarcia do nowych użytkowników. Grupa corinthianprostars ma codziennie z paręnaście wpisów, więc grupa tylko na Polskę mogła by się utrzymać. Zapewne większość nowych kolekcjonerów nie znała by dobrze angielskiego, dlatego taka polska grupa nie była by na straconej pozycji. Sam jak dostanę jakieś nowe figurki nie wstawiam je na forum, bo wiem że może z 5 osób to zobaczy, nie mam do tego motywacji.
Ostatnio zmieniony przez skuska 12-11-2013, 18:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gibbson 
Biała podstawka

Ulubiona drużyna: Arsenal
Zbierasz od: niedawna
Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 163
Skąd: Gdynia
Wysłany: 12-11-2013, 19:34   

Dokładnie, dziś mało kto zagląda na forum - figurek nie można kupić w polsce przez co nie cieszą się one już takim zainteresowaniem jak kiedyś.
Bardzo dobrym pomysłem byłoby przenisienie działalności na FB który jest teraz używany przez 99% społeczeństwa. Napewno moglibyśmy liczyć na większe zainteresowanie osób trzecich ze względu na "lubię to", udostępnianie etc. Ofc decyzja należy do Macieja - ja chętnie pomogę prowadzeniu FB.
Ja również przypadkowo zacząłem swoją kolekcje, kupiłem sobie na allegro figurke swojego ulubionego zawodnika Arety przy okazji szukania jego koszulki :) . Dopiero wtedy wpadłem na pomysł, że być może istnieje jakieś forum itp, może figurek jest więcej ? Być może tym tropem moglibyśmy namówić kolejne osoby na reaktywacje naszego hobby, poprzez zamówienie "tej jednej figurki" a z czasem byłoby ich więcej jak w moim przypadku :) gdzie z jednego Artety zrobiło się ok 120 figurek Arsenalu.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Gibbson 12-11-2013, 19:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 12-11-2013, 22:10   

Miał być krótki post z odpowiedzią, zrobiło mi się wypracowanie popularnonaukowe. Wybaczcie :)
Na początek zapraszam, bo grupa, o której tu "marzycie", już istnieje:
https://www.facebook.com/groups/333527473349169/

Na moje oko, sprawa wygląda nieco inaczej niż przedstawiacie. Brak nowych użytkowników - tak, ale kolekcjonerzy w Polsce są.
Ostatnio wystawiłem trochę figurek na Allegro, głównie graczy Liverpoolu. Dużo z nich znalazło nabywcę, niektóre miały więcej niż 1 ofertę.
Ostatecznie sprzedałem figurki 3 różnym osobom, a 2 następne pytały mnie e-mailami o inne figurki. Nikt nie jest mi bliżej znany, a rozmawiam z kolekcjonerami w Polsce od wielu lat.
Kolekcjonerzy są, ale:
- nie wiedzą o forum lub
- nie mają czasu/ochoty się tu udzielać
Niektórzy kupują figurki dla swoich synów, inni wpasowują się w rosnący trend dorosłych(albo przynajmniej "dużych") kolekcjonerów. Zwykle umieszczam link do forum w opisie aukcji, ale jak widać, to już przestało skutkować. Czy kiedyś skutkowało? W ten sposób sam trafiłem na stare forum Corinthian, więc wnioskuję, że tak.

Niech każdy dołączy do grupy, której adres podałem, zrobi fotkę figurek, które chce sprzedać/wymienić, rozejrzy się po tym, co już jest zawarte na "ścianie" grupy. Napisałem, że ograniczanie kontaktów między kolekcjonerami do samego handlu to droga do zakończenia "działalności", ale teraz tych kontaktów jest chyba jeszcze mniej, więc wokół tego trzeba odbudować kontakty w grupie. Mimo wszystko, wolałbym jednak ocalić forum, za dużo tu się wydarzyło, za dużo ciekawych zdjęć się przewinęło, za dużo tu można przeczytać. Dla kolekcjonerów to jest przecież istna biblioteka!
Od wakacji obiecuję pomoc w ściągnięciu nowej edycji KoDoTo - czekam jeszcze, aż zostaną wydane 2 figurki i możemy się za to zabierać. Możliwe, że przy okazji zorganizujemy konkurs, gdzie nagradzane będą aktywność na forum i ilość zamówionych figurek(czyli de facto aktywność w pisaniu i aktywność w zbieraniu). Co sądzicie o tym, żeby utworzyć nowy dział na forum dla figurek KoDoTo? Skoro nawet o Headliners z lat 90. rozmawiamy tu osobno, to figurki wychodzące na bieżąco też mogłyby mieć własny temat.

Pomysł z osobami odpowiedzialnymi za poszczególne działy jest moim zdaniem naciągany, ale gorzej i tak nie będzie - każdy, kto go popiera, niech(bez konsultacji z innymi, zróbmy taki eksperyment) zacznie pisać w 1, wybranym przez siebie dziale.

Na koniec - zapraszam na strony, które prowadzę. To nie tylko mój sposób na korespondencję z Anglikami i różnymi Azjatami, często piszę posty kierowane do polskiej społeczności. Z kolei Corinthian Wiki to strona, do założenia której od dawna zabierałem się nie tylko ja. Projekt na dużą skalę, czasem kolekcjonerzy sami podsyłają mi zdjęcia swoich figurek, które chcieliby zobaczyć w tej galerii.
https://www.facebook.com/MaciexCorinthian
https://www.facebook.com/CorinthianWiki
_________________

Ostatnio zmieniony przez Maciex1995 12-11-2013, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-11-2013, 01:09   

Ja proponuję, aby:

1) Niech każdy z Was wygrzebie wszystkie maile od ludzi, od których kupowaliście figurki, którym sprzedawaliście figurki, z którymi rozmawialiście o figurkach, którym sprzedawlaiście gadżety piłkarskie ( karty, naklejki ) itp. Zbierzemy wtedy dość dużą bazę e-maili, mógłby powastać wtedy forumowy newsletter, infromujący o konkursach na forum, nowych działach, ofertach kupna i sprzedaży i ogólnie ciągle przypominałby o forum. Newsletter mógłby być rozsyłany zarówno pocztą internetową, jak i przez facebooka i Gadu-Gadu.

2) Niech każdy z Was, jeśli sprzedaje figurki, poda w opisie aukcji adres do forum. Jeśli kupujecie figurki, możecie również sprzedawcę poinformować o istnieniu forum.

3) Chcecie polski sklep z figurkami ? Będzie ;) Niech każdy napisze tylko jakie mniej-więcej figurki go interesują, bo jestem na etapie załatwiania asortymentu :)

4) Nie ma z kim pisać ? Ten post będzie 5 z rzędu postem, napisanym przez różnych użytkowników, dawno czegoś takiego na forum nie widziałem :D

5) Mam pomysł. Każdy z nas oddaje od siebie kilka kompletnie niepotrzebnych figurek, gadżetów, naklejek, czegokolwiek, robimy jedną dużą aukcję na allegro i za otrzymane pieniądze zamawiamy najtańsze ulotki z drukarni, które będziemy dodawać np. do wysyłanych figurek, ale też do innych wysyłanych rzeczy, które kiedykolwiek sprzedamy.

6) Profile MaciexCorinthian i CorinthianWiki powinny "walić" masowo linkami do forum, facebook to doskonałe narzędzie do szybkiego przenoszenia informacji.

7) Proponuję założyć konta na facebooku w stylu: SoccerStarzPolska, CorinthianPolska, figurki piłarskie itd. Im więcej kont na fb, tym lepiej.

8 ) Składajcie te zamówienia na Kodoto ! 10 zł za 7-centymetrową figurkę to rewelacyjna cena, a możecie dostać jeszcze gratisy i wygrać w konkursie, jeśli taki będzie, a to zależy tylko od Was !
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adrianby 17-11-2013, 01:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
skuska 
Administrator


Ulubiona drużyna: Manchester United
Zbierasz od: Styczeń 2013
Wiek: 30
Dołączył: 01 Lut 2013
Posty: 186
Skąd: toruń
Wysłany: 17-11-2013, 12:29   

Widzę że jako jedyny podałeś konkrety, tak trzymać :D Ja mam nawet paręnaście niepotrzebnych figurek, plus parę naklejek.
Super że zamawiasz hurtowo figurki. Na pewno bym wziął dużo Manchesteru jakby były w dobrej cenie :P
Baza adresów email jest również dobrym pomysłem, jak je pozbieram to Ci wyślę na PW
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 17-11-2013, 15:02   

1. jeżeli jeszcze nie pousuwałem tych maili, to będzie tego trochę... Ktoś chętny, żeby zająć się zbieraniem tych adresów?

4. Szkoda, że wszyscy nie wypowiadają się tak chętnie, kiedy chodzi o prawdziwy cel tego forum, czyli w tematach o figurkach.

5. Zróbmy projekt, czarno-białe i format A5. O ile nic się nie zmieniło, to w Zabrzu można skserować czarno-białe rzeczy za 6 gr/strona, jeżeli zamawia się minimum 100 sztuk. To daje 200 ulotek A5 za 6 złotych. Spoko, mogę wystawić na sprzedaż parę figurek, żeby to uzbierać :)

6. Uwaga, zagadka. Ile polubień Corinthian Wiki pochodzi od użytkowników Facebooka z Polski? (Proszę o werble, fanfary!) OSIEM. Reklama na szeroką skalę, bez cienia wątpliwości :) Na Maciex Corinthian kiedyś coś tam wrzucałem, ale mogę reklamować częściej.

7. Nie zgadzam się z tym, że im więcej kont, tym lepiej, bo wszystkie będą bardzo podobne i te same osoby będą lajkować. Jeden profil, ale konkretny - tak, to by się mogło przydać.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 19-11-2014, 00:40   

Może ktoś z was ma jakiś pomysł na dalsze funkcjonowanie forum MyCorinthian i chciałby się sprawdzić jako administrator?
Ja swoje różne pomysły testowałem przez prawie 6 lat i przez połowę tego okresu narzekałem, że nic się nie dzieje, więc może pora dać szansę innym.
_________________

 
 
 
PatrychoO
Czerwona Podstawka

Ulubiona drużyna: FC Barcelona
Zbierasz od: roku
Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 13-12-2014, 00:08   co dalej

Może trzeba by jakoś lepiej graficznie przedstawić stronę?
Oprócz samego wyglądu strony, zmiana ikonek, czcionki, może koloru by było to bardziej atrakcyjne?
Może też zawężyć forum tylko do działów kolekcjonerskich i sportu?
Od reszty byłby shoutbox. No i przede wszystkim namawiać do forum przez ulotki dołączane do figurek. Forum o figurkach piłkarskich jest potrzebne.
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 13-12-2014, 14:45   

1. Nie znam się na grafice. Jeżeli ktoś się zna i chce pomóc - nie mam nic przeciwko. Aktualne logo, tło, wszystkie "belki" nad kategoriami i motyw z Davidsem pod polem "ostatni post" robiłem sam, a ogólną szatę graficzną pisałem na klawiaturze(wejdźcie sobie w źródło strony, to zrozumiecie). Zrobiłem, ile mogłem, ale jeżeli na forum jest grafik, to sam zrobi w jedno popołudnie 2 razy więcej i 2 razy lepiej. Nie widzę sensu zmieniania czcionki, ale ogólna grafika rzeczywiście nie jest doskonała.
2. Nie usuwałbym innych działów, ale można pomyśleć nad wrzuceniem wszystkich sportowych do jednego działu "Sport"(zamiast czterech różnych działów), a reszty do "Inne". Jeden dział na techniczne sprawy też musi zostać.
Wtedy mielibyśmy na górze wszystko o kolekcjonerstwie, a pod spodem jedną kategorię "Inne" i w niej te 3 działy. Wystarczyłoby. Shoutbox zawsze był moim zdaniem od pierdół, a od jakiegoś czasu jest w nim więcej rozmów o figurkach niż we wszystkich kategoriach razem wziętych, ale nie zmuszę nikogo do pisania tylko w wyznaczonym miejscu :)
3. Ulotki? Tylko komu będziemy je dawać? Ja w Polsce wysyłam figurki tylko znajomym kolekcjonerom, większość z nich już wie o forum.

Problemem jest też to, że nie jesteśmy zbyt wysoko w Google, nad nami po wpisaniu "SoccerStarz" są angielskie strony i polskie sklepy internetowe. Kiedy pozycjonowałem stronę - dość dawno temu - wpisywałem wszędzie MicroStars , ProStars, Corinthian itd., ale nie SoccerStarz. Jak ktoś wpisze "SoccerStarz Polska", to może nas łatwiej znaleźć.

Na razie Facebook MyCorinthian też za dobrze nie hula, ale to nie ja jestem za niego odpowiedzialny. W każdym razie trzeba coś zrobić, żeby chociaż jedna platforma dobrze działała.
_________________

 
 
 
PatrychoO
Czerwona Podstawka

Ulubiona drużyna: FC Barcelona
Zbierasz od: roku
Dołączył: 30 Lis 2013
Posty: 71
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Wysłany: 14-12-2014, 19:01   

A gdyby strona wyglądała mniej więcej tak?
Klik

Zmienione tło strony, logo, czcionka w niektórych miejscach, kolory, ikonki postów. Poprawiłoby się tez inne rzeczy, by strona wyglądała bardziej estetycznie. Tylko ktoś musiałby to zrobić.

Nie robiłem tego w kodzie. To jest tylko grafika.
Ostatnio zmieniony przez PatrychoO 14-12-2014, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: