Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Porady dla nowych kolekcjonerów
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 06-06-2009, 18:26   Porady dla nowych kolekcjonerów

Często jest tak, że ktoś nowy chce zacząć zbierać Corinthian, ale nie wie jak zacząć, od czego zacząć, czy bardziej opłaca się to czy tamto, czy lepiej będzie jak zrobi tak czy owak... Tutaj doradźmy tym nowym, co robić na początku, możecie pisać to, co wiecie z własnych obserwacji i to, co słyszeliście od kogoś innego.

Jako admin i osoba siedząca w temacie od blisko 3 lat pozwolę sobie zacząć:
Nie zaczynaj kolekcji od kupowania kilku rarytasów. Patrząc na 3 rzadkie figurki jest większe ryzyko, że od razu zrezygnujesz, niż w sytuacji, gdy patrzysz na 10 "zwykłych" sztuk. Poza tym na początku liczniejsza kolekcja zrobi większe wrażenie, przez co nikt chamskim czy głupim komentarzem nie zniechęci cię do kolekcjonowania. Na platyny, złote i czarne podstawki przyjdzie jeszcze czas.
Zaopatrz się w jakąś trybunę albo coś podobnego, by figurki można było zmieścić w jednym miejscu, a nie w kilku długich rzędach w kilku miejscach pokoju.
Niekoniecznie musisz od razu kupować tylko jedną, określoną drużynę. Kolekcja może być równie ciekawa, gdy zawiera po kilka-kilkanaście sztuk z różnych klubów i reprezentacji, a do tego gdy zaczniesz się wymieniać, nie będzie ci tak szkoda tej figurki/tych figurek puszczonych w świat.
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Stara Gwardia

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Wysłany: 06-06-2009, 18:39   

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 06-06-2009, 18:39   

Nie zbieraj figurek na ilość. Jest to moim zdaniem najważniejszy punkt
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 06-06-2009, 18:45   

Na ilość można zbierać do pierwszej pięćdziesiątki, nawet do pierwszej setki, ale nie można tego ciągnąć w nieskończoność. Na początku warto, potem już nie.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 09-06-2009, 10:22   

Gadasz głupoty :lol: Jak zaczynałem kolekcjonować figurki to od początku kupowałem po 1-2 figurki aż doszedłem do 100 xD potem kilka zestawów, znowu pojedyncze, kilka wymian i mam kolekcję taką jaką mam :) czyli żadnych "niechcianych" figurek.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 17-06-2009, 08:17   

Nie gadam głupot, bo sam kolekcjonuję, sam pozbyłem się części figurek, które miałem i wiem, że na początku wielu kolekcjonerów inwestuje w ilość, a nie w jakość. Na początku zbierania to nic złego, bo kolekcja zawierająca 20 sztuk wygląda lepiej niż 3-4 cenne figurki.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 27-12-2009, 00:08   

Jeżeli bierzesz się za repaintowanie, to zastanów się nad tym kilka razy. Na zdjęciach wygląda fajnie, ale w rzeczywistości to ciężka praca i żeby dobrze przemalować figurkę, trzeba mieć czas, talent, sprzęt i zapał. I zaczynaj od mniej cennych figurek, do tego najlepiej Headliners(ewentualnie ProStars, które często są nieco mniejsze od Headsów), które są większe od MicroStars .
Figurki innych firm, niż Corinthian oraz takie figurki jak ProStars XL, Headliners XL, Phone Chamrs, Key Rings czy Key Stars zawsze powinny zostać tylko mniej ważnymi dodatkami! Wyglądają one dobrze, nierzadko nawet świetnie, ale najlepsze do kolekcjonowania są ProStars, Headliners i MicroStars ze względu na dobrą cenę, duży wybór i podstawki, na których łatwo jest postawić figurki, czego nie można powiedzieć o corinthianowskich breloczkach i "zawieszkach".
Nie zrażaj się faktem, że na początku niewiele wiesz o figurkach! Nie każdy musi być ekspertem, a prawie każdy ekspert też kiedyś był laikiem, wszystko dopiero przed tobą!
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 16-09-2011, 15:56   

Teraz można powiedzieć coś, co 2 lata temu wydawałoby się szaleństwem. Nie licz na Allegro, tam nie znajdziesz już wiele! Od czasu do czasu wpisuj tylko "MicroStars" w wyszukiwarce i czasem wyskoczy wtedy jedna fajna aukcja. Wszyscy ciekawi sprzedawcy się już wynieśli. Od czasu do czasu wystawia tam figurki ktoś, kto się na tym po prostu nie zna i chce za nie małej kwoty, ale to się zdarza rzadko.
Jeśli szukasz nowych serii - MicroStars.pl. Jeżeli starszych - możesz spróbować szukać na forum.
Kiedyś na Allegro było z 5 dobrych sprzedawców figurek, teraz żadnego i to jest utrudnieniem dla nowych. Wśród figurek "niechcianych" z innych kolekcji można jednak znaleźć coś ciekawego.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: