Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego zbierasz figurki?
Autor Wiadomość
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 11-06-2009, 18:43   Dlaczego zbierasz figurki?

Jak w temacie. Ja zbieram bo uwielbiam piłkę nożną. Ponadto gdy zaczniecie kolekcjonować sami odczujecie że to bardzo ciekawe hobby : )
_________________
 
 
REKLAMA 
Ojciec dyktator

Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Wysłany: 12-06-2009, 09:28   

 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 12-06-2009, 09:28   

Bo podobają mi się te głowy większe od reszty ciała.
Bo uznaję to za fajne gadżety.
Bo zapełnienie trybuny do granic jej wytrzymałości to jak dobrze wykonane zadanie.
Bo dzięki temu mogę porozmawiać z innymi kolekcjonerami na forum, a nawet ukarać ich, gdy są niegrzeczni.
Bo ciężko zmienić trzyletnie przyzwyczajenie i przestać to kupować.
Bo przeglądając spisy starych serii albo ofertę jakiegoś sprzedającego na eBay albo Allegro widzę figurki piłkarzy, o których istnieniu nigdy nie wiedziałem, a teraz chcę mieć ich figurkę.
Bo przez 14 lat nie umiałem sobie znaleźć ciekawszego hobby i już tego nie zmienię.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 14-06-2009, 13:02   

maciex1995 napisał/a:
Bo przez 14 lat nie umiałem sobie znaleźć ciekawszego hobby i już tego nie zmienię.


Jeszcze przez 13 : ) 8)
_________________
 
 
Mateusz200 
Platyna


Ulubiona drużyna: Arsenal,Borussia Dortmund
Zbierasz od: 2007
Wiek: 25
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 805
Skąd: małopolska
Wysłany: 15-12-2009, 21:39   

Maciex nie zaczyna się zdania od "bo"(nasza pani od polskiego cały czas nam to truje) 8) .Lubię zbierać figurki...bo uwielbiam piłkę nożną.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 11-09-2011, 16:58   

Jakiś czas temu miałem w kolekcjonowaniu jakiś kryzys, kończyła się motywacja do dalszego powiększania swoich zbiorów. Teraz zapał wrócił, bo nie tylko wciąż jest paru wariatów, których to kręci, ale nawet udało mi się poznać nowych, których sam w to wprowadziłem od początku albo "pod moim okiem" dużo się dowiedzieli o Corinthian, znacznie powiększyli swoje kolekcje. No i jak widzę, że ktoś zdobywa lepsze figurki niż te, które stoją u mnie na półce, znowu daje mi to niesamowitego kopa do wyścigu o takie same i lepsze rarytasy. Parę dni temu zachwyciłem się figurką Hagiego w kolekcji Mateusza. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Dzisiaj kupiłem takiego samego. Z drugiej strony - figurki, które kiedyś wydawały mi się boskie, teraz za moją sprawą trafiają do następnych zapaleńców. Chociażby Boniek w koszulce Juventusu, w zdobyciu którego pomogłem 2 forumowym kolegom(w drodze do mnie jest taki sam, który ponownie stanie na mojej półce - postanowiłem sprzedać tego odpakowanego, a kupić blister). Kiedy znowu jest z kim porozmawiać w wolnym czasie o figurkach(nie tylko na forum, również na GG), to da się znowu motywować do dalszego rozwoju oraz pochwalić swoimi zdobyczami.
Myślę, że nie umiałbym teraz sprzedać tego w cholerę i znaleźć innego hobby. Spędziłem przy tej pasji 5 pięknych lat i nie chciałbym, wzorem wielu kolekcjonerów chociażby z Corinthianpolska albo byłego administratora naszego forum, zaprzestać, będąc już tak daleko.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 18-12-2011, 12:09   

U mnie kryzys był gdzieś tak w październiku, czy we wrześniu. Przestałem w ogóle myśleć jakoś o figurkach. Natomiast grudzień stał się przełomowy. Pokochałem figurki, cały czas o nich myślę, jak powiększyć swoją kolekcję. W jeden dzień na poczcie odebrałem około 70 figurek, choć wcześniej miałem ich tylko 52. Teraz znów zamierzam kupić coś z figurek ;) A dlaczego je zbieram ? Gdy je zobaczyłem, od razu mi się spodobały ;) Świetne hobby, w które po części wprowadził mnie Maciek. Gdyby nie to forum nie zbierałbym figurek. Dzięki wielkie ;)
_________________

 
 
 
sycyljczyk 
Złota podstawka


Ulubiona drużyna: Real Madryt
Zbierasz od: Od niedawna
Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Ozimek
Wysłany: 18-12-2011, 12:19   

DObre pytanie... ludzie zbierają znaczki, szaliki i różne inne pierdoły. Inni te pieniądze przepijają lub wydają na narkotyki.

Figurki wydają mi sie bardzo ciekawym hobby. Osobiście koncentruję się może na nich inaczej niż Wy, bo zbieram tylko i wyłącznie zawodników jednego klubu, a nie poszczególne kolekcje.

Uważam, że jest to o wiele lepsze, niż jakieś śmiesszne plakaty, naklejki i inne widzimisie...

Niestety coraz trudniej jest mi już coś wartościowego znaleźć, a jak jest to bardzo drogie.
_________________

 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-01-2013, 21:23   

Może nie ten temat, ale nie będę tworzył nowego.

Nasuwa mi się pytanie, ile zostało aktywnych kolekcjonerów ? Wielu pozbyło się już swojej kolekcji, wielu już nie zbiera figurek, w drastyczny sposób ze swoją kolekcją rozprawił się Gracjan, część jego figurek odziedziczyłem ja. Mazi, HugoL, Gracjan już nie zbierają, u tomka98 też nie widać nowych zakupów, nie wiem jak wygląda sytuacja u snajperxxa i sycylijczyka. Wiem, że mamy 3 nowych kolekcjonerów na forum, ale nie widziałem jeszcze ich kolekcji, razem z Maćkiem, mną i Jcobem (?) naliczę maksymalnie 6 kolekcjonerów. Może mnie ktoś nakierować, jak wygląda teraz sytuacja w Polsce ?
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 12-01-2013, 21:28   

Bubul napisał/a:
nie wiem jak wygląda sytuacja u snajperxxa i sycylijczyka


To ja ci odpowiem - z obydwoma dzisiaj rozmawiałem o tym, jakie figurki by chcieli dokupić, a raczej właśnie dokupują do kolekcji.
Kolekcjonerstwo znów przechodzi pewne przemiany, znów pojawiają się nowe osoby - ostatnio powitaliśmy chociażby Gibbsona czy Kubę. Jak chcesz, to poszukaj na profilu SoccerStarz Polaków, którzy polubili i komentują, a dalej ich tu nie ma :P JA ostatnio na kogoś tam się natknąłem, ale nieostrożnie po prostu to zignorowałem.
_________________

 
 
 
sycyljczyk 
Złota podstawka


Ulubiona drużyna: Real Madryt
Zbierasz od: Od niedawna
Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Ozimek
Wysłany: 13-01-2013, 21:31   

ja zbieram nadal, kilka figurek odkupiłem od Gracjana i biorę udział w akcji "KoDoTo" :) Więc niebawem dojdzie mi kilka nowości
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: