Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze miasto
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 11-08-2011, 22:12   

Fajnie, że macie antyczne zabytki, ale powiedzcie szczerze: które z nich odwiedzacie?
No właśnie, więc wymieniajmy może te rzeczy, z których najchętniej korzystacie lub które są najatrakcyjniejsze dla miejscowych.
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Adrianby

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Wysłany: 11-08-2011, 22:20   

_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-08-2011, 22:20   

Na rynku w Krakowie kocham być, a tam wokoło jest tych zabytków. I szczerze wiele z nich odwiedzam ;) Atrakcji już wiele wymieniłem, a poza tym to Galeria Krakowska, Galeria Kazimierz, Bonarka- trzy wiele sieci sklepów handlowych. Polecam zrobić tam zakupy. Atrakcją są również kina, hotele, restauracje i stadiony piłkarskie. Ja osobiście uwielbiam Empik na rynku Głównym w którym można kupić dosłownie wszystko. Dodam tylko, że ten Empik ma pięć pienter ;)
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 03-12-2011, 23:22   

Zauważyliśmy z bratem, że w Zabrzu nie ma miejsca(oczywiście nie licząc celowo ustawiania się np. pod 10-metrową ścianą), z którego po obróceniu się w odpowiednią stronę nie widać ogromnego komina elektrociepłowni. Będę miał teraz właśnie taki widok z okna: pusta działka, na niej i za nią parę drzew, a za nimi... komin. Taki dupny, że jego dym zlewa się z chmurami.
No i w Pawłowie(dzielnica, do której się przeprowadzam) czuć porządne, prawdziwe śląskie powietrze. W Centrum oddycha się normalnie, ale przypuszczam, że zawartość metali ciężkich, węgla, oparów palonej gumy i plastiku w tamtejszym powietrzu jest porównywalny z chińskimi dzielnicami przemysłowymi.
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 03-12-2011, 23:40   

We Włocławku jest troszku beznadziejnie już mam dosć pijaków leżących na przystankach,pozatym kiedyś przed domem gościu króliki chodował ;d.

SPAAAAAM
Ostatnio zmieniony przez Adrianby 04-12-2011, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28-12-2011, 20:43   

2 dni temu przeszedłem się przez dzielnicę nowego zamieszkania, żeby zobaczyć, jak to właściwie wygląda i uznałem, że nie jest tak źle, jak mi się wydawało. Dzisiaj wyszedłem na godzinę, żeby obejrzeć drugą stronę dzielnicy(tzn. wtedy na prawo od swojego mieszkania, a dzisiaj na lewo) i zmieniłem zdanie. Po kilkunastu minutach doszedłem do tabliczki "Ruda Śląska", więc zawróciłem. Po drodze puste działki, stare kamienice, jakiś ohydnie wyglądający szyb i niewiele cywilizacji. Chciałem wejść w jakąś boczną uliczkę, żeby obejrzeć coś więcej, niż główną drogę, ale tych uliczek zbyt wiele nie było :D W końcu coś znalazłem i po 3 minutach doszedłem do granicy z inną dzielnicą, więc znowu zawracam, tym razem idę w drugą stronę tej uliczki. Wróciłem do skrzyżowania z główną ulicą, ale dalej szedłem tą samą drogą i po 5-10 minutach... znowu Ruda Śląska. Zdążyłem potem zwiedzić kilka bocznych, szarych uliczek i dojść na drugą stronę dzielnicy, tzn. tam gdzie oglądałem wcześniej, zrobić w środku małe kółeczko i wrócić do domu, w sumie zwiedziłem sporą część całego Pawłowa. Stosunkowo dokładne przesondowanie połowy dzielnicy zajęło mi tylko godzinę. Już mi się nie podoba.
_________________

 
 
 
snajperxxx 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Wiek: 36
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 08-01-2012, 02:32   

A ja pochodzę z Jasła małe miasteczko na Podkarpaciu 80 km od Rzeszowa...I jedyny co mi się teraz przypomniało z ciekawszych rzeczy bo dość późno już i spanie bierze to to,że w moim mieście w środku miasta rośnie dąb,który Hitler w czasie wojny od kogoś go dostał...Budowali tam nie dawno rondo i był spór czy wyciąc ten dąb czy nie...Jednak pozostało na tym,że został...Ludzie się zastanawiali jak nazwać rondo i niektórzy się śmiali,że będzie to Rondo Hitlera hehe...
_________________
FORZA Milan !!!
 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 05-02-2012, 22:16   

Denerwuje mnie to że w moim mieście jest tak mało ciekawych wydarzeń,jak tu można pozbierąc autografy...Ale tobie bubul to ja zazdroszcze mimo że autografów nie zbierasz bo Kraków jest ciekawym miastem do zbierania autografów.
 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 05-02-2012, 22:21   

No u nas na Euro będą Holendrzy na Wiśle, Włosi na Cracovii i Anglicy na Hutniku :D Tylko pozazdrościć, a fotek z piłkarzami na pewno wpadnie :D Do tego co tydzień w strefie kibica Wisły trzech dowolnych piłkarzy Białej Gwiazdy rozdaje grafy.

Kraków <3
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 06-02-2012, 16:39   

Hmm i ja kminie gdzie by sie przejechać pozbierać autografy jakies.Bubul co bym ci musiał dać żebyś mi pozbierał autografy :P
Ostatnio zmieniony przez 19tomek98 06-02-2012, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 06-02-2012, 18:05   

Hmm z Legi mam chyba coś około 10 autografów na AK
 
 
 
Mateusz200 
Platyna


Ulubiona drużyna: Arsenal,Borussia Dortmund
Zbierasz od: 2007
Wiek: 25
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 805
Skąd: małopolska
Wysłany: 06-02-2012, 18:36   

Tomek,ale ty masz problemy :D U mnie perspektywa mojego miasta(Oświęcimia,jakby ktoś nie wiedział)bardzo się zmieniła.Wybudowano nową bibliotekę,ponoć jedną z najładniejszych w Polsce oraz galerię handlową, w której postawiono kino,KFC i tak gdzieś około 30-40 sklepów.Pod koniec jesieni wybraliśmy się z 3 kolegami na wycieczkę rowerową po mieście i okolicach.Stwierdziłem,że jednak Oświęcim to szare blokowiska,pod którymi siedzą pijacy lub dresy,które palą lub piją i ciągle zaczepiają przechodniów(denerwują mnie tacy ludzie).Obiekty sportowe również stoją na bardzo niskim poziomie.Lodowisko i basen przypominają budynki z lat 80,wogóle nie były remontowane,o stadionie piłkarskim nie wspominając.Jednak moja dzielnica jest bardzo spokojna,praktycznie zero ruchu.Na zakończenie dodam,że jest taka dzielnica(bardzo mała) w której praktycznie codziennie dochodzi do bitw i różnego rodzaju burd.
_________________

 
 
 
snajperxxx 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Wiek: 36
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 12-02-2012, 02:26   

A co ja mam powiedzieć wy pewnie nie wiecie nawet gdzie moje miasto leży... Obiekty sportowe też są w kiepskim stanie. Hala sportowa ma już 40 lat i ktoś spoza miasta przejeżdżając koło niej nawet nie wie , że to hala sportowa. Bardziej wygląda jak hala produkcyjna w jakimś zakładzie...Miasto się na nogach przejdzie wzdłuż i wszerz w 20 minut. A jeżeli chodzi o jakieś znane osobistości to są raz w roku jak są Dni Jasła lub Lato z Radiem...
_________________
FORZA Milan !!!
 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 07-08-2012, 11:33   

Stadion Kujawiaka remontowany prawie cały...
Były 4 jupitery ale po co to komu?
Nikt prawie tam nie grał od 5 lat ,Włocłavia czasem miała tam pojedynki.Kujawiak w sezonie 04/05 grał w 2 lidze czyli teraz grałby w pierwszej bo wtedy nie było Ekstraklasy.Wybudowano nowy basen ceny od 6-12 zł zależy ile sie ma lat i o której godzinie się pójdzie przez 5 miechó wydałęm około 220 zł na ten basen ale jest naprawde fajnie.
A co w waszych miastach się dzieje.
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 07-08-2012, 11:38   

W Zabrzu remontują stadion Górnika - a raczej stawiają zupełnie nowy na miejscu starego. W lipcu codziennie jeździłem tamtędy do pracy i było widać postęp - z dnia na dzień było zrobione coraz więcej! Stadion ma być ukończony wiosną przyszłego roku i oczekuję, że komfort na meczach wzrośnie, a na trybunach pojawi się dużo więcej osób.
Zabrze od paru lat jest gruntownie remontowane, efekty w większości przypadków są bardzo dobre, ale są też oczywiście elementy zupełnie spieprzone. Największe(?) rondo w mieście jest zbudowane w sposób nieprzemyślany, żeby wjechać, objechać 3/4 ronda i zjechać trzeba dojechać do wewnętrzenego pasa i potem gwałtownie najpierw z niego zjechać, a potem przeciąć 2 inne pasy ruchu, więc strasznie spartaczona robota. Nie mam jednak wątpliwości, że większość unowocześnień wyjdzie na dobre, a kiepski wizerunek miasta dzięki temu będzie się poprawiał.
_________________

 
 
 
Mateusz200 
Platyna


Ulubiona drużyna: Arsenal,Borussia Dortmund
Zbierasz od: 2007
Wiek: 25
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 805
Skąd: małopolska
Wysłany: 09-08-2012, 11:19   

W poprzednim sezonie Soła Oświęcim,czyli klub z mojego miasta pozyskał dość mocnego sponsora,mianowicie Kredyty Chwilówki.Zaowocowało to awansem do 4 ligi oraz postawieniem składanej konstrukcji trybun na około 250 osób.W planach(wiem to z nieoficjalnych źródeł) Soła planuje postawić trybuny na 2000 osób.Myślę,że taki stadion byłby ładniejszy od niektórych pierwszoligowych.Z kolei od około 5 lat toczy się bitwa o skate park.Miejscowi skejterzy już niejednokrotnie wysyłali do urzędu prośby o budowę obiektu,ale ten gówno robił.Od kilku miesięcy próbują wcisnąć nam kit,że przeznaczą na budowę obiektu 800 tysięcy złotych.Narazie pozostaje nam skakanie ze schodów i miejscowe parki.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 10-08-2012, 12:21   

Np. w Krakowie bym naliczył z 70 takich skate-parków ;) Sam mam jeden na moim osiedlu. Co do powyższej wypowiedzi- nie zgodzę się, że murawa + trybuny na 2000 miejsc to będzie stadion, ładniejszy od pierwszoligowych. Ja bym tego nawet stadionem nie nazywał ;) W 1 lidze mamy chyba tylko 3 stadiony ( Zawisza, Cracovia, Arka ).

A co słychać w Krakowie ? Chyba bez zmian, ostatnio w ekspresowym tempie ( 2 miesiące, może mniej ) wybudowano nowe osiedle, a już niedługo w Krakowie odbędzie się Coke Live Music Festival, ze Snoop Doggiem w roli głównej. ja nie idę, bo za drogie bilety ( 125 zł za jeden dzień festiwalu ), ale powiem, wam, że festiwal odbędzie się w mojej dzielnicy i na nogach dojdę tam w 8-10 minut. Blisko jest wysoka górka i pewnie na nią pójdziemy z kolegami oglądać festiwal. Ostatnio byłem na prezentacji drużyn Wisły Kraków na Reymonta ( piłkarze + futsalowcy ) i była to bardzo miła uroczystość. Razem z Danielem Sikorskim mamy 18 polskich piłkarzy w pierwszej drużynie ( ! ) ( http://www.wisla.krakow.p...erwsza_druzyna/ ) co czyni Wisłę jednym z najbardziej polskich klubów w Ekstraklasie.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: