Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Maciex1995
21-11-2013, 16:05
Super Stars
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 10-01-2010, 12:18   Super Stars

Temat o włoskiej serii Headliners o nazwie Super Stars.
To w niej ukazało się chyba najwięcej drogich figurek, a 2-3 z nich są uważane za najcenniejsze figurki świata, oczywiście oprócz Master Modeli i ewentualnie niektórych platyn. Giovanni Stroppa(Udinese), Kennet Andersson(Bologna) i Stefan Schwarz(Fiorentina) to figurki, o których marzy niemal każdy poważny kolekcjoner. Ceny tych figurek w blistrach, jeżeli już takowe się pojawiają, przekraczają nawet 100 funtów za jedną, a figurki luzem również osiągają ceny w granicach tej kwoty, czasem nawet jeszcze więcej :!: Oprócz nich jest w tej serii przynajmniej kilka figurek, za które 50 funtów nie byłoby zbyt wygórowaną ceną, jak np. Amoruso w Juve.
SPIS: http://lennartscorinthians.com/italyclubs.html
I parę zdjęć:

Co sądzicie o tej serii? Macie z niej jakieś figurki? Podobają się wam? Jak oceniacie figurki z tej serii?
Zachęcam do dyskusji.
_________________

 
 
 
REKLAMA 

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Wysłany: 06-02-2010, 18:41   

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-02-2010, 18:41   

Gdzieś Maćku wspomniałeś, że figurki z tej serii nie są tak ciężkie do zdobycia, po prostu zalegają na półkach sklepowych we Włoszech. Wydaje mi się to troche dziwne. Biorąc pod uwagę fakt, że ta seria ma przeszło 10 lat i kolejna rzecz - skoro ludzie co rok jeździli na Convention, to sądze, że mogli równie dobrze wybrać się do Włoch i kupić takie figurki po normalnych cenach... Osobiście byłbym w szoku, gdybym znalazł w sklepie we Włoszech taką serię figurek, uwzględniając przy tym te 3 najcenniejsze sztuki.

Jest jeszcze inne racjonalne rozwiązanie - ja przekręciłem Twoje słowa :)
Ostatnio zmieniony przez HugoL3 06-02-2010, 18:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 06-02-2010, 20:15   

HugoL3 napisał/a:
Jest jeszcze inne racjonalne rozwiązanie - ja przekręciłem Twoje słowa :)


I to jest właściwe rozwiązanie.
Mnóstwo figurek zalega w hurtowniach, a to spora różnica. Kolekcjonerzy to też zwykli ludzie i nie mają w dowolnej chwili 6 tysięcy Euro do wydania na figurki. Zwłaszcza, że te figurki to będzie mnóstwo powtórek, a wszystko zajmie tyle miejsca, że w mieszkaniu nic więcej się nie zmieści. Hurtownie sprzedają przecież ogromne ilości towarów, a nie ilości detaliczne i minimalna kwota zamówienia jest dla przeciętnego człowieka zdecydowanie za wysoka. Natomiast zwykłe sklepy nie sprowadzają tego, bo nie zdają sobie sprawy z wartości niektórych sztuk lub z prostszego powodu - zamówią to do siebie, a żaden z kolekcjonerów może nawet się o tym nie dowiedzieć. I co wtedy? 6 tysięcy Euro właściwie w plecy.

HugoL3 napisał/a:
skoro ludzie co rok jeździli na Convention, to sądze, że mogli równie dobrze wybrać się do Włoch i kupić takie figurki po normalnych cenach


Widzisz, różnica jest taka, że wybierając się na Convention mogli zwiedzić stadion jednego z czołowych klubów Anglii i Europy, jakim jest Aston Villa oraz zwiedzić samo Birmingham, które jest chyba drugim największym miastem w UK(oczywiście pod warunkiem, że do samego miasta doliczymy okoliczne małe miejscowości, które sztucznie się dołącza do aglomeracji, tak jak się dzieje w przypadku Londynu czy właśnie Birmingham), spotkać mnóstwo kolekcjonerów i to głównie kozaków, którzy ilość posiadanych figurek podają w tysiącach lub przynajmniej setkach. Dalej... Na Convention do obejrzenia jest mnóstwo figurek, da się kupić ogromną ilość tych wydanych wcześniej oraz wszystkie wydane z okazji Convention. Co roku z tej okazji do Birmingham przyjeżdżała jakaś gwiazda futbolu - można było wziąć autograf, zrobić sobie zdjęcie. Było sporo różnych stoisk, na których można było coś kupić, coś zobaczyć, czegoś się dowiedzieć.
A teraz porównaj to z takim wyjazdem do Włoch po jakąś pojedynczą figurkę... Wsiadasz w samolot albo samochód, po długiej podróży wysiadasz, dojeżdżasz do sklepu, kupujesz, wracasz. Ale ekscytujące...
Oczywiście taki wyjazd do sklepu po figurkę można połączyć z turystyczną wycieczką po Włoszech, ale z drugiej strony, jadąc na Convention też da się pozwiedzać inne miejsca, niż samo Birmingham :)
Mam nadzieję, że wytłumaczyłem wystarczająco jasno.
_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-02-2010, 20:36   

Czyli rozumiem, ze figurki w hurtowniach również osiągają te porąbane ceny?

Wiesz, nie chodziło mi wyjazd tylko po figurkę :) Tylko stwierdziłem, że po prostu byłby to dobry pomysł na zarobienie kasy, kupić np. takie headliners po normalnej cenie a sprzedać za 20 razy większą :D
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 07-02-2010, 21:23   

HugoL3 napisał/a:
Czyli rozumiem, ze figurki w hurtowniach również osiągają te porąbane ceny?


Inaczej. W hurtowniach musisz zamówić zbyt wielką ilość tych figurek... Minimalna wartość zamówienia to jakieś 5-6 tysięcy Euro i właściciele hurtowni nie zgodzą się, żebyś kupił sobie tam pojedynczą figurkę za parę Euro.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 05-03-2010, 19:45   

Dzisiaj znalazłem listę figurek z włoskich serii Headliners, które miały zostać wydane, ale firma jednak z tego zrezygnowała. Jestem niemal w szoku, bo spis prezentuje się genialnie, ale niestety, nie udało się...

Hristo Stoitchkov - Parma 95-96
Paulo Sousa - Juventus 95-96
Oliver Bierhoff - Udinese 97-98
Luca Bucci - Perugia 96-97
Christian Karembeu - Sampdoria 96-97
Javier Zanetti - Inter 97-98
Filippo Inzaghi - Juventus 97-98
Mauro Tassotti - Milan 96-97
Roberto Carlos - Inter 95-96
Michele Padovano - Juventus 96-97
Filippo Inzaghi - Juventus 97-98 (inne ułożenie ciała, niż w figurce, która wyszła wcześniej)
Ronaldo - Inter 97-98 (inne ułożenie ciała niż w serii World Stars)
Roberto Mancini - Lazio 97-98
Patrick Kluivert - Milan 97-98
Hernan Crespo - Parma 97-98
Ronaldo - Brasil 98 (inne ułożenie ciała, niż w ProStars 1)
Filippo Inzaghi - Italy 97 (inne ułożenie ciała, niż w dużej narodowej serii)
Jurgen Klinsmann - Sampdoria 97-98
Roberto Baggio - Bologna 97-98 (w innym ułożeniu ciała i w wyjazdowym stroju wyszedł kilka lat później w Select 500)

Chiesa - Parma
Crespo - Parma
Fonseca - Roma
Ganz - Inter
Lombardo - Juventus
Taglialatela - Napoli
Toldo - Fiorentina
Zamorano - Inter
Zanetti - Inter

Dodam wam jeszcze ciekawostkę, że w kartach kolekcjonerskich z tejże serii z przodu widniało zdjęcie figurki, a z tyłu... kariera piłkarza sezon po sezonie - klub, w którym występował, ilość rozegranych meczów i strzelonych bramek. Drugą informacją, jaką znalazłem ledwie przed chwilą, jest to, że w broszurce z jednej z dwóch wydanych serii(w podanym przeze mnie linku w pierwszym poście są zdjęcia z obu tych serii) nie ma figurki Giovanniego Stroppy, która ostatecznie została wydana!
Na zakończenie tych informacji o włoskich klubowych Headliners jeszcze powiem, że planowaną trzecią serię, jednak nie udało się zrealizować tych planów.

No a teraz trochę o reprezentacji. Wydano 13 Headliners z reprezentacji Włoch + Inzaghi z serii World Stars w 1998(taka sama figurka i taki sam kod, jak w narodowej serii), ale miało ich wyjść znacznie więcej! Planowano drugą krajową serię, a w niej miały zostać wypuszczone takie figurki:
Dino Baggio
Antonio Benarrivo
Diego Fuser
Francesco Toldo
Enrico Chiesa
Christian Panucci
Alessandro Nesta
Fabio Cannavaro
Christian Vieri
Stefano Eranio
Gianluca Pagliuca

Ponadto firma w ostatniej chwili zdecydowała się nieco zmienić 4 figurki, które zostały wydane. Figurki Baggio, Costacurty, Di Livio i Inzaghiego w rzeczywistości wyglądają inaczej, niż na karcie kolekcjonerskiej i w broszurce. Co do kart kolekcjonerskich - "dodatkiem", którego nie było w innych seriach(oprócz serii z włoskimi klubami) jest fakt, że na dole każdej karty z tej serii jest napisana pozycja, na jakiej gra dany piłkarz.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: