Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Serie Polsko/Czeskie
Autor Wiadomość
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 28-01-2010, 21:16   Serie Polsko/Czeskie

Każdy polski kolekcjoner wie że wypuszczono na rynek dwie serie Polsko-Czeskie. W składzie serii znalazł się jeden Polak - Jerzy Dudek w stroju LFC. Macie jakieś figurki z tych serii? A może podobnie jak ja zaczęliście od nich swoją przygodę z figurkami? Zachęcam do dyskusji ;)

Przykładowe figurki z serii 1 i 2


_________________
Ostatnio zmieniony przez PrzemkoXVI 28-05-2012, 22:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
REKLAMA 
Ojciec dyktator

Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Wysłany: 28-01-2010, 21:30   

Ostatnio zmieniony przez Maciex1995 28-05-2012, 22:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28-01-2010, 21:30   

Nie zaczynałem od nich przygody z kolekcjonowaniem i pierwsze sztuki z tych serii kupiłem dopiero po roku, a pierwsze sztuki kupowane "w ciemno" nabyłem w 2008 roku, ale bardzo bym chciał, żeby coś takiego się powtórzyło i w Polsce ponownie zapanowała moda na figurki... W pierwszej serii był Dudek, chyba specjalnie dla Polaków oraz Cech i Nedved przypuszczalnie specjalnie dla Czechów. W drugiej serii był chyba Nedved... Szkoda, że nie było więcej Polaków, ale kogo mieli zrobić?
Do dziś mam kilka sztuk z polskich serii, ale część z nich przy najbliższej okazji chętnie bym sprzedał lub zamienił. Dobrze, że coś takiego powstało, ale dobór figurek był wg mnie bardzo przeciętny i wydano już wiele ciekawszych serii. Mimo to, ta jest dla Polaków wyjątkowa z oczywistych względów.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 28-01-2010, 21:44   

Maciex1995 napisał/a:
W drugiej serii był chyba Nedved... Szkoda, że nie było więcej Polaków, ale kogo mieli zrobić?


W 2006r. było kilku Polaków wyróżniających się, którzy grali w klubach na które Corinthian miało licencję. Już wtedy głośno było o Żurawskim, Borucu, Kuszczaku czy o Grzegorzu Rasiaku (Tottenham)
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29-01-2010, 14:51   

Mazi1906 napisał/a:
Już wtedy głośno było o Żurawskim, Borucu, Kuszczaku czy o Grzegorzu Rasiaku (Tottenham)


Hahahahaha. Mieli zrobić Rasiaka, który w Tottenhamie był głębokim rezerwowym i częściej oglądał mecze z trybun, niż grał?
Poza tym wydaje mi się, że to było za wcześnie na nowe modele Boruca, Kuszczaka albo Żurawskiego. Było to ryzykowane, bo bardzo możliwe było, że długo nie zagrzeją miejsca na Wyspach i pieniądze władowane w nowe modele będą wydane niepotrzebnie, bo te modele nie będą opłacalne.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 29-01-2010, 17:26   

Cytat:
Hahahahaha. Mieli zrobić Rasiaka, który w Tottenhamie był głębokim rezerwowym i częściej oglądał mecze z trybun, niż grał?


Nie wiem czego tak się cieszysz :roll: . Zobacz ile figurek wyszło w szwedzkiej serii 17 czyli tej gdzie możemy zobaczyć reprezentantów tego kraju w strojach narodowych. Wielu z nich było w podobnej sytuacji co Grzegorz Rasiak. Następnie - Meksykańska seria 3 gdzie również wypuszczono figurki reprezentantów Meksyku. Tak więc widzisz że były serie gdzie wypuszczono kilka figurek piłkarzy którzy tak jak mówisz "grzali ławę"
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29-01-2010, 19:02   

Na prawdę nie widzisz różnicy pomiędzy polsko-czeskimi seriami a seriami wydawanymi w Szwecji albo Meksyku?
U nas dwie skromne serie, które w sumie zawierają mniej figurek, niż np. angielska seria 14 albo 15. A w Szwecji niedługo dobiją do 20 serii i wszystkie są ciekawe i nie są to serie po kilkanaście figurek!
To były serie z całymi reprezentacjami, a w takiej sytuacji nie ma wyjścia - przecież Meksyk i Szwecja to nie są takie potęgi, żeby wszyscy kadrowicze regularnie grali w czołowych ligach świata. A u nas nie wydawali serii piłkarzy w koszulkach kadry narodowej, więc można sobie odpuścić wiecznego rezerwowego, króla Coca-Cola Football Championship.
_________________

 
 
 
ketjow10 
Platyna
microstars fan :)

Ulubiona drużyna: Chelsea
Zbierasz od: wakacje 2005
Wiek: 27
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 920
Skąd: Włocławek
Wysłany: 29-01-2010, 19:33   

Ogólnie to figurki z polskich serii nie były tak dokładnie wykonane jak te z Anglii czy SZwecji - godła były bardziej plamami niż herbami klubów , a niektóre linie były wyjątkowo krzywe. Kolekcjonowanie zaczynałem od figurek z 1 i 2 serii polskiej ,więc powiniennem być z nimi związany ,ale z tych serii podoba mi się tylko w Cannavaro w Juve.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29-01-2010, 21:31   

Cytat:
Ogólnie to figurki z polskich serii nie były tak dokładnie wykonane jak te z Anglii czy SZwecji - godła były bardziej plamami niż herbami klubów , a niektóre linie były wyjątkowo krzywe.


Nie przesadzaj. To były w większości te same figurki, które pojawiały się w poprzednich seriach i latach, nie mogły być więc dużo gorsze. Przecież dużo figurek to były idealnie te same figurki, co w innych seriach i różniły się jedynie kodem i statsami.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 29-01-2010, 21:40   

Maciex1995 napisał/a:
Na prawdę nie widzisz różnicy pomiędzy polsko-czeskimi seriami a seriami wydawanymi w Szwecji albo Meksyku?


Widzę różnicę, ale pytałeś przecież o coś innego -

Maciex1995 napisał/a:
Mieli zrobić Rasiaka, który w Tottenhamie był głębokim rezerwowym i częściej oglądał mecze z trybun, niż grał?


W tych seriach robiono figurki piłkarzy którzy również byli głębokimi rezerwowymi w swoich klubach
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29-01-2010, 21:49   

No to jeszcze raz odpowiem. Zrobili takich piłkarzy, ale tylko dlatego, że seria miała przedstawiać całą reprezentację, a nie połowę czy trzy czwarte. U nas nie zrobili takiej serii, a więc wydawanie piłkarzy, którzy jedynie oglądali mecze swoich kolegów było niepotrzebne.
_________________

 
 
 
ketjow10 
Platyna
microstars fan :)

Ulubiona drużyna: Chelsea
Zbierasz od: wakacje 2005
Wiek: 27
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 920
Skąd: Włocławek
Wysłany: 30-01-2010, 09:35   

Maciex1995 napisał/a:
Cytat:
Ogólnie to figurki z polskich serii nie były tak dokładnie wykonane jak te z Anglii czy SZwecji - godła były bardziej plamami niż herbami klubów , a niektóre linie były wyjątkowo krzywe.


Nie przesadzaj. To były w większości te same figurki, które pojawiały się w poprzednich seriach i latach, nie mogły być więc dużo gorsze. Przecież dużo figurek to były idealnie te same figurki, co w innych seriach i różniły się jedynie kodem i statsami.


Nie chodziło mi o modele ,ale o strój ,który nie był doskonały i w niektóych wypadkach ciężko było poznać co to za klub.
 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 30-01-2010, 17:04   

Maciex1995 napisał/a:
U nas nie zrobili takiej serii, a więc wydawanie piłkarzy, którzy jedynie oglądali mecze swoich kolegów było niepotrzebne.


:roll: ale chodzi mi że mogli taką figurkę wypuścić.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 30-01-2010, 19:17   

Poddaję się. Można tłumaczyć, że nie ma sensu robić figurki wiecznego rezerwowego, jeżeli to nie seria reprezentacyjna, można przedstawiać argumenty, a on dalej swoje...
Mogli też wypuścić Emmanuela Olisadebe. Emsi radził sobie przecież bardzo dobrze w zagranicznych ligach :evil:
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 01-02-2010, 21:04   

Dla Polaków mogli. Koniec dyskusji nie na temat.

Oprócz figurek wypuszczono także zestaw PowerShot. Cena jego była dosyć wysoka bo aż 50-60 zł. 2 czy 3 piłeczki, jedna plastikowa bramka i 2 figurki (w tym na 100% Dudek) :)
_________________
 
 
Piotrek 
TOP
Chelsea fan!

Ulubiona drużyna: Chelsea Londyn, Ruch Chorzów
Zbierasz od: lipiec 2006 r.
Wiek: 26
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 411
Skąd: Katowice
Wysłany: 01-05-2010, 19:01   

Również ja zaczynałem kolekcjonować MicroStars 'y z tej serii jako pierwsze, jagby nie ta seria najprawdopodobniej bym nie zbierał MicroStars 'ów. :>
_________________
CHELSEA!!!!!!!!!
 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 04-05-2010, 20:57   

Moją pierwszą figurką (zarówno z tych serii jak i pierwszej w mojej kolekcji) była figurka Juana Sebastiana Verona na niebieskiej podstawce o kodzie MC6331. Ciekawie ona wygląda zarówno na zdjęciach jak i w rzeczywistości. Pierwszym wrażeniem jakie odniosłem było zdanie:
- Jak za taką małą figurkę można dać aż 10zł!?
Teraz wiem, że 10zł to i tak mało za takie skarby :mrgreen:
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 22-08-2010, 11:24   

Niedawno znalazłem jakiś sklep, w którym nadal dostępne są figurki z 1. i 2. polskiej serii. Są także figurki FT Champs. Cena za każdą figurkę jest bardzo niska - 4,80 zł za sztukę(obojętnie, z której serii).
Kod:
http://www.toys-zabawki.pl/katalog/zestawy-kolekcjonerskie/microstars-slawni-pilkarze
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 06-08-2011, 23:13   

Kupiłem w 2009 hyba jeśli dobrze pamiętam za niecałe 40 zł i był dudek i baros
 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-08-2011, 23:16   

Tak, ale minusem jest to, że nie wiemy co kupujemy.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 06-08-2011, 23:24   

W każdej serii tak miałeś. No chyba, że w sklepie rozciąłeś/oderwałeś taśmę i zajrzałeś do środka... Minusem może być to, że ciężko było dostać w internetowych sklepach poszczególne figurki.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: