Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Figurki Realu Madryt
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
  Wysłany: 05-02-2010, 20:36   Figurki Realu Madryt

Na forach Corinthian trwam już od ponad 3 lat i wiem już, że często pada to samo pytanie. W tym temacie chciałbym ostatecznie rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czy istnieją figurki Realu Madryt wyprodukowane przez Corinthian?

Na rynek wypuszczono jedną figurkę Realu. Ta figurka to Luis Figo w czarnym stroju klubu z Madrytu. Piekielnie trudny do zdobycia. Nie znalazłem nigdzie zdjęcia tej jednej figurki bez dodatków w postaci innych ProStars, więc wklejam to, co znalazłem:


Okazuje się jednak, że to nie wszystko...
W 2002 lub 2003 roku miał się ukazać box przedstawiający aż 12 figurek Realu w strojach z sezonu 2002/2003. Miały się w nim znaleźć takie figurki:
PRO603 Iker Casillas
PRO604 Michel Salgado
PRO605 Roberto Carlos
PRO606 Fernando Hierro
PRO607 Ivan Helguera
PRO608 Zinedine Zidane
PRO609 Steve McManaman
PRO610 Luis Figo
PRO611 Guti
PRO612 Raul
PRO613 Fernando Morientes
PRO614 Pedro Munitis

Znalazłem nawet zdjęcia Master Modeli. Zdjęcia małe i dosyć niewyraźne, ale nie narzekajmy. Popatrzcie:




Niestety, figurki z tego boxa nie wyszły ostatecznie na rynek.

Żeby było jeszcze ciekawiej, dodam coś jeszcze... Nieco wcześniej, w serii 17 miały ukazać się jeszcze cztery sztuki z Realu :!: Miały przedstawiać zawodników w stroju czarnym na Ligę Mistrzów lub domowym białym, a tymi zawodnikami mieli być:
PRO623 Roberto Carlos
PRO624 Zinadine Zidane
PRO625 Luis Figo
PRO626 Raul

Jest również jedno zdjęcie:


Wydawałoby się, że to zamyka kwestię w jakim stroju miały być figurki, ale to tak zagmatwana sprawa, że tu już nic nie wiadomo...
W końcu jednak firma dopięła swego. Z kodem PRO636 wyszedł Luis Figo w czarnym stroju, którego można zobaczyć na początku tematu...

Co sądzicie o tych figurkach? Uważacie zdjęcia za fake, czy wierzycie? Info, które znalazłem, wydaje mi się być nie do końca pewne, ale na pewno "bardziej prawdziwe niż nieprawdziwe". Możliwe, że coś źle przetłumaczyłem lub zinterpretowałem albo w błąd wprowadził mnie translator angielsko-japoński, jednak ja jestem w stanie uwierzyć. Nurtuje mnie tylko jedno. Czemu figurki, które miały ukazać się później, mają niższy kod?
Jedyne rozwiązanie, które mi przychodzi do głowy... Seria 17 to sezon 01/02. X'mas 4-pack Chelsea z 2002 roku to kody PRO639-642, a więc niewiele wyższe... Ta seria 17 ma wyższe kody, a figurki, które ukazały się/miały się ukazać nieznacznie później były załataniem tej luki, która powstała...

No dobra, teraz napiszcie trochę od siebie o tej sprawie... Opinie, komentarze do zdjęć i spisów i inne, byleby pisać na temat figurek Realu :D
_________________

Ostatnio zmieniony przez PrzemkoXVI 28-05-2012, 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
REKLAMA 

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
  Wysłany: 05-02-2010, 21:41   

_________________

Ostatnio zmieniony przez PrzemkoXVI 28-05-2012, 14:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-02-2010, 21:41   

http://cgi.ebay.pl/Corint...=item3ca40b8d60

Link do figurki Ronaldo (master model)

http://cgi.ebay.pl/Corint...=item3ca40bd8a2

oraz wspomnianego Figo(również master model)

Jak widać Real był w planach Corinthian, nie wiadomo do dziś czemu te figurki nie ujrzały światła dziennego i szczerze moim zdaniem był to pierwszy chyba błąd tej firmy. Czemu? Nie ważne ile mogła kosztować licencja, bo Real to najbogatszy klub świata, jednocześnie na nim najlepiej zbija się kasę. Moim zdaniem box, o którym wspomniał Maciex mógł zostać wyprzedany co do jednego i to w mega tempie. Cóż, wyszło jak wyszło i pewnie prędko nie zobaczymy Realu w Corinthian...
_________________

 
 
 
Piotrek 
TOP
Chelsea fan!

Ulubiona drużyna: Chelsea Londyn, Ruch Chorzów
Zbierasz od: lipiec 2006 r.
Wiek: 26
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 411
Skąd: Katowice
Wysłany: 18-04-2010, 15:41   

Szkoda, szkoda, pozostaje już tylko robienie repaint'ów :D
_________________
CHELSEA!!!!!!!!!
 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 25-05-2010, 21:33   

Iker Casillas gdyby wyszedł w reprezentacji, byłby wspaniałym modelem do kolejnych. Pewnie byśmy widzieli go w serii 39
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28-05-2010, 19:19   

Myślę, że nawet ten Master Model, który już powstał na potrzeby boxa Realu, mógłby zostać użyty w serii 39. Wystarczyło go trochę "odnowić", jak to już nieraz bywało zwłaszcza w MicroStars (np. spójrzcie sobie na wszystkie figurki Henry'ego - teraz mamy już nowy model, ale jakiś czas temu nadal używano kilkuletniego modelu, tylko zmieniając w nim szczegóły na stroju, twarzy i podstawce). Dobrze, że skorzystano przynajmniej z niektórych z tych modeli, jak np. Raul, McManaman, Hierro. Wyszedł też parę razy taki Zidane, ale to dużo, dużo starsza figurka.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 29-05-2010, 20:45   

Maciex przesuń go do działu VIP
_________________
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 14-07-2010, 20:42   

Założę się, że gdyby ProStars były nadal produkowane to wyszedłby zestaw 12 zawodników Hiszpanii z okazji zdobycia tytułu Mistrza Świata. Byłaby to wspaniała okazja na wypuszczenie modelu Ikera Casillasa.
_________________
Ostatnio zmieniony przez PrzemkoXVI 14-07-2010, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-07-2010, 21:52   

Wyobraźcie sobie figurkę Prostars Sergio Ramosa... albo właśnie Casillasa, bo by były majstersztyki!
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 14-07-2010, 22:20   

Ładnie prezentowałyby się nawet niektóre repainty w takim zestawie - Puyol, Villa, Torres, Xavi, Iniesta...
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 14-07-2010, 22:23   

Szczerze mówiąc, nie jestem taki pewien. Tylko raz wyszedł duży box jakiejś reprezentacji po wielkim sukcesie. Po wielkich triumfach Francji, Brazylii, Grecji i Hiszpanii(w 2008) nie wydawano specjalnych edycji na cześć tych drużyn, więc nie wydaje mi się, żeby zrobiono inaczej w tym przypadku. Włochów zrobili, bo mieli już dużo gotowych modeli, wystarczyło ładnie pomalować.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 14-07-2010, 22:30   

A tu masz inaczej? Euro to w końcu mniejsza impreza od World Cup. Ale przecież to tylko gdybanie, więc nie zabraniaj nam troszku fantazji :mrgreen:
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 15-07-2010, 22:44   

Człowieku... Jak nie dorosłeś do dyskusji na normalnym forum, to wracaj do swoich kolegów w Metinie albo Tibii i daj porządnym ludziom porozmawiać na poziomie... Najlepszą ciętą ripostą wykazał się mój przedmówca, więc szkoda sił, żeby go przebijać.

Jeden głupi post w najbliższym czasie i to będzie początek końca - po latach z dumą będziesz mógł wspominać, że to tego dnia dostałeś pierwsze ostrzeżenie. Zasłużone.

Powiem ci w tajemnicy, że istnieją setki Master Modeli.
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 15-07-2010, 22:54   

W GRY NIEGRAM a jak jesteś największym kolekcjonerem w polsce z mazim to czemu nie masz ani jednego master modela a jest ich setki a jak pisze że 19 w dziale figurki realu Madryt to chodzi o figurki realu
Ostatnio zmieniony przez 19tomek98 11-12-2010, 10:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 15-07-2010, 23:01   

19tomek98 napisał/a:
a jak jesteś największym kolekcjonerem w polsce z mazim to czemu nie masz ani jednego master modela


Rozumiem, że ty masz ich ponad setkę i w ten sposób chcesz dać mi do zrozumienia, że jestem kolekcjonerem niższej kategorii?

19tomek98 napisał/a:
a jak pisze że 19 w dziale figurki realu Madryt to chodzi ote z reala


Jak odbiegasz od tematyki kilku ostatnich postów, to takie rozumowanie jest oczywiste tylko dla ciebie. Poza tym napisałeś nam "jest 19 master modeli"(swoją drogą jak w tak krótkim zdaniu można zrobić błędy?), to to nie jest równoznaczne z "jest 19 Master Modeli Realu Madryt " i temat, w którym to piszesz wcale cię nie usprawiedliwia.

Proszę nie odpowiadać na kilka ostatnich postów. Autor zamieszania zostanie zaraz odpowiednio nagrodzony. Nie ma co wdawać się w zbędną polemikę z osobami dążącymi do obniżenia poziomu forum.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 16-07-2010, 12:26   

19tomek98 napisał/a:
czemu nie masz ani jednego master modela a jest ich setki a jak pisze że 19 w dziale figurki realu Madryt to chodzi ote z reala

Kończąc rozważania - dawniej gdy jeszcze odbywały się Convention można było tam pokusić się o wylicytowanie Master Modeli. Uwierz mi że nie było to 100 zł, lecz kilka razy więcej. Przejrzyj sobie eBay i sprawdź cenę jakiegokolwiek Master Modelu. Ani Maciex, ani ja ani nikt inny w naszym wieku nie jest w stanie dać tyle za jedną figurkę. Takie aukcje są dla osób które mają już swoje rodziny i pracę. Może drętwo napisane ale niestety tak właśnie jest.

Wracając do tematu - na jakiej stronie Maciex znalazłeś foty tych figurek? W tle dostrzegłem kilka innych boxów. Może to jest jakieś muzeum Corinthian :mrgreen:
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 16-07-2010, 12:54   

Mazi_1899 napisał/a:
Wracając do tematu - na jakiej stronie Maciex znalazłeś foty tych figurek?


Chodzi ci o Master Modele pokazane w pierwszym poście? Corinthianheads.com

Mazi_1899 napisał/a:
Kończąc rozważania - dawniej gdy jeszcze odbywały się Convention można było tam pokusić się o wylicytowanie Master Modeli.


Master Modele często były wystawiane na eBay. Ciekawsze z nich osiągały wysokie ceny. O ile dobrze pamiętam, we wszystkich takich aukcjach cena minimalna wynosiła 50 funtów, a więc nie dało się tanio tego kupić.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-06-2011, 22:27   

Więc jeżeli wyszła figurka Figo i miało wyjść jeszcze wiele figurek Realu to dlaczego nie wyszły? Jeżeli wyprodukowali Figo to musieli mieć licencję na piłkarzy Realu. Poza tym, czemu później nie mogli zdobyć licencji królewskich (fani Barcelony może :) ) ? Jeżeli takie firmy jak rabonas (polska firma) i te kodaki (czy jak się one nazywały, te japońskie figurki) potrafiły wydać piłkarzy Realu ? Bo przecież Corinthian była firmą lepszą, sławniejszą i bogatszą, więc czemu nie mogli zdobyć licencji ? Może jestem zbyt głupi, aby to zrozumieć, ale proszę o rzetelną odpowiedź :)
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29-06-2011, 22:59   

Nie wiem, czy Rabonas to oficjalne gadżety. A Chińczycy to już inna epoka.
Corinthian wyprodukował sporo figurek Realu, ale w ostatniej chwili wstrzymano ich wydanie. To musi oznaczać, że w ostatniej chwili zerwano umowę. Komu nie pasowały warunki? Przypuszczam, że Hiszpanom, bo dla Corinthian praktycznie każda figurka to więcej pieniędzy w kasie. O co jednak chodziło w ich sporze - nie wiem i myślę, że się już nie dowiem.
Pozostają nam repainty, z już kupioną kalkomanią pewnie będą lepsze niż te dotychczasowe 8)
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 06-08-2011, 23:01   

Nie wie ktoś czy ma ktoś na sprzedaż figurke luisa figo?
 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 06-08-2011, 23:02   

To chyba nie ten temat. A jeżeli chodzi ci o ten rarytas w stroju Królewskich to wątpię
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: