Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Zgody i układy
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 21-02-2010, 21:12   Zgody i układy

Z kim przyjaźnią się wasze ulubione drużyny? Jakie mają zawarte zgody i układy?
Jaka zgoda jest obecnie waszym zdaniem najsilniejsza albo najlepsza w Polsce? Czy wasze drużyny mają jakieś zgody za granicą?

Zacznijmy od paru informacji...
Legia Warszawa , pomimo obecnej sytuacji w ich środowisku kibicowskim(spory z zarządem, mnóstwo zakazów za każdą byle pierdołę, gazowanie kibiców w sektorze, ściąganie młynowego z płotu...) ma ciekawszych przyjaciół, niż może się wydawać. Oparcie mogą znaleźć m.in. w kibicach holenderskiego ADO Den Haag oraz włoskiego Juventusu Turyn !

Jedna z najlepszych polskich ekip, Ruch Chorzów, przyjaźni się z Atletico Madryt - przed Wielkimi Derbami Śląska na meczu Atletico z Realem Madryt na płocie pojawił się nawet transparent informujący o meczu w Polsce!

Ważniejsze polskie zgody:
Górnik Zabrze - GKS Katowice
Cracovia Kraków - Lech Poznań - Arka Gdynia
Widzew Łódź - Ruch Chorzów
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk - Wisła Kraków
Legia Warszawa - Pogoń Szczecin
Arka Gdynia - Polonia Bytom
_________________

 
 
 
REKLAMA

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 82
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 22-02-2010, 21:41   

 
 
 
kolekcjoner
Niebieska podstawka

Ulubiona drużyna: gfsgsg
Zbierasz od: 1912
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 82
Skąd: fsdgds
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 22-02-2010, 21:41   

zgoda Pogoń - Legia jest bardzo stara,z info na forum i z opowiadan starszych kiboli na Pogoni dowiedzialem się ze trwa bardzo dlugo..... tylko ze w latach 90 juz nie wiem kto ale chyba Legia zrywa z Pogonią ale w 95 roku w Szczecinie znowu jest sztama

ostatnio ociepliły sie stosunki z : Flotą,Bieszczady ustrzyki dolne.bylismy razem na turnieju,nas ok 70 bieszczady 17 i flota 18.byl tez falubaz zg ktory ma uklad z Flota i..no wlasnie,czesto wspomaga Pogoń w dobrych liczbach a Pogoń odplaca sie tak samo takze..blisko zgody :) oto fotki ze wspolnej imprezy po turnieju :

(na turnieju byla ekipa (h) Pogoni ktora i tak jest w tej chwili w 2 dziesiątce jesli chodzi hools w polsce...)w tej rundzie mielismy 5 walk.z arką-obili nas.z lechia-to samo..ze slaskiem-slask nas obil.my za to obiliśmy Raków i Chojniczanke,ale to zupelnie inna liga,i na pewno Pogoń nie jest tak mocna jak np w latach 90...ale to nie temat o tym :) :P

fotki:

(terror corps to ekipa chuliganska Pogoni)



(wspolne zdjecie.ekipy:Pogoń,Flota,Bieszczady,Falubaz)



( :) )

 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23-02-2010, 07:50   

Szczerze, to ja zawsze bardziej ceniłem sobie zgody zarówno na gruncie kibicowskim, jak i czysto piłkarskim. Tak jest np. z Juventusem, który takie zgody ma z Genoą, Sieną, czy nawet Standardem Liege. Piłkarze Juve, którzy nie łapią się do 1. drużyny mogą zostać właśnie wypożyczeni do wyżej wymienionych klubów. Co ma z tego Juve? Prawo pierwokupu różnych wyróżniających się graczy tych zespołów. Przy okazji kibice wspierają się nawzajem na różnego rodzaju wyjazdach.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-08-2011, 00:48   

Wisła ma również zgodę z Unią Tarnów. W przeszłości miała zgody z: Legią, Cracovią, Lechem, Widzewem, Jagiellonią, Ruchem, ŁKS-em, Piastem Gliwice, Motorem Lublin.

A tu link dla niedowiarków:
http://historiawisly.pl/wiki/index.php?title=Zgody
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 07-08-2011, 00:53   

Po latach zgody Wisły z Legią, Widzewem, Cracovią wydają się niemożliwe...
Ale kto by teraz pomyślał o ponowieniu zgody Górnik-Ruch albo w latach 90. o przybiciu zgody Górnik-GieKSa? Prawda jest taka, że wszystkie ekipy trochę kombinują, ale obrażanie innych, że "kiedyś zgody, a dziś układy - 0 honoru" jest bardzo częste.
_________________

 
 
 
Piotrek 
TOP
Chelsea fan!

Ulubiona drużyna: Chelsea Londyn, Ruch Chorzów
Zbierasz od: lipiec 2006 r.
Wiek: 26
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 411
Skąd: Katowice
Wysłany: 30-10-2011, 10:08   

ruch chorzów- atletico Madryt - według mnie najważniejsza polska zgoda ;d
_________________
CHELSEA!!!!!!!!!
 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 30-10-2011, 10:36   

Włocławia-Zawisza
Oraz przyjażń Wisła-Śląsk-Lechia
 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 30-10-2011, 11:18   

Sam sobie płacz chcesz ja nie musze tu pisać
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 30-10-2011, 11:35   

To może przypomnij sobie, ile razy pisałeś mi, żeby dodać cię do grupy ViP albo Przyjaciel? Ile razy chciałeś, żeby zdjąć ci ostrzeżenie? A pamiętasz jeszcze narzekanie, że X pisze tak krótko na forum i już ma rangę, a ty dalej nic? Może przypominasz sobie twoje pisanie do mnie po zbanowaniu cię na forum?

Jeżeli odpowiedź na któreś z pytań brzmi "tak", to chyba już wiesz, że powyższy post jest nie na miejscu.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 08-04-2012, 13:03   

Bubul napisał/a:
Wisła ma również zgodę z Unią Tarnów. W przeszłości miała zgody z: Legią, Cracovią, Lechem, Widzewem, Jagiellonią, Ruchem, ŁKS-em, Piastem Gliwice, Motorem Lublin.



Cóż, długo musieli szukać, żeby trafić na właściwych :mrgreen: . Od siebie dodam, że AC Milan ma sztamę z Brescią i Regginą. Śląsk Wrocław trzyma z Miedźą Legnica, Motorem Lublin (nie licząc wielkiej trójcy), Lechia z Czarnymi i Gryfem Słupsk. Uprzedzając wypowiedź Maciexa napiszę, że jego LFC trzyma przyjacielski układ z Celtikiem FC ;)
_________________
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-04-2012, 13:10   

Liverpool również przyjaźni się z Fiorentiną, jeśli dobrze wiem.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 08-04-2012, 13:24   

Ja napiszę coś więcej niż tylko Liverpool -Celtic.

W Anglii zgody między kibicami są z reguł rozumiane nieco inaczej i jest więcej miejsca na taką własną interpretację, własne opinie.
Często przewija się motyw sympatii kibiców Liverpoolu FC i Celticu Glasgow, jednak są też akcenty Liverpool - Rangers. Żeby było ciekawiej, mogę jeszcze powiedzieć, że wielu sympatyków Celticu po prostu nie lubi Liverpoolu i nikt nie uznaje tam tego za coś dziwnego.
Kibice Liverpoolu mają więcej układów za granicą. Od wielu lat utrzymują się przyjacielskie stosunki na linii Liverpool - Monchengladbach, sojusz z kibicami tamtejszej Borussii zawarto jeszcze w latach 70. Kibice z Niemiec w latach 90. wsparli finansowo rodziny ofiar Hillsbrough czekiem na kilkudziesięciotysięczną sumę(chyba 20 tys. funtów, sporo zwłaszcza jak na tamte czasy, czyli '91 albo '92).
Stosunkowo niedawno narodziła się zgoda Liverpool - Fiorentina ( :piwo: ). Czytałem jakieś tam oficjalne komunikaty jednych i drugich, jakieś tam gadanie Włochów, że od zawsze imponowali im kibice z The Kop, ale mam wrażenie, że to trochę sztuczne. Może znaczenie tutaj mają okrzyki kibiców Violi "Kochamy Liverpool za Heysel", ale to jest poziom poniżej mułu.

To tyle ode mnie, jeżeli macie jakieś pytanie to chętnie odpowiem.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-04-2012, 14:07   

Jak wiecie, ale niestety przyjaźnie w piłce nożnej między kibicami powstają często według zasady: " Wróg mojego wroga jest moim przyjacielem " . Na swoim przykładzie podam: od 1948 roku kibice Wisły nienawidzą Cracovii, kibice Lecha nienawidzą Śląska, kibice Lechii nienawidzą Arki Gdynia. Efekt ? Potrójna zgoda: Wisła, Śląsk, Lechia i potrójna zgoda Lech, Cracovia, Arka . Obie grupy szczerze się nienawidzą ( sorki, za nadużywanie słowa ). Linia kibiców wokół tej szóstki klubów, jest więc najsilniejsza w całej piłkarskiej Polsce. Kibice Juventusu nienawidzą się z Fiorentiną. Po 1985 roku oczywiste jest to, że Liverpoolu sympatią nie darzą, więc gdy rodzi się ku temu okazja i w 2009 roku w Lidze Mistrzów do grupy E trafiają Liverpool i Fiorentina, to podczas dwóch wspólnych meczów ( oba wygrane przez Fiorentinę, oba z czystym kontem 8) ) rodzi się miłość między tymi kibicami. Choć kochanie kogoś za Heysel to okropna sprawa i takie rzeczy nie powinny mieć miejsce. Miłość nie może rodzić się wśród śmierci innych; a ku zdziwieniu tak to właśnie wygląda. W każdym razie Fiorentina & Liverpool Forever :D
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-06-2012, 15:11   

Kilka ważnych informacji ze świata kibicowskiego:

- > Legia Warszawa zerwała zgodę z Juventusem Turyn , nie wiem z czyjej winy i kto zerwał przyjaźń, a także kiedy dokładnie ten fakt się stał jasny

- > Wisła Kraków prawdopodobnie będzie miała nową zgodę. Obecnie Polonia Przemyśl jest pozdrawiana na każdym Wiślackim meczu, kibice Polonii wspierali nas także na derbach, dodatkowo 14.04.2012. na meczu Polonia Przemyśl - Chełmianka, kibiców gospodarzy wspomagało 70 fanów Wisły z flagą.

- > Bogdanka Łęczna to jeden z nielicznych klubów na najwyższych polskich szczeblach, bez żadnych kibiców. Kibice odwrócili się od tego klubu, gdy ten zmienił nazwę i zaczęli wszystko od nowa, od klasy C ( już są wyżej ) pod nazwą: Górnik Łęczna



- > Kibice ŁKS-u, z tego co się dowiedziałem na siłę szukają zagranicznej zgody, najlepiej z jakimś potężnym klubem, tylko, że im to nie wychodzi. Na zdjęciu mecz Ligi Mistrzów Real - CSKA Moskwa
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 01-06-2012, 17:24   

Źle wiesz o tym ŁKS-ie. Oni już są z Realem, a nie próbują poszukać sobie kogokolwiek. Z tego, co wiem, to Hiszpanie byli już na meczu ŁKS-Legia.

Ostatnio na meczu Hutnika Kraków pokazała się kilkudziesięcioosobowa ekipa z Magdeburga, wiesz czy to jest lub będzie coś konkretnego na dłuższy czas?
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-06-2012, 19:40   

Wiem, z tego co mówią kibice, że z Magdeburgiem mają już zgodę, więc sądzę, że jest to coś poważnego. Co jakiś czas organizują sobie mecze przyjaźni i muszę przyznać- kibice wykazują się nieźle. Magdeburg już nie raz prezentował oprawy związane z Hutnikiem, a Hutnik z Magdeburgiem.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-07-2012, 16:27   

Kto z kim trzyma w polskiej piłce ?

Z moich obserwacji zauważyłem, że polska scena kibicowska dzieli się na 5 najważniejszych frontów.


FRONT KRAKOWSKI

Wisła Kraków
Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk
Unia Tarnów
Miedź Legnica
Motor Lublin
Gryf Słupsk
Polonia Przemyśl
Czarni Słupsk
Piast Gliwice


FRONT POZNAŃSKI

Lech Poznań
Arka Gdynia
KS Cracovia
Polonia Warszawa
GKS Tychy
Sandecja Nowy Sącz
Górnik Wałbrzych
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
Gwardia Koszalin
Polonia Bytom
Zagłębie Lubin
Tarnovia Tarnów
Zawisza Bydgoszcz
ŁKS Łódź
Resovia Rzeszów
Beskid Andrychów
Odra Opole
Stal Mielec
Czarni Jasło
Korona Kielce

FRONT WARSZAWSKI

Legia Warszawa
Pogoń Szczecin
Zagłębie Sosnowiec
Olimpia Elbląg
BKS Stal Bielsko-Biała

FRONT CHORZOWSKI

Ruch Chorzów
Widzew Łódź
Elana Toruń
Apator Toruń
Igloopol Dębica

FRONT ZABRZAŃSKI

Górnik Zabrze
GKS Katowice
Wisłoka Dębica
ROW Rybnik
Concordia Knurów
JKS Jarosław
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 11-07-2012, 18:55   

Pogoń Szczecin i Zagłębie Sosnowiec nigdy nie staną w jednym froncie. Elana i Apator się nie znoszą. Wisłoka i JKS to mocna kosa. Arka bardzo nie lubi się z ŁKS-em.
Do tego te "fronty" też się mieszają, bo np. Zagłębie ma dobre układy z Ruchem. No i brakuje kilku bardzo ważnych ekip, które nie pasują do całej teorii...
Ale "Front zabrzański" to chyba trochę przesada. Dość świeża zgoda z GieKSą i zgody z ekipami, które nie mają tworzyć wielkiej siły, tylko dobrze się z nami dogadują z innych względów(po blisko 25 latach zgody z Wisłoką, która powstała prawdopodobnie dzięki kilku lub kilkunastu osobom, nikt nie wyobraża sobie rozbratu).

Plus za długą i sensowną rozkminę, ale w całej teorii widzę niedociągnięcia, żeby nie powiedzieć: jest trochę naciągana.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-07-2012, 19:12   

Rozkmina robiona na szybko i trochę z nudów xD

Ruch Chorzów wśród swoich zgód ma zarówno Elanę Toruń, jak i Apator, gdyby te ekipy na prawdę się nienawidziły, któraś zgoda dawno już by się rozleciała. Zagłębie Sosnowiec i Pogoń to zgody Legii, a warto też dodać, ze kiedyś mieli nawet zgodę pomiędzy sobą. JKS jest zgodą GKS-u Katowice, a Wisłoka Górnika Zabrze . A jak wiadomo- Górnik ma zgodę z GKS-em, więc nie powinno to tak działać. A jakich jeszcze mocnych ekip brakuje ? GKS Bełchatów często prezentował ładne oprawy, ale nie mają zbyt wielu przyjaciół. Kogo jeszcze brakuje ?
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 11-07-2012, 20:06   

Mi rzucił się w oczy brak np. Jagiellonii Białystok. Nie ma też Wisły Płock(dobre stosunki z Górnikiem, choć zgoda upadła już kilka lat temu), Łęcznej, Ruchu Radzionków, Siarki Tarnobrzeg, Odry Wodzisław, Radomiaka, Karpat Krosno... Niektóre można uznać za marginalne ekipy, ale skoro pojawiła się np. Concordia albo Beskid...

Wisłoka na 100% na złe stosunki z JKS-em, tego jestem absolutnie pewien.
Elana i Apator nie mogą ze sobą wytrzymać w jednym mieście.
Pogoń i Zagłębie 4 lata temu na swoim meczu w I(wtedy chyba nazywała się II) lidze zaliczyli bardzo poważną awanturę(m.in. spalona flaga!) i upadł mit o dobrych stosunkach.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: