Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Zabijanie nudy na lekcjach informatyki
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 20-08-2010, 22:38   Zabijanie nudy na lekcjach informatyki

Jakie znacie ciekawe stronki i gierki przydatne na nudniejszych lekcjach informatyki? Przy nudniejszych zajęciach:
A) Udajecie, że słuchacie
B) Coś tam rysujecie w zeszytach albo rozmawiacie z kolegami o czym tylko da się rozmawiać
C) Gracie w jakieś gry, do których wystarczy myszka i ew. kilka przycisków na klawiaturze?

W zeszłym roku szkolnym u nas hitem były 3 proste gierki: Red Remover(najlepsza z całej trójcy), Totem Destroyer, Cannon Ragdoll. Wszystkie 3 znalazłem na pewnym ciekawym blogu. Nie wiem czemu tak, ale wszystkie 3 hity wyszły ode mnie, a reszta klasy tylko podpatrywała i podłapywała te zabawy ;)
Czekam na sensowne odpowiedzi i propozycje najciekawszych minigierek.
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Stara Gwardia

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Wysłany: 21-08-2010, 00:00   

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 21-08-2010, 00:00   

Ja oczywiście intensywnie słuchałem :evil: . Jak lekcja jest bardzo "interesująca" to przeglądam youtube, jednak staram się oglądać tylko skróty meczów, które były poprzedniego dnia. W roku szkolnym znalazłem interesującą stronkę, na której można oglądać za friko filmy online. Niestety adres strony wyleciał mi z głowy.
_________________
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-08-2010, 09:19   

Spele.nl

Dużo gier, pewnie większość z Was zna tą stronkę. Całą 3. gimnazjum przesiedziałem grając z kumplem w penalty fever - ja bramkarz, on wykonywał jedenastki :D
_________________

 
 
 
Mateusz200 
Platyna


Ulubiona drużyna: Arsenal,Borussia Dortmund
Zbierasz od: 2007
Wiek: 25
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 805
Skąd: małopolska
Wysłany: 21-08-2010, 10:57   

Jeżeli chodzi o takie stronki to polecam:

www.wyspagier.pl
www.gry.pl
www.gry.jeja.pl
www.mojegry.pl
www.mousebreaker.com

myślę że większość z was zna te strony.
My na lekcjach gramy przeważnie w bike manię kto najszybszy i czasem w psa i kota oraz czołgi :)
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 21-08-2010, 12:50   

Chodzi mi o konkretne tytuły, a tutaj co? Tylko jeden...

Macie jakieś "klasyki", które pomimo niezbyt skomplikowanych zasad i przeciętnej grafiki, mogą zająć trochę czasu?
_________________

 
 
 
Mateusz200 
Platyna


Ulubiona drużyna: Arsenal,Borussia Dortmund
Zbierasz od: 2007
Wiek: 25
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 805
Skąd: małopolska
Wysłany: 21-08-2010, 12:57   

na gry.jeja polecam wolny strzelec.Jest to gra nie na informatykę lecz na nudne wieczory.
W tej grze najpierw trenujesz swojego zawodnika,później podpisujesz kontrakt z klubem z najniższej ligi aby później(niekoniecznie z nim) wygrać pierwszą.W międzyczasie za zarobione pieniądze kupujesz sobie samochód,dom a także zdobywasz dziewczynę.Grać możesz w nieskończoność.

EDIT:linki do poszczególnych części:
1.http://www.gry.jeja.pl/3003,wolny-strzelec.html
2.http://www.gry.jeja.pl/3004,wolny-strzelec-2.html
3.http://www.gry.jeja.pl/4805,wolny-strzelec-3.html
_________________

Ostatnio zmieniony przez Mateusz200 21-08-2010, 12:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mateusz200 
Platyna


Ulubiona drużyna: Arsenal,Borussia Dortmund
Zbierasz od: 2007
Wiek: 25
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 805
Skąd: małopolska
Wysłany: 08-02-2011, 18:01   

Sorki,że post pod postem.Ostatnimi czasy znalazłem fajną grę przez neta,część z was już ją pewnie zna.Jej nazwa to haxball.Jest to piłka nożna w 2D,gdzie zamiast normalnych ludzi gra się kulkami.Nie trzeba nic instalować.Bardzo podoba mi się to,że można grać w nią z ludźmi z całego świata.Jeżeli chodzi o graczy z zagranicy,to polecam Estończyków :)

Oto link do gry: www.haxball.appspot.com
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 19-10-2011, 20:08   

Udało mi się zająć najlepsze możliwe miejsce w nowej pracowni informatycznej, mogę robi praktycznie co mi się podoba :evil:
Pan profesor programista stoi przed klasą, która otacza go z 3 stron - komputery są ułożone przy ścianach, zostawiając dużo przestrzeni na środku. Widziałby wszystko, co robimy, ale każde biurko jest odgrodzone dwoma "przenośnymi" ściankami", żeby każdy miał trochę prywatności. Na pierwszej lekcji zająłem to miejsce nieświadomie - po prostu po wejściu do sali zajmowaliśmy miejsca jak leci, a mi się nie spieszyło, więc zostało mi to na końcu :D Dzięki temu wystarczy przesunąć jeszcze monitor o 10-15 cm, troszkę go obrócić i można robi, co się chce.

Do czego zmierzam? Po pierwsze, chcę odnowić temat. Zaczął się rok szkolny, więc ponownie można myśleć o "alternatywnych" zajęciach na informatykę. Po drugie, może ważniejsze ( :lol: ), mam dodatkowe półtorej godziny w trakcie lekcji na wprowadzanie poprawek dla forum :) Wiadomo, że trzeba trochę zająć się tematem lekcji, ale zostaje sporo czasu na zajęcia ponadprogramowe - w końcu tworzenie stron w HTML i CSS to też informatyka... Po południu wracam zmęczony po 7-8 lekcjach i nie zawsze mam ochotę na robienie tutaj czegokolwiek, ale w szkole chętnie czymś bym się zajął, bo to jakiś odpoczynek od wielogodzinnego siedzenia na lekcjach. Po południu siły i motywacja odchodzą, bo mam już wszystkiego dosyć.
http://mycorinthian.jun.pl/viewtopic.php?t=174
http://mycorinthian.jun.pl/viewtopic.php?t=47
Przejrzyjcie tematy, zastanówcie się jeszcze raz... Jak macie jakieś "życzenia", to pisać! Jeżeli macie propozycje innych dodatków, to też się odzywajcie(w tych tematach albo gdzieś indziej w dziale "Forum"). To samo odnosi się do stronki - macie pomysł na jakieś ożywienie jej, to chętnie wysłucham opinii.
W Gimnazjum to by nie przeszło, bo siedziałem przy komputerze najbliżej biurka nauczyciela, a komputery były na ławkach rozstawionych jak w każdej normalnej sali i cała klasa mogła się gapi, co robię w czasie lekcji :P
_________________

 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 01-12-2011, 16:27   

Ja mam w szkole rzadko zajecia przy komputerach ale jak sie zdarza to odpalam PinBall i gram :D Oczywiście jest 5 najlepszych wyników i wszyscy Ci z innych klas co maja lekcje przede mna i po mnie, grają.I walczymy o jak najlepszy wynik.Rekord na "naszym" kompie wynosi nieco ponad 7 mln. pkt.:D
_________________

 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 28
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-12-2011, 19:37   

Ja ostatnio grałem całą lekcję w Urban Rivals, ale dostałem niezły opieprz po lekcji, bo mi się facet pilnie przyglądał ;(
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 02-12-2011, 21:03   

Ja najczęściej gram w coś z kolegami (haxball) a właściwie grałem odziwo nie mam informatyki w 1 gimnazjum.
 
 
 
snajperxxx 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Wiek: 36
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 23-01-2012, 23:19   

Ja jak chodziłem do szkoły (do gimnazjum) , a było to dość dawno na lekcjach informatyki graliśmy w Queka cała grupa i nauczyciel z nami. Poprowadził kawałek lekcji i mówił "dobra to by było na tyle możemy zagrać w Queka" hehe jaja były jak się patrzy...
Fajne czasy...
_________________
FORZA Milan !!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: