Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Repainty na sprzedaż?
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 09-08-2011, 14:44   Repainty na sprzedaż?

Na pomysł wpadłem wczoraj i od razu chcę się was zapytać o zdanie.
Na eBay roi się od figurek dobrych zawodników w cenie 1 funta lub niewiele większej, których sprzedawca ma po 10 lub więcej sztuk w magazynie. Na forum parę razy padło hasło, że jakbym sprzedawał swoje Repainty, to zarobiłbym na tym sporą kasę. Stwierdziłem więc, że może warto rozpocząć produkcję "masową", którą rozprowadzałbym wśród polskich kolekcjonerów, niekoniecznie w cenie, która przyniosłaby mi dziesięciokrotny zwrot kosztów.
Od razu zrobiłem w głowi szybką kalkulację. Robię np. 5 figurek - 5 funtów za figurki, ok. 3 funty za wysyłkę to osiem funtów, ok. 40 zł. Wydrukowanie kalkomanii na kilka figurek to mała część kartki, niewielkie koszty. Pozostałe materiały to srebrny/złoty spray, bezbarwny lakier, a jeżeli tworzę nowego piłkarza - trochę kleju w rodzaju Super Glue albo czegoś podobnego do zaklejenia nazwiska i ew. dorobienia czegoś jak np. niebieska opaska u Ozila.
Uznałem więc, że cena jednej figurki dla kupującego powinna wynosić nie więcej niż 20-25 zł. Za pierwsze uzyskane z tego źródła pieniądze można wydrukować ulotki forumowe, które dodawałbym do wysyłek z figurkami do osób, które nie są tu stałymi bywalcami. To niewielki koszt, jeżeli zadowolimy się czarno-białymi - wystarczy wydrukować jedną, a parę minut drogi ode mnie jest punkt xero, który 200 odbitek zrobi za 12 zł. 200 ulotek/plakatów A4 starczy na długi czas, a żeby było ciekawiej, można zrobić kilka wzorów.
Teraz na szybko, jakie kilka pomysłów na nowe figurki mi wpadło do głowy po przejrzeniu pierwszego z zaufanych sklepów:
Ronaldinho - PSG
Ozil, Hierro, McManaman - Real
Neymar - Santos/Brazylia (?)
Robinho - Milan
Fowler, Meireles - Liverpool
Luis Garcia - Hiszpania/Atletico(widzieliście jak wyszły wersje MicroStars ?)
Henry, Vieira, Barthez, Malouda, Gallas - Francja 2006(koszulka z finału MŚ)

Oczywiście jestem w tej kwestii otwarty na nowe pomysły. Teraz pytanie: Które z powyższych figurek chcielibyście zobaczyć w takiej "produkcji"? Proszę o odpowiedzi, bo lepsza jest odpowiedź na "nie" niż zupełny brak kontaktu!
Według pierwszego zamysłu, figurki "wychodziłyby" mniej więcej raz na kwartał po jednym modelu, żeby nie zostawać co chwila z kilkudziesięcioma figurkami na sprzedaż. Dla przykładu, wybieracie Ozila, bo podobała się jego pierwsza wersja. Tak więc na jesień 2011 wychodzi Mesut Ozil robię X figurek tego gracza w zależności od ilości chętnych. Zaczynam sprzedaż i zaczynam badanie gruntu przed powstaniem nowej figurki. Tym razem pada np. na Robinho i figurką zrobioną na zimę 2011/2012 będzie Robinho w koszulce AC Milan. Znowu ilość egzemplarzy w zależności od ilości chętnych, potem znów sprawdzam, co będzie się cieszyło popularnością i tak dalej, i tak dalej...

Tak więc czekam na odpowiedzi - czy bylibyście czymś takim zainteresowani, jak tak to które figurki z listy, jak nie te to w takim razie jakie byście woleli i tak dalej...
_________________

 
 
 
REKLAMA 
Adrianby

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Wysłany: 09-08-2011, 17:07   

_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-08-2011, 17:07   

Pomysł świetny ! Genialny wprost !!! Ozil według mnie wyszedł fajnie i mógłbyś już szukać zainteresowanych sprzedawców. Ja sam nie wiem, czy się na jakąś zdecyduję z wyżej wymienionych (może Ozil). W każdym razie za takie figurki jak: Żurawski w Wiśle, czy Boruc we Fiorentinie,a może i Dudek w Realu na pewno dałbym te 20-25 zł. Zastanowiłbym się tez na pewno na Torresie w Chelsea ;)
_________________

 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 09-08-2011, 17:17   

Torres w Chelsea to nie byla by tania sztuka hehe.Mi z pewnoscia spodobal by sie Meireles w Liverpoolu a jeszcze lepszy by byl w FC PORTO.Na takiego w Porto moze i ja bym sie zdecydował...
_________________

 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 09-08-2011, 17:56   

Produkuję raczej ProStars, bo są większe i całość prezentuje się wtedy ładniej, więc Żurawski i Boruc będą chyba za trudni, ale mam już wydrukowaną kalkomanię z logo Ery, więc można pomyśleć :D Do wykonania jest również taki Dudek w Realu i to w większej ilości:

Mogę nawet spróbować zrobić mu taką czuprynę z przodu :D

Torres w Chelsea z ProStars nie do zrobienia w normalnej cenie, bo każdy Torres z PRO to duży wydatek, po doliczeniu kosztów produkcji i robocizny wyjdzie kwota, której raczej za niego nie dostanę.

Meireles w Porto? Musiałbym znaleźć odpowiednią figurkę, bo na łysego Meirelesa w LFC już mam coś upatrzone, a na takiego przed obcięciem jeszcze nic nie znalazłem. Jak interesują was takie pojedyncze sztuki to piszcie na GG i wtedy można dogadać szczegóły :!: Jak otrzymane zamówienie jest wykonalne, to chętnie się go podejmę.

I na koniec bomba. Jest szansa na "naszą" edycję figurek Roberto Baggio! Cena byłaby nieco wyższa niż podana wcześniej(myślę, że ok. 30 zł), ale byłaby to figurka ProStars, jakiej jeszcze chyba nie było! Widzi mi się Baggio w takiej koszulce reprezentacji: http://www.whoateallthepies.tv/1571713.jpg
Był dotychczas taki Baggio, ale w ProStars XL... Figurka byłaby na bazie tego modelu:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Maciex1995 09-08-2011, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 09-08-2011, 22:45   

Ja na bank skusiłbym się na wszystko spod szyldu Juventusu.
_________________

 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 10-08-2011, 21:38   

Powiem tak - od kiedy stałem się posiadaczem prawa jazdy, kolekcjonowanie nie wiem czemu odrzuciło mnie w kierunku motoryzacji. Na dniach postaram się wrzucić kilka fotografii obecnego wyglądu swojego pokoju. Niestety figurek nie będę już zbierał w takich ilościach jak dotychczas. Kupię może z 1 na dwa miesiące, ponieważ wszystko co udaje mi się uzbierać wędruje w Golfa 3. Tak więc wątpię, żebym skusił się na repaint - wolę oryginalne figurki. Oczywiście nie krytykuję pomysłu sprzedaży malowanych figurek, komuś mogą się podobać. Fajny pomysł na tworzenie nowych figurek po zatrzymaniu produkcji.
_________________
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 10-08-2011, 22:47   

Jest jakiś odzew na mój pomysł, więc rzucę trochę konkretów.
Na dzień dzisiejszy "do zrobienia" byłyby takie figurki:
Roberto Baggio - Włochy
Dudek - Real
Ronaldinho - PSG
Hierro - Real
McManaman - Real
Robinho - Milan
Garcia - Hiszpania
Garcia - Atletico Madryt
Henry - Francja 06
Barthez - Francja 06
Vieira - Francja 06
Malouda - Francja 06
Gallas - Francja 06

Meireles - Porto
Meireles - Liverpool
Neymar - Brazylia/Santos
Ozil - Real
Aquilani - Juventus
Moutinho - Porto
Sissoko - Juventus/PSG
Falcao - Porto

W pierwszej części spisu możecie zobaczyć z jakiego modelu byłaby robiona dana figurka, wystarczy kliknąć na nazwisko piłkarza. Druga część to jak na razie niespodzianka, bo to będą, powiedzmy, nowe modele. Mogę tylko zdradzić, że Ozil byłby taki sam jak ten mój.
Którymi figurkami bylibyście zainteresowani na tyle, że moglibyście je kupić w podanej wcześniej cenie(ok. 25 zł)? Można wybrać kilka, bo zakładamy, że wyjdzie na razie jedna a komuś może zależeć na jednej z paru.
Jak będzie jakiś pozytywny odbiór tych konkretów to będzie pora na ostateczne przemyślenie kwestii i zapisy.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-08-2011, 16:47   

U mnie:

1. Jerzy Dudek (100 %)
2. Mesust Ozil (75 %)
_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-08-2011, 20:34   

Aquilani - Juventus

Ja osobiście preferowałbym kogoś innego w trykocie Juve. Kogoś, kto więcej sobie pograł w Turynie...
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 11-08-2011, 20:39   

Ja na 99%
dudek Real
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 11-08-2011, 20:43   

HugoL - ważną sprawą jest dostępność danych figurek, która nie zależy ode mnie. Jeżeli jednak ci zależy na pojedynczych zamówieniach na 1 wybraną figurkę to wystarczy napisać na GG, bo co innego dorwać tanio 1 figurkę, a co innego znaleźć ich 10 z opcją Kup Teraz u jednego sprzedawcy.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-08-2011, 21:02   

Maciek już dwie osoby chętne na tą samą figurkę. A jestem pewien, że i więcej się znajdzie. Myślę, że możesz ją robić w twojej pierwszej serii :)
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 18-08-2011, 15:09   

Widzę, że są wstępnie chętni na Dudka, więc można się rozeznać, kto wziąłby taką figurkę. Jeżeli będzie minimum 3 chętnych, mogę wziąć się za "produkcję".
Więc kto byłby zainteresowany Dudkiem w koszulce Realu? Czekam na odpowiedzi w tym temacie.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 01-09-2011, 22:10   

Na razie nie ma dużego zainteresowania na jedną, tę samą figurkę, jednak miałem ostatnio dużo czasu do przemyśleń dotyczących tego typu projektów.
W planach mam zrobienie 12-packu jednej drużyny i nie będzie to Liverpool ani Francja. Może wam się spodobać, na razie myślę o sposobie wykonania np. opakowania na taki zestaw figurek, żeby było podobnie do Corinthian, ale jednak się wyróżniało. Już mam pierwszy koncept, ale muszę to sobie rozrysować, wykalkulować, wyobrazić.
A więc zamiast myśleć o pojedynczych figurkach, możecie też zastanawiać się nad całymi boxami.
Jak znajdzie się kupiec to fajnie, ale samo posiadanie czegoś takiego też będzie dla mnie frajdą :mrgreen:
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 13-10-2011, 16:54   

Pierwsza figurka Repaint wystawiona na sprzedaż:
http://allegro.pl/microst...1874337580.html

Raul był robiony dawno, więc jest bez kalkomanii - 100% ręczna robota.
Mam jeszcze 2 takie modele Raula, więc jeżeli są chętni, to mogę go wykonać jeszcze raz w ciągu kilku najbliższych dni :)

MCRM001 - Raul(Real Madryt ) :)
MyCorinthian Repaint MicroStars 001 :mrgreen:

Sprawa z forsą ze sprzedaży przeznaczoną na forum jest prosta - biorę 5 zł za figurkę, tak jakbym sprzedawał zwykłego Raula, a reszta a) idzie na promocję forum bądź b) odkładam to i kiedy z tego typu akcji uzbiera się 60 zł - kupuję dla forum JunPremium.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 28-10-2011, 22:20   

Co z tymi 12-packami ? Robisz w tej chwili jakieś boxy ? Dla kogo będą i kto da ponad 200 zł za ten box figurek ?? Słyszałem coś o Realu Madryt , ale nie jestem pewien.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29-10-2011, 09:42   

Mój entuzjazm trochę opadł, bo za każdym razem słyszałem tylko, że fajny pomysł, ale może ktoś inny weźmie, więc teraz to wygląda tak:
Mam "materiały" na kilka figurek Realu(musicie zobaczyć zdjęcie przerobionego Ronaldo, moim zdaniem genialny!) i jak nikt nie będzie chciał, to nie będzie to dla mnie problem, figurki zostaną u mnie. Jeżeli znajdzie się chętny, to sprzedaję i ewentualnie dla siebie robię to jeszcze raz.

W tej chwili wykonuję takie figurki, które miały znaleźć się w 12-packach:
Iker Casillas - Real Madryt (box Realu)
Cristiano Ronaldo - Real Madryt (box Realu)
Sami Khedira - Real Madryt (box Realu)
Pepe - Real Madryt (box Realu) ; ten wyjdzie ;przeciętnie, bo okazało się, że skóra piłkarza jest ciemniejsza, niż wynikało ze zdjęć i wychodzi to trochę nie jak Pepe; może zrobię go z innej figurki
Miał być Benzema, ale to straszne pudło - po raz drugi się za niego wziąłem i muszę przyznać, że się nie udało

Wesley Sneijder - Inter Mediolan (box Serie A)
Rubinho - Palermo (box Serie A)

Na razie są "Master Modele", bez żadnych oznaczeń na koszulkach. Dam fotki Ronaldo i Sneijdera jako "spoiler" tych boxów :D
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-10-2011, 11:28   

Znalazłem genialne repainty na ebayu !!

http://www.ebay.pl/itm/No...=item3a6bb05112

David De Gea

http://www.ebay.pl/itm/No...=item3a6bb04bb7

David Luiz

http://www.ebay.pl/itm/No...=item3a6bb05d73

Thomas Mueller

i na koniec coś dla sycylijczyka:

http://www.ebay.pl/itm/No...=item3a6bb0660c
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29-10-2011, 11:35   

Wystarczyło ci podpowiedzieć, jak szukać, żebyś zaraz wyskoczył z jakimiś aukcjami :P
Takie przerabianie piłkarzy na innych to powszechna praktyka i czasem podpatruję eBay, żeby znaleźć coś, co sam potem umiałbym zrobić :D Niektóre ceny są kosmiczne, ale i tak znajdują się chętni.
_________________

 
 
 
sycyljczyk 
Złota podstawka


Ulubiona drużyna: Real Madryt
Zbierasz od: Od niedawna
Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Ozimek
Wysłany: 29-10-2011, 11:37   

w życiu bym się nie domyślił, że to Xab ;o

Przeróbka musi być idealnie zrobiona, żeby do mnie przemówiła ;)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: