Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Anty-spamowe punkty karne
Autor Wiadomość
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-12-2011, 13:34   Anty-spamowe punkty karne

Na forum jest nas coraz mniej. Mimo to, okrutnego Spamu jest coraz więcej, wiele postów naszych użytkowników ma wartość śmieciową. Na pewno każdy z nas bardzo lubi to forum. Nie zaśmiecajmy więc go. Nie możemy dawać kolejnych ostrzeżeń naszym użytkownikom, bo nikogo tu zaraz nie będzie. Forum służy do wymiany wiedzy między użytkownikami na wybrany temat lub do dobrej zabawy z innymi ludźmi. Jeżeli nasze posty nie odzwierciedlają tych dwóch zasad, nie powinny się pojawiać wcale. Jak temu zapobiec ? Wymyśliłem tzw. anty-spamowe punkty karne. Ich głównym celem będzie zwalczanie spamu pojawiającego się często na naszym forum. Jak będzie to działało ? Zarząd forum będzie pilnie przyglądał się postom użytkowników. Jeżeli w danym poście użytkownik popełni wiele błędów, jego post zostanie poprawiony czerwonym kolorem, a użytkownik dostanie punkt karny, widniejący w danym poście. W przypadku 50 punktów karnych użytkownik zostanie zbanowany przez Zarząd Forum nieodwracalnie i nieodwołalnie. Co w poście będzie oceniane ? Błędy gramatyczne, stylistyczne, interpunkcyjne i ortograficzne. Oczywiście nie będzie to jakaś hegemonia- w przypadku, gdy użytkownik napisze post odzwierciedlający temat danego forum, w swojej wypowiedzi użyje kilka, lub więcej zdań, wszystko napisze stylistycznie, ładnie i poprawnie, to nie przyznamy mu punktu karnego, za brak dwóch przecinków, czy kropki na końcu zdania. Nie musicie się bać tych punktów karnych, szczególnie osoby, do których Zarząd Forum nigdy nie miał zastrzeżeń. Dlaczego to ma zwalczać spam ? Bo użytkownicy będą się starali pisać mniej błędów,a by tych punktów nie dostać.

jak to będzie wyglądało ?

Użytkownik 1

witajcie mam na imie michal i jesten to nowy ichce zbierac figurki rorznych pilkarzy czesc


Poprawiony post:

Witajcie. Mam na imię Michał i jestem nowym użytkownikiem. Zamierzam zbierać figurki różnych piłkarzy. Mam nadzieję, że mi pomożecie wprowadzić się w temat.

1 PUNKT KARNY dla użytkownika 1
razem punktów karnych: 1

Podczas gdy nabroicie bardziej Zarząd Forum może wam przyznać odpowiednią ilość punktów karnych (1,2,3 itd.). Jeżeli ktoś notorycznie będzie popełniał błędy i otrzymywał punkty karne, będzie ostrzej sprawdzany i poprawiany, nawet za brak kropki- dzięki czemu użytkownik będzie starał się poprawić. Wiem, że brzmi to na razie dziwnie, ale może to pomóc w zwalczaniu spamu na forum, nie pozbywając się innych użytkowników.

Co o tym sądzicie ? Wielu z was skarżyło się już na innych użytkowników. Po akceptacji admina pomysł wchodzi w życie.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adrianby 03-12-2011, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
REKLAMA 

Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Wysłany: 03-12-2011, 14:52   

_________________

Ostatnio zmieniony przez Gracjan 03-12-2011, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 03-12-2011, 14:52   

Jestem za.Niektóre posty są na prawde dobijające.I myśle że pomysł bedzie skuteczny.Więc adminie wprowadz pomysł w życie.
_________________

 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-12-2011, 15:13   

Mi ten pomysł bardzo odpowiada. Cieszy mnie to, że użytkownicy próbują podjąć walkę z problemami na forum. Maćku, jak Ty to widzisz?
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 03-12-2011, 19:18   

No proszę! Wracam do domu po 7 godzinach zapierdolu i okazuje się, że w tym czasie wy też zajęliście się czymś ciekawym.
Daję miesiąc na debatę nad pomysłem i ewentualne poprawki, a od stycznia 2012 jedziemy z tym systemem. W tym czasie radzę niektórym poczytać zasady ortografii, interpunkcji, fleksji, składni, a nawet pisania wielką literą.
Pora na korepetycje z polskiego!

Tylko jedno zastrzeżenie z mojej strony. Zamiast 50 pkt=nieodwracalny ban dałbym na przykład 40 pkt=ostrzeżenie. Wtedy użytkownik po pierwszej karze za swoje posty dostrzeże, że to nie jest tylko żart albo tylko groźba bez pokrycia.

Ktoś ma jakieś "ale" albo jest przeciwko? Obiecuję, że wysłucham i przeanalizuję każdą krytykę i spróbuję przekonać do pomysłu w sposób dokładny i rzeczowy, a nie zdaniem "to ja jestem administratorem".
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 03-12-2011, 23:06   

Ja w sumie moge byc za,wkońcu będzie panowała solidna sprawiedliwość na forum.Pasuje mi wersja Maćka 40 punktów ostrzeżenie.
 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-12-2011, 11:16   

Maciek. Nikt już nie ma więcej zastrzeżeń, poprawek. Widziałeś posty z ostatnich dwóch dni ? Spam. Proponuję wprowadzić te punkty karne jeszcze w grudniu, ze zmienioną twoją zasadą 40 punktów to strzeżenie. Nawet Gracjan zaczął śmiecić nam troszkę na forum, jakby wszyscy chcieli wygrać te figurki na święta za wszelką cenę. Proszę was, piszcie ładnie, stylistycznie i z sensem.
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 04-12-2011, 11:59   

Dobrzę będzie pisane jak sobię moderator życzy ;p
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 04-12-2011, 13:37   

Niektóre ostatnie posty są przerażające, dlatego być może już od jutra wprowadzimy tę zasadę. Zostaną podane w 100% przejrzyste reguły i wszystko będzie skrupulatnie liczone.

Zobaczę, czy tak szybko wszystko ogarnę. W odpowiednim momencie zostaniecie poinformowani.
_________________

 
 
 
losktos 
Biała podstawka


Ulubiona drużyna: ManU, Barca
Zbierasz od: Niedawna :)
Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 138
Skąd: Południe
Wysłany: 20-12-2011, 20:36   

I co, wprowadzicie to? Bo pomysł jest dobry.
Tylko przydałby się jakiś "automat", żeby moderatorzy po prostu mieli przycisk "1 pkt" przy każdym poście i kiedy trzeba, klikali w niego :D Ale to już wasz problem :P
 
 
Mateusz200 
Platyna


Ulubiona drużyna: Arsenal,Borussia Dortmund
Zbierasz od: 2007
Wiek: 25
Dołączył: 06 Lis 2009
Posty: 805
Skąd: małopolska
Wysłany: 21-12-2011, 08:51   

Myślę,że pomysł jest znakomity.Ale czy wszystkie ostrzeżenia zostaną wyzerowane i użytkownicy będą "zbierali" od nowa punkty i ostrzeżenia?
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-12-2011, 16:40   

Nie, na pewno wyzerowanie ostrzeżeń nie wchodzi w grę. Zbrodnie przeciwko forum nie ulegają przedawnieniu 8) Nie wiem skąd ten pomysł ;)
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 21-12-2011, 18:48   

Nie przedawniamy ostrzeżeń, nic nie zerujemy, tylko wprowadzimy nowy system dla ułatwienia w ocenianiu, czy ktoś zasłużył na następne :)
System będzie wprowadzony od nowego roku albo w przerwie świątecznej.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 03-02-2012, 21:43   

Zaczynamy forumową "taryfę"... Szybko opiszę ostateczną wersję, żebyście wiedzieli co i jak:

- Każdy post, za który użytkownik jest ukarany punktem, jest wyraźnie zaznaczony przez moderatora lub administratora, który oznajmia to czerwoną czcionką na samym dole postu. Informacja musi być oddzielona od reszty postu 1 linijką pustego miejsca i nickiem osoby, która ukarała "winnego".
- Za 1 post można dostać 1 punkt, nigdy więcej - nawet, gdy treść postu jest rażąca!
- Punkty przyznajemy za pisanie zupełnie nie na temat(jeżeli post mimo wszystko jest wartościowy - administracja przymknie oko), drobne łamanie regulaminu w sprawach mało istotnych, za błędy ortograficzne, interpunkcyjne i literówki oraz za bardzo niski poziom intelektualny/rzeczowy postu.
- 1 ostrzeżenie otrzymuje użytkownik, który uzbiera 25 punktów. Oczywiście ostrzeżenie można otrzymać szybciej - za przypadki mocniejszego łamania regulaminu forum.
- Punkty nie przedawniają się, ale można je odpracować - wystarczy skonsultować to z administracją.


Te zasady wchodzą od jutra, tj. od 04.02.2011 :!:
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: