Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Najtrudniejsza zdobycz...
Autor Wiadomość
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 03-12-2011, 22:59   Najtrudniejsza zdobycz...

Co w kolekcji było wam najtrudniej zdobyć.Mi najtrudniej było zdobyć skarb kibica ekstraklasy ;d.Była ulowa ogramna o 7 rano wstałem żeby jak najszybciej go mieć n dobra o 8 nigdzie nie ma i po 1,5 h dostałem w salonie prasoym i jaka radość.
 
 
 
REKLAMA 
Ojciec dyktator

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Wysłany: 03-12-2011, 23:05   

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 03-12-2011, 23:05   

"Nasze Kolekcje" odnosi się do figurek, dlatego nie piszcie mi tu o naklejkach, gazetkach, biografiach gwiazd i autografach.

Dla mnie najtrudniejszą zdobyczą był Jean Pierre Papin w koszule rep. Francji, którego szukałem 2 i pół roku. Dałem niewysoką cenę, a teraz podobnie poszukuję Papina w wyjazdowej koszulce i już mam upatrzonego sprzedawcę. Potem zostanie jeszcze najtrudniejszy Henry, który był tylko w 12-packach, a nigdy jako zwykły blister :(
Jakbym miał pisać o innych rzeczach, to po raz setny opisywałbym historię o 9-godzinnej kolejce po karnety, ale aż szkoda nerwów.
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 03-12-2011, 23:07   

W takim razie dla mnie najtrudniejszą zdobyczą była trybuna MicroStars .Szukałem jej bardzo długo a tu prosze pojawiła się na MicroStars .pl,jak ja przypokmne że niektóe figurki mieli po 2,80...
 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 04-12-2011, 11:23   

Dla mnie najtrudniejszą zdobyczą był Kuba- marzę, żeby kiedyś tak w tym temacie napisać. Wciąż poszukuję tej figurki, i niby pojawia się na ebayu, ale jakoś nie mogę jej kupić ;( Z resztą figurek nie miałem jakiegoś większego problemu.
_________________

 
 
 
19tomek98 
Platyna

Ulubiona drużyna: arsenal
Zbierasz od: czerwiec 2008
Wiek: 26
Dołączył: 26 Sty 2010
Posty: 769
Skąd: włocławek
Ostrzeżeń:
 2/3/5
Wysłany: 04-12-2011, 11:52   

Ja bardzo długo poszukuję Jerzego Dudka platyny wiem że to prawie nie osiągalne ale może kiedys się uda.
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 03-06-2012, 11:56   

Czemu tak mało osób wypowiedziało się w ciekawym temacie? Na pewno KAŻDY kolekcjoner miał problemy ze zdobyciem jakiejś figurki, ale kiedy się udało, poczuł jakąś dumę...
Wcześniej wspominałem o Papinie, ale mógłbym wymienić co najmniej kilka innych figurek:
- Luis Figo - najdroższa zdobycz, widziałem go na aukcjach "aż" 3 razy w życiu, mój kosztował ok. 50 złotych... Wcześniej widziałem go raz i wtedy pomogłem Gracjanowi w zdobyciu takiej figurki, później widziałem jeszcze raz i już nie było sensu polować na niego :) Z całej trójki kupujących(Gracjan, ja i ktoś nieznajomy :D ) to ja zapłaciłem najmniej, chociaż kwota 50 zł za 1 figurkę to już stosunkowo dużo.
- Maciej Żurawski - przez długi czas byłem bardzo dumny z tego "osiągnięcia", bo na figurkę Żurawskiego był duży popyt w Polsce. Teraz wiem, że mocno przepłaciłem, ale jeżeli "w życiu piękne są tylko chwile", to chwila wzięcia tej figurki do rąk po raz pierwszy na pewno zaliczała się do pięknych. Dałem ponad 25 złotych plus przesyłka, więc sporo, ale ten zakup i tak bardzo mnie cieszył. Dziś zamiast Żurawskiego na złotej podstawce mam "Żurawia" na czarnej, którego kupiłem znacznie taniej :)
- Jakub Błaszczykowski - tak się złożyło, że nawet w Niemczech to rzadka figurka, bo weszła do serii 4 w ostatniej chwili, razem z drugą częścią figurek. Możliwe, że to najdroższa figurka z całej serii. W Polsce tylko Jerry miał to na sprzedaż i to w wysokiej cenie, dlatego trzeba było wybrać się na "polowanie" na eBay... U Anglików szukałem bardzo długo i bezowocnie, w końcu kupiłem "hurtowo" prawie całą serię 4 od pewnego Niemca w okazyjnej cenie, z czego z połowę później sprzedałem lub wymieniłem. Gdybym nie kombinował, tylko szukał tej figurki w klasyczny sposób, dziś albo bym jej nie miał, albo kupił drogo :)
- Steven Gerrard - chodzi o figurkę z 4-packu z 2002 roku. Marzę o Platinum Packu. Dzięki pomocy HugoL3 zdobyłem kiedyś 3 z 4 platynowych blistrów(Owen, Riise i Xavier, bosko zrobione figurki!). Potem parę lat szukałem Owena, aż w końcu przyszedł moment, kiedy postawiłem na klasyczny "wkurw" i kupiłem na Allegro... cały 4-pack :) To była moja pierwsza paczka z Anglii, bo aukcje były wystawione przez Polkę tam mieszkającą, ja wtedy kupiłem 2 zestawy Liverpoolu('00 i '02) i 1 Anglii('02), chciałem też kupić Leeds '02. Dziś Owen jest zapakowany w platynowy blister i pomalowałem go tak, żeby imitował sławną figurkę z serii Chaser, Riise jest zrobiony na AS Roma , a Xavier leży wśród nieudanych Repaintów, które od nowa zrobię w wakacje.
- Reynald Pedros - wydaje się, że nic nieznacząca figurka, ale mi pozwoliła skompletować 16 podstawowych figurek z Super Champions, od których zaczynałem kolekcje. Kupiłem to prawie 2 lata później niż większość swoich figurek z tej serii - kolega likwidował kolekcję i wszystko, co miał, trafiło do mnie za bezcen. Gdyby nie to, to pewnie do dziś nie kupiłbym tego Pedrosa i niektórych figurek klubów Ligue 1, a poza tym nie zacząłbym robić Repaintów.


Jak przypomnę sobie jeszcze coś ciekawego, to dopiszę... Ale wy też możecie dodać trochę od siebie!
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 15-04-2013, 15:51   

Nie chce się wierzyć, że tak mało osób wypowiedziało się w tak ciekawym temacie...
Dziś jako najtrudniejszą zdobycz mogę opisać figurkę, która niedawno przyszła do mojej kolekcji - to Thierry Henry w koszulce rep. Francji. Chciałem go mieć, odkąd dowiedziałem się o istnieniu takiej figurki - jakieś 6 lat do tyłu. Udało się w lutym tego roku, trzeba jeszcze dodać - przypadkiem. Napisał do mnie kolekcjoner z Francji, który wiedział, że szukałem tej figurki. Napisał nawet nie, że on ma, tylko że jest możliwość, żeby załatwił. Tak więc, zdobyłem go po wielu latach szukania, ustanawiając swój ówczesny rekord cenowy za 1 figurkę - ok. 65 złotych(szybko pobiłem ten rekord, kupując Paula Robinsona), na dodatek figurka musiała przechodzić z rąk do rąk, żeby trafiła do mojej kolekcji. Dzięki temu, nareszcie skompletowałem starą kolekcję rep. Francji, od której zacząłem zbieranie figurek!
_________________

 
 
 
Gibbson 
Biała podstawka

Ulubiona drużyna: Arsenal
Zbierasz od: niedawna
Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 163
Skąd: Gdynia
Wysłany: 16-04-2013, 08:42   

Moja kolekcja póki co jest skromna bo raptem ok 50 figurek. Co za tym idzie nie mam zdobyczy którą mógłbym określić mega ciężką do zdobycia. Aczkolwiek mogę powiedzięc kogo bym chciał a nie moge nigdzie dostać ! Ryo Myiachi nie widzę go niestety na allegro na forum też nikt nie chce sprzedać. Drugą figurką która jest ciężka do zdobycia jest S.Bould z prostars.
_________________

 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-04-2013, 19:04   

Myiachi trudną figurką ? Jest dostępny u większości sprzedawców, którzy masowo sprzedają SoccerStarz. Craig, crmg czy paragon toys. Nawet na allegro Wojtek go kiedyś miał, ale pewnie już sprzedał. trudny to jest Baggio albo Pele, ale nie Myiachi.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adrianby 16-04-2013, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Gibbson 
Biała podstawka

Ulubiona drużyna: Arsenal
Zbierasz od: niedawna
Wiek: 36
Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 163
Skąd: Gdynia
Wysłany: 16-04-2013, 20:01   

Nie napisałem, że jest trudny a, że nie mogę go dostać. Nie widuję go już na allegro a poza allegro/ forum figurek nie kupuje. Nie ściągam raczej na własną rękę z ebay itp. Więc dla mnie jest trudny do zdobycia. Poza tym ja nie zbieram innych klubów więc w obrębie arsenalu jest ciężki dla mnie.
_________________

 
 
sycyljczyk 
Złota podstawka


Ulubiona drużyna: Real Madryt
Zbierasz od: Od niedawna
Wiek: 38
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Ozimek
Wysłany: 17-04-2013, 07:58   

ja mam chyba dwie, które sobie cenie.

1. Prostars - Figo w koszulce Realu
2. FT Champs - Beckham który ma ponad 30cm
_________________

 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze
Wysłany: 14-10-2013, 13:19   

Jeżeli ktoś z was kiedykolwiek kupi jedną z tych figurek, to z pewnością będzie musiał wspomnieć o tej zdobyczy właśnie w tym temacie :)

Ja mam tylko Owena i do dzisiaj to chyba najdroższa figurka, jaką kiedykolwiek kupiłem. Do mojej kolekcji trafiła po 7 latach zbierania i przez większość czasu nawet nie wypisywałem tego w żadnych listach "do kupienia", bo byłem przekonany, że i tak się nie uda. Jeżeli ktoś już ma to cudo na sprzedaż, to zazwyczaj cena wynosi ok. 400 złotych. Zdobycie tego Owena przyszło mi dużo trudniej niż wszystkich Master Modeli, które dotychczas kupiłem.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: