Forum MyCorinthian


 Statystyki  FAQ  Regulamin  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Zarejestruj się  Zaloguj się  Album


Poprzedni temat «» Następny temat
Włoska seria 5
Autor Wiadomość
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 01-03-2012, 17:16   Włoska seria 5

Tak, to nie żart!
Giochi Preziosi ogłasza nową serię MicroStars we Włoszech!!! Nowa seria to dużo zmian w porównaniu z MicroStars , które znaliśmy dotychczas. Opiszę zmiany, o których na razie wiem:
Teraz będą tylko zielone podstawki. Wartość figurek rozróżniamy w ten sposób: Na spodzie podstawki są statystyki i w środku zamiast strzału jest puste kółeczko w kolorze zielonym, srebrnym bądź złotym.
Statystyki mają nowe "obrazki" i zupełnie inne wartości - od 1 do 5.
Spód podstawki jest podobny do ProStars, czyli z wydrążonym środkiem. Ponadto podstawki są trochę wyższe.
Prawdopodobnie nie będzie kodów MC.
Najważniejsze: prawie wszystkie figurki to nowe modele!

Ja biorę się za kupienie kilku figurek, Cisse wygląda nieziemsko! Osłupiałem jak zobaczyłem wiadomość o tych figurkach, potem pomyślałem, że to jakieś przekłamanie, ale mogę potwierdzić: to jest prawdziwe!
Mam dojście do większości figurek, dlatego jak ktoś coś chce, to proszę pisać - niestety nie znam jeszcze cen!

Germán Gustavo Denis - Atalanta
Daniele Conti - Cagliari
Stevan Jovetić - Fiorentina
Rodrigo Sebastián Palacio - Genoa
Javier Adelmar Zanetti - Inter
Diego Martín Forlán - Inter
Wesley Sneijder - Inter
Alessandro Del Piero - Juventus
Andrea Pirlo - Juventus
Mirko Vučinić - Juventus
Miroslav Klose - Lazio
Djibril Cissé - Lazio
Antonio Cassano - Milan
Zlatan Ibrahimović - Milan
Alexandre Pato - Milan
Edinson Cavani - Napoli
Ezequiel Lavezzi - Napoli
Marek Hamšík - Napoli
Fabrizio Miccoli - Palermo
Sebastian Giovinco - Parma
Francesco Totti - Roma
Daniele De Rossi - Roma
Pablo Daniel Osvaldo - Roma
Antonio Di Natale - Udinese


_________________

Ostatnio zmieniony przez Maciex1995 02-06-2012, 15:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
REKLAMA 

Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Wysłany: 01-03-2012, 17:39   

_________________

Ostatnio zmieniony przez HugoL3 02-06-2012, 15:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-03-2012, 17:39   

Wygląda strasznie tandetnie i nie wydaje mi się, żeby to wyszło na rynek z tej samej fabryki. Niektóre figurki mają na koszulkach zdjęcia firm odzieżowych. Poza tym, nie wyglądają zbyt atrakcyjnie.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 01-03-2012, 18:00   

Tandetnie?!? Przyjrzyj się jeszcze raz, rzuć okiem na te poniżej i pomyśl jeszcze raz:


Dla mnie niektóre wyglądają nietypowo, ale patrząc na dotychczasowe serie włoskie ZAWSZE zaskakiwały! Po 3. i 4. serii też byliśmy zaszokowani. Kilka figurek wygląda trochę zbyt cukierkowo, ale niektóre są świetne!
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-03-2012, 06:40   

Wszyscy myśleli, że to koniec figurek, że nie będzie nowych serii, a tu takie zaskoczenie. Włochy stają się teraz światowym centrum tego hobby. Zamiast wypisywać się, ze figurki są tandetne, aj bym się jednak cieszył, ze je w ogóle wydano. Np. dla kolekcjonerów figurek Fiorentiny Jovetić jest na wagę złota.

Cytat:
Najważniejsze: prawie wszystkie figurki to nowe modele!


? Chyba każda figurka to nowy model, niektóre tylko zbliżają się wyglądem do tych od Corinthian.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Adrianby 02-03-2012, 06:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 02-03-2012, 14:59   

Głupio to mówić, ale Zanetti albo Pato wyglądają na imitacje Corinthian... Chyba wszystkie są nowe, bo Corinthian sprzedał wszystkie Master Modele, które miał na stanie, dwóm byłym pracownikom - którzy planują otworzyć teraz sklep dla kolekcjonerów. Preziosi chyba nie załatwił sobie ani jednego.

PS: Nie wiem co się z wami dzieje, ale to jest wręcz niewyobrażalne, że od wczoraj wiadomo o tej serii, a w temacie dalej wypowiedzieli się tylko członkowie zarządu!
_________________

 
 
 
Gracjan 
Platyna


Ulubiona drużyna: SKY SPORT hehe
Zbierasz od: 2007
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 760
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 02-03-2012, 15:19   

Ja się cieszę ,że w ogóle coś wyjdzie.Niestety nie jestem zainteresowany żadną z nich, gdyż nie ma Polaków :p Maciek jak możesz wrzuć fotkę Hamsika.
_________________

 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 02-03-2012, 15:20   

www.microstars.eu - tutaj znajdziecie tych wszystkich, których potrzebujecie. To oficjalna strona uruchomiona przez Giochi Preziosi. Szkoda, że wszystko w niezrozumiałym języku.

EDIT: http://www.corinthiansell...ars-italy-5.php tu też już są.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Maciex1995 02-03-2012, 15:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 02-03-2012, 15:38   

Jak ocenicie wybór figurek ? Brakuje wam kogoś ważnego w tej serii, ktoś został wydany niepotrzebnie ? Mi brakuje bramkarzy. Cesar, Boffon, Abbiatti czy nawet możliwy polski akcent- Artur Boruc, do wyboru do koloru, ale nie zdecydowali się wydać ani jednego bramkarza. Do tego nie ma żadnych obrońców- prócz weterana Zanettiego, co faktem jest, że zasłużył on na pojawienie się w tej serii. Czy jednak Abate były niechcianym piłkarzem na półkach fanów, lub choćby dużo mniej chcianym niż Denis z Atalanty ? Giochi Preziosi zwyczajne faworyzuje napastników, bo prócz nich mamy ofensywnych pomocników, kilka tylko pomocników mniej nastawionych na ofensywę i jeden obrońca.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 02-03-2012, 15:44   

Zrobili po prostu gwiazdy większości silnych klubów Serie A, a niewiele drużyn wśród największych gwiazd wymienia swoich bocznych obrońców albo defensywnych pomocników. Może wkrótce będą serie z Cannavaro, Nestą, Lucio, Chiellinim, Lichsteinerem, Samuelem, Abate? Zobaczymy, ale nie dziwi mnie, że w pierwszej kolejności są największe gwiazdy, ale z różnych drużyn.
_________________

 
 
 
losktos 
Biała podstawka


Ulubiona drużyna: ManU, Barca
Zbierasz od: Niedawna :)
Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 138
Skąd: Południe
Wysłany: 02-03-2012, 22:13   

A ja myślę, że wybór nie jest bardzo zły, ale zamiast Atalanty i Caligari mogli dać więcej figurek klubów z czołówki.
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 07-03-2012, 21:23   

Dobrze, będę miał okazję ocenić wykonanie z pierwszej ręki. Zamówiłem już wszystkie goldy Juventusu, najprawdopodobniej w tym tygodniu je opłacę i w przyszłym powinny być już u mnie.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 08-03-2012, 16:26   

No i brawo! Przekonałeś się do tych figurek czy zamawiasz raczej dlatego, żeby nadal móc powiedzieć, że masz wszystkie MicroStars z Juventusu?
Dasz mi namiary na gościa, od którego kupowałeś? Mam już "swojego" człowieka od tych figurek, ale rzecz jasna chętnie zorientowałbym się w cenach - jeżeli gdzieś będą dużo lepsze, to wolę wybrać tańszą opcję.

Mi najbardziej zależy na dwójce Cisse+Klose, ale nie pogardziłbym takimi figurkami jak Jovetic, Sneijder, Vucinic, Totti, De Rossi, Osvaldo, Cavani, Cassano, Giovinco... Jest co kupować, tylko trzeba trochę przystopować z innymi figurkami, żeby oszczędzić na te - w tym roku znowu mocno rozpędziłem się z wydawaniem kasy na figurki.
_________________

 
 
 
Adrianby 
ViP
Adrianby


Ulubiona drużyna: Wisła Kraków
Zbierasz od: 29 maja 2011 r.
Wiek: 27
Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 1228
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-03-2012, 14:02   



Figurki MicroStars wracają na dobre, Giochi Preziosi zajmują się teraz rozreklamowaniem tym hobby. Powstał własnie nowy spot reklamowy.

_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-03-2012, 16:35   

Maciex1995 napisał/a:
No i brawo! Przekonałeś się do tych figurek czy zamawiasz raczej dlatego, żeby nadal móc powiedzieć, że masz wszystkie MicroStars z Juventusu?
Dasz mi namiary na gościa, od którego kupowałeś? Mam już "swojego" człowieka od tych figurek, ale rzecz jasna chętnie zorientowałbym się w cenach - jeżeli gdzieś będą dużo lepsze, to wolę wybrać tańszą opcję.

Mi najbardziej zależy na dwójce Cisse+Klose, ale nie pogardziłbym takimi figurkami jak Jovetic, Sneijder, Vucinic, Totti, De Rossi, Osvaldo, Cavani, Cassano, Giovinco... Jest co kupować, tylko trzeba trochę przystopować z innymi figurkami, żeby oszczędzić na te - w tym roku znowu mocno rozpędziłem się z wydawaniem kasy na figurki.


Ja zakupy robiłem poprzez ebay u użytkowników sbirukakkola oraz eskennet.

Del Piero jest u mnie od dwóch dni. Nie zachwycam się nim, ale jak raz do roku kupię nowe figurki nic się nie stanie. Powinny być dużo tańsze, ale co poradzić...

Dzisiaj oczekuję na Vucinicia i Pirlo. Czekają na mnie już na poczcie. Obiecuję wykonać kilka fotek i to takich z bliska, byście sami mogli ocenić jak bardzo figurki z najnowszej serii różnią się, od tych z poprzedniej.
_________________

 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 16-03-2012, 19:47   

Czy to prawda, że właściciel Giochi Preziosi jest też właścicielem CFC Genoi?
Jeśli tak, to liczę na więcej figurek z Serie A :)
_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-03-2012, 20:11   





Zdjęcia pozostawiam do Waszej oceny. Ja jestem w miarę zadowolony.

EDIT: Tak Maćku, to prawda. Wracając do Twojego poprzedniego pytania, na które nie odpowiedziałem, to tak, chciałem aby moja kolekcja była kompletna. Choć oczywiście brakuje mi w niej kilku ważnych MicroStars , co jakiś czas dokładam do swojej kolekcji pewne figurki.
_________________

Ostatnio zmieniony przez HugoL3 16-03-2012, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maciex1995 
Legenda MyCorinthian
Ojciec dyktator


Ulubiona drużyna: Górnik Zabrze / Liverpool FC
Zbierasz od: Czerwiec 2006
Wiek: 28
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6465
Skąd: Zabrze

Wysłany: 16-03-2012, 21:18   

Chciałbym kupić kilka figurek z tej serii, teraz napiszę opinię na podstawie samych zdjęć.
1. Powoli przyzwyczajam się do specyficznej figurki Pirlo. Del Piero wyglądem bardzo luźno nawiązuje do piłkarza :) Z całej trójki najbardziej podoba mi się Vucinić.
Pirlo to model, który od samego początku mocno rzucał się w oczy. Teraz powiedziałbym tak: figurka nie jest spieprzona, tylko wykonana w brawurowym stylu. Akurat tym modelem się nie jarałem, a teraz staje się jakby bardziej neutralny. Na minus "zaskakuje" mnie figurka, którą widziałem na zdjęciach jedynie na aukcjach - Pato. Moim zdaniem mogli się bardziej postarać z tą figurką.
2. Malowanie figurek. Nie podoba mi się, że czarne paski prześwitują spod reklamy. Mam duże zastrzeżenia do wykonania herbów, ale podobne zastrzeżenia można było mieć do Corinthian - w MicroStars nigdy nie wykonywali herbów dokładnie. Napisy z tyłu koszulki - niestety, słabo. Ja też potrafię takie zrobić bez problemu, a oryginał powinien odznaczać się dokładnością :) Dobrze za to wyglądają numery na spodenkach.


A jakich figurek jeszcze ci brakuje? Coś poradzę :)
_________________

 
 
 
HugoL3 
Platyna

Ulubiona drużyna: Juventus
Zbierasz od: 2006
Wiek: 30
Dołączył: 31 Sty 2009
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-03-2012, 23:32   

Amauri s3 gold, Mutu (nie pamiętam serii, strój z sezonu 2005/06), Vieira gold (home 2005/06), Emerson gold (2005/06 home), Platini gold away (jest bardzo pospolitą figurką, ale jakoś nigdy nie miałem okazji jej kupić) oraz Alessandro Del Piero (2005/06 home gold). Teoretycznie resztę mam.

Nie wymieniłem serii, gdyż nie jest to dla mnie zbyt ważne. Liczy się strój i podstawka. Nie chcę mieć dwóch takich samych figurek tylko dlatego, że jedna pochodzi z Polski, a druga z Włoch.
_________________

Ostatnio zmieniony przez HugoL3 16-03-2012, 23:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
snajperxxx 
Srebrna podstawka


Ulubiona drużyna: AC Milan
Zbierasz od: zaczynam od stycznia 2012
Wiek: 36
Dołączył: 04 Sty 2012
Posty: 228
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 25-03-2012, 21:47   

Nie było mnie tutaj dawno...Wszedłem przed chwilą patrze i oczom nie wierze. Jak dla mnie to bardzo dobra wiadomość. Nie tylko ze względu na to, że produkcja figurek nie umarła na zawsze bo również z tego względu , że są to zawodnicy Serie A , którą bardzo lubię.
Z tej serii interesowałoby mnie jakieś 70% figurek.
Zastanawiam się jakie są ceny.
Maćku jak się dowiesz czegoś o cenach daj znać bo czytałem , że masz kogoś co je ma.
Lub poszukam na ebayu...

Ok juz znam ceny na corinthianseller po 3,75 funta

Figurki jak dla mnie są zajebiste...
_________________
FORZA Milan !!!
Ostatnio zmieniony przez snajperxxx 25-03-2012, 21:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
PrzemkoXVI 
Administrator
Stara Gwardia


Wiek: 30
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 3147
Skąd: Willenberg
Wysłany: 07-04-2012, 20:47   

To już nie to samo. Porównując jakość wyrobu (patrząc na Real -foty wrzucone przez Kamila) mogę stwierdzić, że daleko im do starych figurek MicroStars . Kalkomanie prześwitują. W starych figurkach można było się zakochać.



BTW. czy mnie oko nie myli, czy na spodzie figurki widnieje data 2010?
_________________
Ostatnio zmieniony przez PrzemkoXVI 07-04-2012, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme blueBall created by Marczak

| | Darmowe fora | Reklama

ZOBACZ TEŻ: